Białystok buduje strzelnicę, poprzyj inicjatywę!

Projekt „Białystok buduje strzelnicę” został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. Projekt „Białystok Buduje Strzelnicę” zdobył największe poparcie wśród mieszkańców Białegostoku w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2017 r. Celem projektu jest modernizacja piwnicy jednego z magazynów położonego w dawnym kompleksie wojskowym przy ul. Węglowej i budowa w niej kompleksu strzeleckiego, o ośmiu stanowiskach strzeleckich wyposażonych w cyfrowy system podglądania wyników.

Obiekt ten umożliwi mieszkańcom miasta szkolenie się z zakresu obsługi broni palnej, przysposobienia obronnego oraz strzelanie rekreacyjne z broni palnej długiej oraz krótkiej. Pozwoli także na trening strzelecki członkom organizacji paramilitarnych, proobronnościowych oraz funkcjonariuszom służb mundurowych. Strzelnica będzie pełnić nie tylko funkcję rekreacyjno-sportową, lecz także edukacyjno-dydaktyczną poprzez wydzielenie pomieszczenia na izbę pamięci, w której znajdą się rekwizyty oraz materiały informacyjne dotyczące tematyki historii polskiej wojskowości oraz szeroko rozumianej tradycji i kultury posiadania broni. Na terenie obiektu będą mogły być organizowane spotkania np. z pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Wojska Polskiego, co także pomoże dopełnić edukacyjną funkcję obiektu. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia szacowany jest na: 998 tys. zł.

Apel organizatorów inicjatywy:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie głosem internetowym inicjatywy fundacji Białystok Buduje Strzelnicę. Waszych kilka sekund może przyspieszyć powstanie naszej strzelnicy o tygodnie jeśli nie miesiące, a także przyczynić się do powstawania podobnych obiektów w innych częściach Polski. Gorąco proszę o kliknięcie “POPIERAM” projektu Białystok Buduje Strzelnicę pod poniższym linkiem. Zachęcam do wysłania linku znajomym strzelcom i nie tylko.

(kliknij na powywszy baner aby przejść do strony, gdzie oddasz głos)

 

 • max-bit

  Pomysł Ogólnie OK.
  Ale
  Ok ktoś chce wybudować strzelnice … ale kto ?
  I tu się zaczyna …
  Dobra pierwsza strona że ktoś chce zebrać prawie bańkę ….
  Można się domyśleć że to z budżetu samorządowego miasta … wg wideo chcą zbudować to tamto …
  Ale tak na prawdę czyja ta strzelnica będzie ?
  Dobra idziemy dalej wchodzimy na stronę budujemy ….
  Szukamy szukamy odnajdujemy że to jakiś “instytut” tzn kto ?
  Odnajdujemy w sumie prywatny adres w bloku ?
  e…. ?
  Tzn to jakaś prywatna inicjatywa ?
  Następnie Klub Strzelecki też prywatny.
  I ciągle pozostaje w mocy pytanie…. to czyja ta strzelnica będzie ?
  No ja przepraszam jeśli ma ona być prywatna z budżetu miasta ….
  Ja widzę tak jeśli ma być z kasy miasta to powinna być publiczna ludzie płacą podatki budowana jest z kasy ludzi to jest to mienie jak zwał państwowe .
  Więc każdy mieszkaniec powinien za symboliczną opłatę (albo nawet za free) mieć do niej dostęp, a jak (na ogół) to jest to chyba wiemy…..

  Dlatego ciągle wspominam że to jak w krajach “mądrzejszych” takie strzelnice są budowane na całkiem innych zasadach.

  I proszę mi nie pisać że jest inaczej nie urodziłem się wczoraj, a przykładów nie będę przytaczał.

  • norfonde

   Oddałem głos na inicjatywę, ale obawy mam podobne. “Duża bańka” to dopiero początek inwestycji, całość ma kosztować 1,8 mln zł. Milion to pierwszy etap, bo całość inwestycji została odrzucona.

   • max-bit

    Jak by był określony i udostępniony biznes plan, a więc to kosztuje tyle i tyle. Zasady udostępniania strzelnicy takim to a takim ludziom itd … OK
    A tu tylko potrzebujemy bańkę i finisz.
    Mało.

 • Starypryk

  A czy przypadkiem to nie Białostoczanie i tylko oni powinni głosować za lub przeciw ?
  W koncu inicjatywa to regionalna .

 • Poparłem. W ogóle to powinny powstawać jakieś dotowane strzelnice przynajmniej w dużych miastach, w których ceny byłyby bardziej dopasowane do zarobków (niskich) większości Polaków. Bo w komercyjnych strzelnicach straszliwie zdzierają i np. za 1 strzał biorą 4 złote, albo więcej!!!

 • marwin

  Odnosząc się do jednego z powyższych komentarz. Fundacje, przynajmniej na początku działalności rejestruje się na adres domowy, bo niby na jaki.. Wynajmowanie biura, kiedy każdą złotówkę przeznacza się na strzelnicę, to niepotrzebny koszt.
  Popieram tych ludzi jak najbardziej.
  My tez zalozylismy fundację aby otworzyć strzelńicę. Wiem jakie to są wyrzeczenia i ogrom pracy. Środków też trzeba z kieszeni wyciągnąć nie mało. Nam nikt finansowo nie pomógł. Ale jeśli innym może być łatwiej w osiągnięciu tak szczytnego celu to zawsze chętnie pomogę. Kliknąłem w baner i zachęcę do tego wszystkich znanych mi strzelców.
  Dzięki tej inicjatywie kilka, kilkanaście, a może i kilkaset osób może uzyskać pozwolenie i kupić wlasną broń. To jest wartość nadrzędna!!!