Dostawa amunicji na zło, głupotę i socjalizm.

Często powołuję się na Biblię. Zapewne wszyscy czytelnicy tego bloga to zauważyli. To bez wątpienia moja ulubiona księga. Dla mnie to księga ksiąg, po którą sięgam codziennie. W świecie wolnym to zupełnie normalne zjawisko. W pogańskiej i socjalistycznej Polsce to obciach, wstydliwa sprawa, a dla szyderców powód do śmiechu. Chcę narazić się na obciach, tak jak nie tak dawno pewien znany Amerykanin…

Cały świat wsłuchiwał się w inaugurację prezydenta Donalda Trumpa. Zwróciliście uwagę na charakterystyczną rzecz w tym wydarzeniu, które odróżniało je od wszystkiego co znamy w Polsce? Tam była pewna myśl przewodnia, coś do czego odwoływali się niemal wszyscy mówcy, łącznie z prezydentem Donaldem Trumpem. Oni tam wszyscy wszyscy odwoływali się do Biblii. Prezydent i wiceprezydent przysięgali na Biblię. Niemal wszyscy mówcy powoływali się na Boga objawionego w Biblii. Nie mówili o jakimś bogu, bóstwie, oni za oceanem na wielkim wydarzeniu politycznym, odwoływali się do Boga objawionego w Biblii.

W przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa, pojawiły się bardzo istotne akcenty biblijne. Po pierwsze przysięgał Amerykanom na Biblię. Po wtóre wyraził przekonanie, że przede wszystkim ważny jest Bóg objawiony w Biblii. Mówił, że Ameryka będzie chroniona przez żołnierzy, ale przede wszystkim przez Boga. Nie wstydził się prezydent supermocarstwa powiedzieć, że oddech człowieka jest podtrzymywany przez wszechmogącego Stwórcę.

Z zazdrością tego słuchałem. Z zazdrością, bo w pogańskiej Polsce takie słowa są niewyobrażalne w ustach polityka. Może będzie publicznie uczestniczył w religijnych obrzędach, ale z wnętrza serca nie będzie w stanie wypowiadać takich słów. Takich polityków w Polsce chyba nie ma!

Biblia to naprawdę dobra amunicja na zło, głupotę i socjalizm. Donald Trump, po inauguracji przepełnionej Biblijnym przekazem, pierwsze co zrobił, to rozpoczął likwidację finansowania socjalizmu (obama care), lewactwa (aborcja), zapowiedział usuwanie zbędnych regulacji i radykalną obniżkę podatków dla Amerykanów. W Polsce gdzie praktycznie Biblia jest nieznana, budujemy dzielnie socjalizm, z fundamentalną sprawiedliwością i rozliczeniem przeszłości nie potrafimy sobie poradzić, praworządnych Polaków gdy grzecznie dopytują o prawo do broni i obrony nazywa się niegotowymi, mówiąc o gun lobby ze zmrużonymi, nieszczerymi oczkami.

Gdyby kto chciał zaczerpnąć nieco z tej księgi wolności, gdyby kto chciał trochę tej amunicji na głupotę i socjalizm, chętnie wyślę – oczywiście bezpłatnie – Nowy Testament. Proszę na e-maila andrzej(at)turczyn.pl wysłać adres pocztowy, a prześlę elegancki Nowy Testament, w kolorach wojskowych 🙂 .

Mała galeria dzisiejszej dostawy amunicji dobrej na zło, głupotę i socjalizm: