Prezydent Trump nominował na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego USA zwolennika indywidualnego prawa do posiadania i noszenia broni.

Donald Trump nominował na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego  Neila Gorsuch. National Rifle Association komentuje tę nominację jako spełnienie jednej z najważniejszych obietnic wyborczych Trumpa. W dotychczasowej karierze zawodowej sędzia Neil Gorsuch jednoznacznie dawał wyraz temu, że drugą poprawkę do konstytucji rozumie jako indywidualne prawo do posiadania i noszenia broni. Druga poprawka chroni prawo jednostki do posiadania broni palnej i nie może być naruszona. Dotychczasowe wypowiedzi  i orzecznictwo sędziego Gorsuch dowodzą tego, że będzie powstrzymywał rząd przed pozbawianiem prawa do posiadania i noszenia broni.

(źródło www.nraila.org)


Nominacja na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego motywowana była między innymi jego postawą wobec prawa do indywidualnego posiadania broni. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? Jak ja zazdroszczę Amerykanom… Ich wolność, ich prawa indywidualne wciąż są pierwsze ponad samowolę władzy i jakieś obłąkańcze strachy zlewaczałych idiotów. Ich prezydent nie bredzi o tym, że najpierw państwo, a później ich wolności, nie opowiada głupot w stylu, że nie są jeszcze gotowi na takiego sędziego który będzie bronił ich przyrodzonego prawa do broni.

Oczywiście nie bierze się to z niczego. To nie tradycja, to nie kultura. To wszystko bierze się z szanowania przez Amerykanów Biblii, jako źródła wartości i ponadczasowych reguł społecznych. To Biblia stanowi o prawach naturalnych nadanych ludziom przez Stwórcę, a przez to nienaruszalnych przez żadną władzę. Praw, które wyprzedzają prawa stanowione przez człowieka. Ludzka władza zaś ma pilnować ich zachowywania. Tak, tak, indywidualne prawo człowieka do broni da się wywieść wprost z zapisów Biblii.

 • Minuteman

  Do tej pory patrzyłem ze zgrozą i smutkiem na to co Obamakraci wyprawiali z tym niegdyś pięknym krajem. Przynajmniej na szczeblu federalnym, bo jeśli chodzi o prawo stanowe, to zawsze można było czego amerykanom pozazdrościć. Teraz, kiedy na górze zmienia się trochę na lepsze, może rzeczywiście i w tej materii się tam poprawi.

  Gdyby ten stan promieniował na podległe Ameryce marionetkowe państewka (np. w europie środkowej), to już w ogóle byłoby wspaniale.

  • Erorch

   Smutne jest to że pisokomuchy podczepiają się pod Trumpa (i inne zagraniczne partie prawicowe) chociaż ideowo mają z nimi niewiele wspólnego.

   Ale jak wiadomo ciemny lud to kupi.

   • Twoja uwaga po części dotyczy również Grupy Wyszehradzkiej. Jest jakimś niezrozumiałym dla mnie absurdem, że Polska ma być lub już jest liderem tej Grupy, a całkowicie odstaje w sensie negatywnym od tych państw pod względem dostępności broni i praw z nią związanych, czyli traktowania zwykłego obywatela przez państwo.

    • Pawel W

     W reformach gospodarczych także odstaje.

    • Erorch

     Polska klasa polityczna jest niezdolna przewodzić państwu a co dopiero V4. Nawet nie chodzi o niedorozwinięte ideologie, lecz o mentalność wasalsko-pasywną która jest obecna w każdej opcji politycznej.

     Czekają na to, co zarządzi przełożony (kiedyś Ruscy, dzisiaj EU lub Stany w zależności od opcji politycznej).

     A jak coś zrobią z własnej woli, to jest to reagowanie po fakcie.

     Vide konflikt na Ukrainie na którym Polska mogłaby dużo ugrać (niezależnie po której stronie byśmy się opowiedzieli), ale nikt nic nie zrobił bo nie było polecenia z góry.

     • eeerrr

      Brak charyzmatycznych przywódców wywodzących się ze stanu szlacheckiego, których systematycznie niszczono przez wieki przez zachód jak i wschód.Jest normą, że tresowany pies słucha się przewodnika a pozostawiony sam sobie jest bezradnym.

     • Erorch

      To co piszesz jest pomylenie pojęć i zbędna mitologizacja stanu szlacheckiego.

      Charyzma i mentalność wasalska wzajemie się nie wykluczają.

      Szlachta zniszczyła samą siebie zradzając Polskę dla własnych interesów.

      A jak się upodla człowieka to trudno się dziwić, że zachowuję się on jak zwierze.

