Kochambron.pl Stowarzyszenie Miłośników Broni z Krakowa.

Stowarzyszenie Kochambron.pl to przede wszystkim organizacja aktywna, żyjąca pełnią strzeleckiego życia. Osoby posiadające pozwolenie na broń, które dołączają do naszego Stowarzyszenia utwierdzają się w przekonaniu, że strzelectwo to wspaniałe hobby i forma spędzania wolnego czasu, a w osobach które rozpoczynają swoją przygodę ze strzelectwem jesteśmy w stanie rozbudzić i pasję i udowodnić, że posiadanie własnej broni jest w zasięgu ręki każdego prawowitego obywatela.

Naszą domeną są często organizowane spotkania strzeleckie na różnych strzelnicach w Polsce południowej. Tematyka spotkań jest bardzo zróżnicowana, od broni historycznej, przez kurs strzelania długodystansowego po strzelanie bojowe i amerykańskie rewolwery.  Oprócz działalności strzeleckiej organizujemy wystawy broni, zwiedzanie fabryk broni np. ZMT Tarnów wraz ze strzelaniem z Alexa czy wykłady przybliżające temat broni i pozwoleń na broń.

Zapraszamy wszystkich miłośników, ale i takich którzy broń chcą tylko posiadać, z czasem i w nich rozpalimy miłość do broni.

 

Kontakt do Stowarzyszenia:

www.kochambron.pl

info@kochambron.pl

tel. 537 513 764

galeria zdjęć:

AKGN_irq DSC07471 DSC07412 _MG_7729 _MG_7701 _MG_7579 DSC_0145

 • Odnoszę wrażenie, że właśnie w Polsce centralnej i południowej najwięcej się dzieje w strzelectwie. Pod tym względem północ zdaje się ustępować. Dlaczego na przykład na całe Trójmiasto jest chyba tylko jedna w miarę porządna strzelnica pod gołym niebem? W dodatku ma tam siedzibę klub, który ma strasznie mętne i niejasne zasady przyjmowania nowych członków.

  • norfonde

   Tak!? Zapraszam więc na pomorze zachodnie. Tu to dopiero mamy chujnie (z dziadowskim WPA włącznie).

  • vilas

   jedna rzecz to zarobki, druga rzecz poglądy polityczne w danym regionie,
   są rejony gdzie konserwatywna społeczność, są regiony gdzie proeuropejska społeczność,
   ze społeczności wywodzą sie i pracownicy WPA, sędziowie w danym rejonie itd.
   na broń poglądy nieco korelują z jakimś konserwatyzmem społeczno-etycznym

   są regiony Polski gdzie facet po wojsku jest widziany jako materiał lepszy na męża niż facet nie po wojsku, są regiony gdzie takiego widzi się jako nierozumianego co nie uciekł bo widocznie ciapa życiowa skoro nie uciekł,
   są regiony w których np. wolontariat jest ceniony, są regiony w których usłyszysz, że to szczyt frajerstwa itd.

   więc tak samo jest z poglądami na broń, kodeks karny, kwestie obyczajowe, tradycje itd itd itd

   Mazowsze poza Warszawą jest PiSowskie
   południe to totalna konserwa

   więc tam osób o poglądach pro-broń może być 3 razy więcej i mają większe parcie niż takich osób w regionie gdzie PO wygrywa od lat,
   znajomi z pomorza patrzyli jak na wariata “po co Ci broń, ale jak broń? prawdziwa ? ale jak, na kule takie prawdziwe jak wojsko ma ? po co?”
   znajomi z południa i wsi mazowieckiej “łał, ale jaki kupisz, ale dasz sie pobawić?”

   • Witek

    Absurd na absurdzie. Preferencje polityczne nie mają nic wspólnego z zainteresowaniem bronią, rzecz w tym , ze na “fejsach” itp. forach jak i w codziennym życiu najaktywniejsi są ci którzy są z czegoś niezadowoleni lub zwykli malkontenci. Mieszkam w Gdańsku i wiem jakie jest tu zainteresowanie bronią. Widzę to na zawodach, widzę na strzelnicy i co ważniejsze widzę to po ilości osób które każdego roku zdają do egzaminu na patent strzelecki , od kilku lat ta liczba rośnie lawinowo. Ze strzelnicami tez nie jest najgorzej, zależy co kto lubi .

    • Krystian Olszański

     Masz sporo racji zwłaszcza ostatnie zdanie które wskazuje że procedura uzyskania broni jest zbyt skomplikowana i droga a w jednym powodzie posiadania wręcz niemożliwa

  • max-bit

   No nie jest tak do końca. Strzelnic w Krakowie i okolicach nie ma dużo. (powiedział bym że jest mało).
   A strzelnic dużych (mówię to o naprawdę dużych porządnych i torami na co najmniej 400m) nie ma w ogóle, a i 100m to też problem.

  • Witek

   O którą strzelnicę chodzi ?

   • sks ardea

    • Witek

     Mój klub. ARDEA nie przyjmuje nikogo z marszu. Oni zanim kogoś przyjmą to wolą go wcześniej trochę poobserwować.

 • KBPol

  Więcej takich artykułów jak ten, a mniej lub w ogóle jak ten poprzedni (Ruska…)! A jak nie ma chętnych do takiej bezpłatnej promocji to można samemu wysyłać maile z ofertą do klubów. Im więcej promowania strzelectwa tutaj tym lepiej.

  • Mniej grząskich tematów politycznych, a więcej krzewienia strzelectwa, informowania, chwalenia, zachęcania, wiedzy, historii itp.

  • vilas

   ale to jest powiązane politycznie, hehe, serio, jest
   region kraju każdy ma swoje preferencje, Polska jest podzielona na pół i ludzie w różnych regionach mają różny system wartości

   oczekiwane prawo, urzędy, głosujący – preferencje sie dzielą w kraju między część Polski “pisowskiej” i Polski “peowskiej”