Szacunek i uznanie dla pana redaktora Jana Pospieszalskiego.

 

Jeszcze w nawiązaniu do programu Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, w którym pan redaktor Pospieszalski rozmawiał z Antonim Macierewiczem dostępie do broni palnej. Ten program ma zdecydowanie pozytywnego bohatera. Jest nim redaktor prowadzący Jan Pospieszalski. Czy ktokolwiek może mieć co do tego chociaż odrobinę wątpliwości? Od lat narzekamy na poziom debaty publicznej o broni palnej, często problemem jest kompletny brak zrozumienia tematu przez dziennikarzy. W programie „Warto rozmawiać” redaktor Jan Pospieszalski pokazał jak wyjątkowym jest dziennikarzem i jak bardzo do poruszanych tematów przygotowanym merytorycznie. 

Wiele osób zwróciło na to uwagę, wiele przeczytałem pozytywnych komentarzy. Nie czekam na nic więcej i wysyłam do pana redaktora pismo tej treści:

 

Być może ktoś z czytelników bloga ma możliwość przekazania pisma panu Pospieszalskiego? Bardzo o to proszę. Jestem przekonany, że wyrażam stanowisko jakie mają tysiące Polaków.

 • marwin

  Proszę poprawić literówkę w trzecim wierszu od dołu – “polanowane” (planowane)
  Pod treścią się podpisuję.

  • Andrzej Turczyn

   🙂

 • Wojtek Sokołowski

  Faktycznie aż byłem wczoraj zaskoczony jak redaktor docisną ministra w tej sprawie, i że wykazał się dość fajnymi porównaniami i racjonalnym podejściem do tematu.

 • Czytaj i sprawdzaj swoje listy przed wysłaniem! Robisz błędy w tekstach! Nie wolno wysyłać oficjalnych pism z błędami!!! Pisząc w internecie możesz robić błędy, ale wysyłając ludziom listy, koniecznie wystrzegaj się błędów!
  Większość ludzi może nie zwraca na to uwagi, ale jest wielu poważnych ludzi, dla których jest to rażące, a nawet może ich obrażać!

 • Maciej Ochnik

  Ale z Pana “dziad”… żeby wysyłać podpisany papier zamiast dać lajka na fejsie 😉

  • Andrzej Turczyn

   no

 • max-bit

  Dwie różne sprawy …. dostęp do broni i obrona terytorialna … faktycznie dwie różne sprawy…. nie no bronić się bronią Palną ! Nie ładnie !!!
  Jakieś cele szczytne … o lobby … sprzedawała by tą broń…. Panie Antoni a może to lobby powinno być Polskie ? POLSKIE FIRMY by zarobiły o można by eksportować ?
  Można na tym zarobić KASIORKĘ MONEY PIENIĄDZORY !

  Ale Pan Antoni to chyba nie ma totalnie pojęcia o dostępie do broni Palnej .. Pan Jan od 39:50 zadał pytanie o powszechny dostęp do broni …
  Tak dzisiaj jest jest jest jest …. wypełnia warunki Pani Antoni … wie Pan jakie warunki ?
  Słówka słówka ….
  O nie będą mieli … będą mieli …. co tydzień…. (za szybką ….
  Z tą orkiestrą 🙂 dobre brawo Panie Janie 🙂 ałć zabolało ….
  Tak Panie Antoni ile Pan Policjant strzela … a w ogóle umie strzelać ? NIE UMIE STRZELAĆ !!!
  … lub w Komputerku)
  Bardzo ładnie ładnie … ale …o … k… programy komputerowe ….

  (to już Pan Panie Andrzeju wie dlaczego strzelnica jest nie potrzebna)

  I jedziemy dalej …
  Żołnierz strzela do nie daj Bóg do przeciwnika ? Afuj ….nie wolno … Nu Nu.
  Kiedyś się zapoznają … w miarę upływu czasu za 5 -10 a może za 20 lat … (czyli to co kiedyś stwierdziłem za 10 lat może 2 jednostki/100) o ile będzie można wtedy coś powiedzieć ….
  A kto tu mówi o rzuceniu nie kontrolowanym broni na rynek ?

  A nas będzie bronić … Panie Antoni proponuję poczytać historię (dobry nauczyciel) jak to Angole wiali przez kanał aż kapcie zostawiali…. no już o pomocy we wrześniu 39r. nie wspomnę …

  NO jest Prawda Prawda i tylko Prawda.

  To jak to jest ???

  Ech ale mamy tych polityków ….

  Resumując wygląda to bardzo bardzo smutno…. nie mamy szans.

  ENDE.

 • Ivan

  Dobra myśl.
  I może to faktycznie niegłupi pomysł, żeby zaspamować TVP i Pospieszalskiego mailami wyrażającymi uznanie i poparcie? Dzięki temu pokazujemy, że jesteśmy. Wszak sojuszników w reżimowych i innych dużych mediach mamy tyle co nic.

  W ogóle, to cieszy jeszcze o tyle, że taki a nie inny temat rozmowy i takie pytania w telewizji to – chyba można powiedzieć – właśnie efekt naszego “lobby”.

  • max-bit

   Jeszcze mu Program ściągną 🙂
   Dajmy Panu Janowi żyć.

 • Nick Stone

  Skoro list już powstał to można by “przy okazji” najbliższej konferencji / debaty ROMB dot. np. dyrektywy (tego anty człowieka) Bieńkowskiej – zaprosić na nią J. Pospieszalskiego. Widać, że interesuje się tą materią i możemy mieć w nim sojusznika oraz podjąć w niedalekiej przyszłości z nim współpracę w tym zakresie, będąc jednocześnie źródłem merytoryczno wsparcia w kolejnych debatach.

 • EDiox

  Faktycznie pan redaktor uczciwie przygotował się do tematu. Brawo! Normalnie poczułem się jak w alternatywnej rzeczywistości, zwykle dziennikarze opowiadają o dzikim zachodzie i pojedynkach na ulicy itp. Może Macierewicz z przyczajenia od razu założył kontrę do prowadzącego program, hehehe, nie to by było zbyt piękne by mogło być prawdziwe…