Islamski zamach terrorystyczny w Jerozolimie.

Eli Barbur zawiadamia z Telawowu OnLine: UWAGA – co najmniej 15 rannych w Jerozolimie (Armon Hanaciw), gdzie zdziczały Arab palestyński wjechał ciężarówką w grupę żołnierzy na poboczu szosy. Terrorysta zastrzelony – dwaj ranni w stanie krytycznym. Niestety ofiar może być dużo więcej.

UPDATE: Bilans ofiar palestyńskiego zamachu terrorystycznego w Jerozolimie – 4 zabitych młodych Izraelczyków (3 żołnierki i żołnierz), 15 rannych, w tym 2 walczy o życie. Sprawcą masakry był Arab ze wschodniej Jerozolimy (Dżaber Mukaber). Ciężarówka z dźwigiem, którą nagle pełnym gazem wjechał w stojącą koło szosy w Armon Hanaciw grupę żołnierzy miała żółte numery izraelskie.
Niech piekło pochłonie tych ohydnych skurwysynów!

(źródło Eli Barbur)


 

Krótki komentarz. Jedyna metoda na takie problemy to posiadanie przez praworządnych ludzi urządzenia do robienia dziur jak widoczne na szybie pojazdu, na zdjęciu powyżej. Jedynie puszczenie w kierunku napastnika w chwili i w miejscu zamachu kilku ołowianych kul, jest skutecznym środkiem na powstrzymanie agresji terrorystów.

W Izraelu islamski zamach terrorystyczny z użyciem samochodu zakończył się wysłaniem z ponaddźwiękową prędkością w kierunku agresora kilku gram ołowiu. Islamski terrorysta zakończył swój żywot na miejscu i dobrze, taki ma być los każdego terrorysty. W berlińskim zamachu, gdzie zginął Polak, islamista bezpiecznie oddalił się z miejsca zamachu. Zupełnie przypadkowo został zastrzelony we Włoszech.

Zamachów uniknąć się nie da. Nie da się uniknąć istnienia zła, a islamscy ekstremiści nie znikną ze świata. W odpowiedzi na to możliwe jest stworzenie warunków do do obrony w miejscu i czasie zamachu. Ten warunek jest w istocie jeden. Możliwość posiadania broni przez potencjalne ofiary zamachu. Trwa wojna, inna wojna niż dotychczasowe, należy do niej dostosować metody walki i obrony.

 • Euro komunistom zależy właśnie na tym, żebyśmy się nie bronili, ale żeby nas ci barbarzyńcy powyrzynali i powystrzelali!!!

 • marwin

  Ale my mamy służby.
  O cholera, wychodzi na to, że Czesi i Węgrzy nie mają…

  • Andrzej Turczyn

   Żydzi też nie mają, bo każdy Żyd ma broń na zbója.

 • max-bit

  W takich atakach, atakowani są na pozycji spalonej …. Oczywiście w końcu można takiego zatrzymać o ile sytuacja i warunki to umożliwiają.
  Niestety jeśli na twoim terenie są wrogowie którzy chcą cie zabić nie ważne jacy by oni byli to dopóki oni są to TY musisz czuć sie ciagle zagrożony.
  I co będzie sie strzelać do każdej ciężarówki ? Ile Ci ludzie na drodze mieli czasu na jaką kolwiek, reakcje może sekundę ?
  Nawet Jerry Miculek by nie poszalał.

  • Krzysztof Jabłoński

   Nie mieli szans na reakcję. Ale beżowy napastnik nie powinien mieć szans na przeżycie. Niech widzą i wiedzą, że atak = śmierć. Gdyby rozumieli, że nie mają szans, że ataki nie mają sensu, musieli by w końcu się poddać.

  • Ivan

   Powstrzymanie zamachów samobójczych jest bardzo trudne, a często zwyczajnie niemożliwe. Ale tutaj nie chodzi o powstrzymanie, a o minimalizację strat. A broń to właśnie umożliwia.

 • Maciek Mazan

  Dobry przykład na to, że broń służy do obrony i ratowania życia. Każdy powinien mieć do tego prawo.
  A co do zamachowcy z Berlina… Moim zdaniem, nie ma przypadków. Tak na logikę – na co był mu w kabinie żywy, stawiający opór kierowca z Polski? Chyba tylko po to, aby na koniec oskarżyć o zamach Polaka. Coś nie wyszło, ciężarówkę wymyto, “znaleziono” dokumenty, we Włoszech zastrzelono płotkę (trasę podróży wywróżono już z fusów, na przesłuchanie nie było czasu).

 • Paweł Gołecki

  Zastanowiłbym się, czy walka z okupantem może być klasyfikowana jako akt terrorystyczny. W szczególności w tym wypadku, w którym ewidentnie zaatakowane były cele wojskowe. Moim zdaniem traktowanie tego przypadku jako ataku terrorystycznego jest grubo naciągane. Choć należy przyznać, że w ciągu ostatnich 20 lat definicja terroryzmu mocno się zmieniła. Dziś jest to zamach terrorystyczny, wczoraj byłby to atak Frontu Wyzwolenia Palestyny na wojska okupujące Strefę Gazy, czy Zachodni Brzeg Jordanu. Polska ma także swoje dokonania w ramach terroryzmu. Przypomnę, że hitlerowcy nazywali żołnierzy AK bandytami i terrorystami. Mało tego hitlerowcy stosowali prawo odwetu. Są to dla nas rzeczy oczywiste i potępiane moralnie. Tak nas uczono i to nam wpajano, walka o wolność jest zawsze sprawiedliwa. Ale oczywiście Palestyńczycy takich praw jak my nie mają, a Izrael może stosować prawo odwetu, bo… (tutaj proszę sobie uzupełnić wedle swoich przekonań).

  • Maciek Mazan

   Celna uwaga – historię piszą zwycięzcy.
   Choć obecnie trudno mówić o zwycięstwie żydów, ich państwo od prawie 80 lat toczy ciągły bój przetrwanie. Z tego co wiem, obie strony nie przebierają w środkach.

 • Jarek Lew

  “Zupełnie przypadkowo został zastrzelony we Włoszech.” – zbyt dużo tych zbiegów okoliczności, policjanci którzy są prawie że pacyfistami nagle zabijają zamachowca z niemiec…jak dla mnie przy takiej kontroli (przypadkowej) zamachowiec wyciągnął by cytrynkę i ją odbezpieczył…

 • Pingback: Pod Paryżem samochód wjechał w żołnierzy - 6 rannych | Andrzej Turczyn()