     • eeerrr

      Riposta godna człowieka lewicy.

     • Erorch

      Może jakiś kontrargument, zamiast ad personam.

     • eeerrr

      Kontrargumenty mamy w historii naszej ojczyzny, to dlaczego jest to forum i wiele innych.Co dzieje się u naszych władz jak myślą “za nas”.Sami nawet nie zauważamy jak stajemy się i myślimy kategoriami jak niewolnicy-bezwolna masa.Sama charyzma nic nie skutkuje bez szlachetności, jeśli występują razem to człowiek nie zachowa się pomimo upodlenia jak zwierzę.Przykłady: Józef Haller, Maksymilian Maria Kolbe, rotmistrz Pilecki…..Lista ciągle otwarta. Bez urazy.

     • Erorch

      “Szlachetność” jest średniowiecznym memem, i to memem dosyć marnej jakości. Feudalizm zawsze przegra z egalitaryzmem.

      Targowica to pewnie nie była szlachta.

     • eeerrr

      Sam sobie przeczysz, egalitaryzm który stawiasz jako zwycięski, wykańcza obecnie Europę.

      Targowica w/g jednych znawców, zdrajcy w/g innych patrioci, tak jak i Konstytucja 3-go Maja, Kościuszko, Hugo Kołątaj.

      Ende.

     • Erorch

      Europę wykańcza właśnie odejście od indywidualizmu i egalitaryzmu, na rzecz korporacjonizmu i elitizmu.

      “””””Znawców”””””.

      Weź przeczytaj kiedyś jakąś książkę naprawdę Ci nie zaszkodzi.

     • eeerrr

      Uspokój się, końcówki: “izm”, żle się kojarzą na tym forum.

      https://www.youtube.com/watch?v=o_uVr9gEMp0&index=27&list=PLWYU8LdLlwMvZNzUVP7S9rO-yFzvMdyNx

 • Indywidualne prawo człowieka do broni jest o wiele bardziej pierwotne niż sama Biblia i obecne religie świata!

  • Andrzej Turczyn

   Nie ma nic bardziej pierwotnego niż Biblia, bo Biblia to dzieło Stwórcy

   • Ale czy będziesz walczył o prawo do broni ramię w ramię z ateistą-patriotą-strzelcem-miłośnikiem wolności, ojczyzny i broni?

    • Michał Bułkowski

     Niestety tacy ludzie są spychani w niebyt, dla lewaków zbyt liberalni a dla ultra katolików zbyt mało katoliccy.
     Według nich prawdziwy Polak jest wyłącznie katolikiem a ateista to w najlepszym wypadku zidociały lewak.

     • Mozets

      Ateistów w naszym kraju jest bardzo mało. Ci co tak o sobie mówią to głównie antyklerykałowie i walczący z religią. To zwykli renegaci i ideolodzy komunistyczni. Natomiast klasyczny ateista mnie katolikowi – w ogóle nie przeszkadza i szanuję go. Jeśli rzeczywiście nie próbuje walczyć swoim “niby ateizmem” a w rzeczywistości WUML-owskim komunizmem . Prawdziwy ateista nie miesza się w ogóle do religii – bo on nie wierzy i nic go to nie obchodzi. Na tym forum nie ma ani jednego ateisty. Są zaś czekiści Dzierżyńskiego nawołujący do starcia z Polakami – katolikami. Politrucy. Komunizująca swołocz , która boi się odspawania od koryta. I walczy z Kosciołem – bo to dla nich Okopy Św. Trójcy.

   • Erorch

    Ale nawet zgodnie z religijną interpretacją to najpierw był Bóg, potem człowiek a potem dopiero Biblia.

    Czyli to te wartości formują Biblie, a nie odwrotnie.

   • Michał Bułkowski

    I tak właśnie podtrzymuje Pan swoją wygodną dla lewactwa etykietę religijnego oszołoma. Dla dobra sprawy warto może czasem się lekko powstrzymać i nie odpychać mniej religijnie podchodzących do wolności i demokracji.

  • norfonde

   Zgadzam się. Żeby określić wartości muszą one najpierw istnieć. To nie jest tak, że najpierw powstała Biblia, a pozniej człowiek z wartosciami.

   Biblia została stworzona przez natchnionych przez Boga ludzi, nie na odwrót.

 • Pawel W

  Ja jednak będę sceptycznie podchodził do Biblii. A choćby dlatego, że bardzo poważnie traktujący Biblię Świadkowie Jehowy, wywodzą z niej zupełnie inne wnioski odnośnie broni.

  • Andrzej Turczyn

   Nie wiąż Biblii ze świadkami J. oni mają coś swojego co nie jest Biblią. Biblia to ewangeliczni chrześcijanie.

