Dostawa amunicji na zło, głupotę i socjalizm.

Często powołuję się na Biblię. Zapewne wszyscy czytelnicy tego bloga to zauważyli. To bez wątpienia moja ulubiona księga. Dla mnie to księga ksiąg, po którą sięgam codziennie. W świecie wolnym to zupełnie normalne zjawisko. W pogańskiej i socjalistycznej Polsce to obciach, wstydliwa sprawa, a dla szyderców powód do śmiechu. Chcę narazić się na obciach, tak jak nie tak dawno pewien znany Amerykanin…

Cały świat wsłuchiwał się w inaugurację prezydenta Donalda Trumpa. Zwróciliście uwagę na charakterystyczną rzecz w tym wydarzeniu, które odróżniało je od wszystkiego co znamy w Polsce? Tam była pewna myśl przewodnia, coś do czego odwoływali się niemal wszyscy mówcy, łącznie z prezydentem Donaldem Trumpem. Oni tam wszyscy wszyscy odwoływali się do Biblii. Prezydent i wiceprezydent przysięgali na Biblię. Niemal wszyscy mówcy powoływali się na Boga objawionego w Biblii. Nie mówili o jakimś bogu, bóstwie, oni za oceanem na wielkim wydarzeniu politycznym, odwoływali się do Boga objawionego w Biblii.

W przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa, pojawiły się bardzo istotne akcenty biblijne. Po pierwsze przysięgał Amerykanom na Biblię. Po wtóre wyraził przekonanie, że przede wszystkim ważny jest Bóg objawiony w Biblii. Mówił, że Ameryka będzie chroniona przez żołnierzy, ale przede wszystkim przez Boga. Nie wstydził się prezydent supermocarstwa powiedzieć, że oddech człowieka jest podtrzymywany przez wszechmogącego Stwórcę.

Z zazdrością tego słuchałem. Z zazdrością, bo w pogańskiej Polsce takie słowa są niewyobrażalne w ustach polityka. Może będzie publicznie uczestniczył w religijnych obrzędach, ale z wnętrza serca nie będzie w stanie wypowiadać takich słów. Takich polityków w Polsce chyba nie ma!

Biblia to naprawdę dobra amunicja na zło, głupotę i socjalizm. Donald Trump, po inauguracji przepełnionej Biblijnym przekazem, pierwsze co zrobił, to rozpoczął likwidację finansowania socjalizmu (obama care), lewactwa (aborcja), zapowiedział usuwanie zbędnych regulacji i radykalną obniżkę podatków dla Amerykanów. W Polsce gdzie praktycznie Biblia jest nieznana, budujemy dzielnie socjalizm, z fundamentalną sprawiedliwością i rozliczeniem przeszłości nie potrafimy sobie poradzić, praworządnych Polaków gdy grzecznie dopytują o prawo do broni i obrony nazywa się niegotowymi, mówiąc o gun lobby ze zmrużonymi, nieszczerymi oczkami.

Gdyby kto chciał zaczerpnąć nieco z tej księgi wolności, gdyby kto chciał trochę tej amunicji na głupotę i socjalizm, chętnie wyślę – oczywiście bezpłatnie – Nowy Testament. Proszę na e-maila andrzej(at)turczyn.pl wysłać adres pocztowy, a prześlę elegancki Nowy Testament, w kolorach wojskowych 🙂 .

Mała galeria dzisiejszej dostawy amunicji dobrej na zło, głupotę i socjalizm:

 • Maciej Ochnik

  Z Amerykanów śmieją się ci, którym w głowie nie staje myśl, że można w coś wierzyć.
  “Och to takie patetyczne, jak oni ronią łzy przed łopoczącym sztandarem” – ciekawe ilu ludzi, którzy wypowiadają sie w tym tonie kłuje mimo wszystku w sercu to, że oni przed swoim sztandarem łzy uronić nie potrafią?
  Nowobogacki nie zrozumie, że bogaty wcale nie musi kochać swoich pieniędzy. Ślepy człowiek bez wartości nie zrozumie, że można jakieś wartości wyznawać. Będzie je wyszydzał sławiąc pustkę niesioną w sercu.

  • Marcin Gosztyła

   Kolegą wrócił z wycieczki ze stanów. Powiedział, że najbardziej mu się rzuciło w oczy to, jak wielkim szacunkiem Amerykanie darzą swój hymn flagę weteranów i mundurowych. Śmiał się, że u nas na meczu policjant nie może wejść na stadion w mundurze, tam normalnie stoją wśród kibiców. Na hymnie wszyscy wstają i śpiewają. Jak przechodzi człowiek który był na wojnie to wszyscy mu klaskają itd. Ten naród ma silną tożsamość. Trump wygrał że względu na określanie swojej wiary.
   To wszystko jest w Europie obciachem, dokładnie tak jak napisałeś. Przykre.

   • max-bit

    To kwestie kulturowe wynikają z anglosaskiej mentalności – kultury (no nie tylko ale mówimy o USA)
    My takiej nie posiadamy, i cud się (nagle) nie stanie.
    Np: zauważ że tam domy np stoją obok siebie nie są ogrodzone w większości przypadków 3m płotem, dom koło domu i nikt sobie “ałć” nie robi.
    A u nas ?
    Dom najlepiej 1km od drugiego najlepiej płot zasieki i rów oraz transzeje.
    Bo sąsiad będzie widział co mamy itd …
    Co ciekawe nie jest to jakąś przypadłością słowian ogólnie.
    Wystarczy przekroczyć granicę południową i już widać zmianę.

    • norfonde

     Mieszkam w Polsce. Nie mam płotu wokół domu. Obok siedziba firmy z zapleczem warsztatowo magazynowym również nie ogrodzona. Kradzieży brak, a jak ktoś chce wejść to się ładnie z daleka pyta, czy może. Jest natomiast tabliczka “this house protected by mossberg” kupiona na alledrogo i wszechobecna wiedza o zainteresowaniu i posiadaniu broni. Taka teksańska mentalność w małej miejscowości on the west coast in Poland.

     • Andrzej Turczyn

      tak to działa wszędzie, tylko mentalni socjaliści, którzy rządzą w Polsce nie są w stanie tego pojąć

     • norfonde

      Właśnie oni wiedzą to najlepiej. To właśnie socjaliści pierwsi przyjdą swoje brudne łapy położyć na moim dorobku. Dlatego jesteśmy rozbrojonym narodem.

     • max-bit

      Czy to jest kwestia nazwy ustroju Socjalizm ?
      Czy powiedzenie “Pan w zagrodzie równy wojewodzie” powstało w czasach socjalizmu ?
      No nie.
      Ludzie czasem starają się właśnie tłumaczyć coś np. socjalizmem.
      Myślę że to nie to, a to właśnie kwestia mentalności.
      Do zobrazowania sytuacji bardzo dobra jest książka Rafała Ziemkiewicza “Polactwo” bardzo dobra analiza sytuacji. tak aktualnej od po prostu setek lat i pewnie przez kolejne …

     • max-bit

      Oczywiście są takie przypadki. Niestety normalność to ostatnio rzadkość … powiedział bym towar deficytowy.

 • Andrzej Turczyn

  Zainteresowanie NT jest takie, że od wieczora wczoraj do dzisiejszego poranka dostałem ponad 100 e-maili z prośbą o wysyłkę. Oczywiście wyślę wszystkim.

  • Mariusz Iti

   P. Andrzeju proszę uwzględnić fakt ( o czym mówił Chojecki), że część próśb to może jednak być nachalny spam ‘organizacji wiadomo których’. Ja bym jednak zalecał tą metodę, aby osoba chcąca Biblię otrzymać zwróciła Panu koszty wysyłki. A jako karniak za Pana pracę ( sama się Biblia nie spakuje i na pocztę nie zaniesie) zalecałbym pracę społeczną ( udział w akcji protestacyjnej przeciw zmianom prawa o broni w UE, bądz #germandeathcamps , czy coś podobnie patriotycznego). Dodatkowo przedmiot otrzymany nie-za darmo jest w umyśle człowieka bardziej wartościowy -> wymagał wysiłku. A nie wpadł za frikasa.

   • Andrzej Turczyn

    Pomyślę

   • Martin Berg

    Dobrze prawi … pan to wyśle a oni to zmielą …

 • kolekcjoner1911

  Kolejny absurd – pod naciskiem bliskowschodnich sponsorów Real Madryt usuwa znak krzyża z herbu drużyny, na gadżetach sprzedawanych na bliskim wschodzie. Ręce opadają :(((

 • Jordan Jasiński
 • Jan Werbiński

  Kompletna Biblia to Stary i Nowy Testament. Pomijanie ST jest nieprawidłowe i prowadzi do błędnej interpretacji.

  • Andrzej Turczyn

   Stary testament musisz gdzieś kupić, wysłać mogę tylko NT

 • Pingback: Tak to się robi w Ameryce, głupie prawa o broni znosi się pierwszego dnia urzędowania. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: USA to ostoja cywilizacji wolnego człowieka, znamiennej biblijnym chrześcijaństwem, wolnością i dostępem do broni palnej | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Pierwsza firma w USA będzie wszczepiać mikroczipy swoim pracownikom - "ułatwiają życie, np. dla łatwiejszego płacenia" | Andrzej Turczyn()

 • Przemek Owczarski

  amen

 • Pingback: Antifa jest lewicową organizacją próbującą zburzyć Amerykę - a może by tak popatrzeć jeszcze szerzej... | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Szeryf Hrabstwa Spokane: Winę za strzelaniny w szkołach ponosi społeczeństwo, nie broń | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Jestem chrześcijaninem, a nie katolikiem, przepraszam pacyfistą... | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Terytorialsi rosną w siłę | Andrzej Turczyn()