   • Pawel W

    Każdy w swoją stronę ciągnie, każdy na Biblię się powołuje. Każdy w niej wyczytuje to co chce.

 • max-bit

  Tak się zastanawiam, nad tym Trumpem.
  Chop faktycznie jak na razie idzie na całość (no prawie).
  Jeśli jest faktycznie nie zależny i zagrozi establishmentowi to jego losy mogą być …
  Ciekawe czy faktycznie będzie chciał rozliczać poprzedników. Być może tam też panuje zasada my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.

 • wwwebcal
  • eeerrr

   Ocipieli z tym Ber… dobry KBKS strzelający seriami. Jeszcze taka cena !

 • eeerrr

  Z tego chaosu zaczyna pomału wyłaniać się zarys polityki Polskiego rządu, który w/g mnie postawił słusznie na sojusz z USA, który dotychczas wywoływał w nas obawy i zakłopotanie o przyszłość naszego kraju. Sojusz Polska-USA-Izrael kluczowy dla lądowej nitki Jedwabnego Szlaku re-definiuje niemiecką politykę Mitteleuropy – gospodarek komplementarnych wobec Wielkiej Rzeszy Niemieckiej. I to stało się główną przyczyną przyjazdu “naszej złotej pani”. Jak to mawiali drzewniej “przyszła koza do woza”, oby nasi znowu nie dali się omamić, prusakom. Za pewnie nasi pamiętają Nord Stream, traktowanie mniejszości polskiej w Niemczech, i inne iście diabelskie sztuczki. Tak trzymać! Bóg z Polską!

 • Mozets

  Wysoka kultura obchodzenia się z bronią, umiejętność jej używania od dziecka do staruszka powstały w Ameryce z konieczności. Imigranci przybywający do Ameryki musieli dosłownie “spać” z bronią . Stanowiłą ona dla nich warunek przeżycia. I tak przez pokolenia doszli oni do 2 poprawki konstytucji. Pomimo różnych zakusów wściekłych feministek w kieckach, komunistów, “demokratów”, zielonych, i innej komunizującej swołoczy – nie dadzą sobie tego odebrać. U nas z kolei od czasów szlacheckich i nawet rozbiorów – broń była dostępna – tylko używanie jej przeciw zaborcom było niedozwolone prawnie ;-)))
  Od natomiast 1944 roku i najazdu stalinowskiego Kujbyszewa broń stała się oficjalnie całkowicie niedozwolona. Bo zagrażała komunistom w ich nie legitymizowanej niczym władzy. Ich władza została przyniesiona terrorem na bagnetach i ten terror utrzymywany jest do dziś. Czas to zmienić i przywrócić normalne prawo do broni jakie istniało chociażby za marszałka Piłsudskiego. Mówienie o braku nawyków dotyczy tylko niewielkiej najmłodszej grupy społeczeństwa.Ogromna ilość ludzi to wyszkoleni rezerwiści z wojska , poza tym ludzie ze wsi posiadający nielegalnie ( na razie) broń . Ci ludzie wiedzą jak się z nią obchodzić i powinni nauczyć tego najmłodszych obywateli – szybko i skutecznie . Na wsi nie słychać o żadnych maskarach a jeśli – to tylko o kłusownictwie.
  Ostrożność rządu w opiniach na ten temat spowodowana jest tylko i wyłącznie niezwykle ostrą aktualnie walką opozycji z rządem ( demokratycznie wybranym) i jawnie okazywaną przez opozycję wolą odebrania władzy nawet przemocą – czyli przy użyciu broni również. Rząd obawia się , że jak natychmiast, ad hoc “wyda” broń w jednej chwili bojówki np. KOD (czyli potomków Kujbyszewa) wyjdą na ulice z ta bronia, pod Sejm i na Krakowskie Przedmieście. Gdańsk i Wrocław będą pierwsze. Sukcesy rządu w sferze bezpieczeństwa narodowego, ekonomicznego, szybko wpłyną na uciszenie opozycji i zmarginalizowanie ich obaw. Ale wymaga to uspokojenia nastrojów na ulicy. Wielu komentatorów – tutaj na tym forum to niby – “polacy – patrioci” a w rzeczywistości V kolumna i komunistyczna hołota broniąca swoich pozycji. Broń też im jest potrzebna. Ale nie do obrony kraju i własnej osoby. Potrzebna im jest do tego samego co w latach 40-stych w katowniach UB, milicji.

 • Pingback: USA: Senat zatwierdził sędziego Neila Gorsucha na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: USA. Kandydatów do Sądu Najwyższego mianuje prezydent | Andrzej Turczyn()