Kilka słów od prezydenta USA do posiadaczy broni

Kilka zdań z wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa, z konwencji liderów NRA w Atlancie. Najpierw film, później mój komentarz.

Jestem dumny z tego, że jako urzędujący prezydent zwracam się do Forum Liderów NRA po raz pierwszy od 1983 roku, kiedy zrobił to nasz wspaniały Ronald Reagan.

Osiem lat atakowania Drugiej Poprawki skończyło się, i to z hukiem. Agencje federalne nie będą więcej nękać uczciwych posiadaczy broni.

Policja i szeryfowie również wiedzą, że zakaz posiadania broni sprawia, że w jej posiadaniu pozostają tylko bandyci.

Wysyłamy wiadomość do świata. Niech wiedzą, że nasze granice nie będą już otwarte dla nielegalnej imigracji. Jeśli ktoś spróbuje je przekroczyć, złapiemy go i odeślemy do domu.

Przysięgliśmy wszyscy zachować, chronić i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych, a to oznacza obronę Drugiej Poprawki.

Pozwólcie, że złożę prostą obietnicę wszystkim obecnym tu kochającym wolność Amerykanom. Jako was prezydent nigdy, przenigdy nie naruszę prawa obywateli do posiadani i noszenia broni.

Nigdy, przenigdy.


Gdy słyszę takie słowa z ust prezydenta supermocarstwa w skali świata, zawsze myślę, że rządzą nami ludzie, których rozumu nie jestem w stanie zgłębić.

Ich (tych co nami rządzą) myślenie odtwarzam sobie tak: dobrze by było gdyby amerykańskie wojsko nas broniło – zaprośmy ich tu; dobrze by było gdyby USA zniosły nam wizy; dobre by było gdyby USA z nami handlowało – wszak to potężna gospodarka, ale za nic w świecie nie przyjmiemy podobnych do ich głupich i złych praw. No chyba muszą sobie myśleć, że amerykańskie prawa o broni są głupie i złe, skoro nie do pomyślenia są podobne u nas? Myślicie, że wiedzą iż nasze są złe, ale celowo je zachowują? No bo uznanie, że ich i nasze są dobre, za nic w świecie nie może pomieścić się w mojej głowie.

Czy ja się mylę w swojej diagnozie? Pomóżcie mi pojąć meandry myślenia rządzących.

Fajnie by było mieć takich polityków jakich mają w USA. Dobrze by było usłyszeć od prezydenta, premiera czy od naczelnika państwa, że władza państwa nie będzie nękała posiadaczy broni, że wiedzą, iż zakaz posiadania broni sprawia, że w jej posiadaniu pozostają tylko bandyci. Niestety, nie mamy takich.

Mamy za to socjalistycznych myślicieli, którzy w trosce o nas – nie inaczej, zakazują nam posiadania broni. Oni wiedzą więcej i lepiej, oni widzą dalej, oni są zarozumiałymi…! Tak, tak narracja o konieczności zakazywania posiadania broni jest składowym elementem socjalizmu. Socjalizm zaś to złagodzona przejściowo forma komunizmu. Nie zmienia tego fakt, że ten kto w trosce o nas zakazuje nam posiadania broni, twierdzi inaczej. Albo nie wie co mówi, albo kłamie, albo jest zwiedziony.

 • Jarosław Madejski

  Polak nie może posiadać broni bo zrobi innym krzywdę i sobie.
  Polak musi płacić “podatek” na ZUS bo sam nie umie oszczędzać i zadbać o siebie.
  Polak nie wie co dla niego dobre…
  itd..

  • Andrzej Turczyn

   tak mówi reguła komunistyczna, która w Polsce obowiązuje

   • Krzysztof Jabłoński

    Raczej doktryna komunistyczna, która jest w Polsce pielęgnowana.

  • A najgorsze jest to, że od wpajania przez dziesiątki lat tych bzdur przez antypolskie władze, ogromna większość Polaków rzeczywiście tak myśli. Całe pokolenia umysłów polskiego społeczeństwa zostały wyżłobione takimi właśnie koleinami, stereotypami, mitami.

   • Andrzej Turczyn

    Obecne władze są polskie, osobiście nie mam co do tego wadliwości. Niestety zarażone socjalizmem.

    • “Prawdziwie Polski będzie ten Sejm (Rząd),
     który nam prawo do broni przywróci.”

     • Jarosław Madejski

      Nie tylko prawo do broni przywróci ale i prawo bym sam decydował co jest dla mnie dobre, nie traktował nas ja pachołków, którzy nic nie wiedzą a oni wszystko. To my ich wybieramy, sami się nie wybierają – trzeba zachować proporcję i zdrowy rozsądek.

     • Oni powinni nam SŁUŻYĆ i wykonywać naszą wolę!!!
      W demokracji rządzić powinien ogół obywateli, suweren!

     • Jarosław Madejski

      Tak mi się wydaje, że suweren już dawno dorósł a ekipy sprawujące władze nie!

 • Pawel W

  Przypomniał mi się dowcip z czasów PRL. Sparafrazuję go teraz – a może po prostu łatwiej będzie wypowiedzieć wojnę USA i następnego dnia się poddać?
  A druga sprawa – prawo do broni. W czasach tworzenia Konstytucji USA, czy naszej Konstytucji 3 Maja twórcom nawet nie przyszło do głowy wpisywać prawa do posiadania broni, tak jak teraz nikt do konstytucji nie wpisuje prawa do oddychania, czy jedzenia, albo defekacji. To było tak naturalne, że ktoś/każdy miał broń, że trzeba było poprawki do konstytucji (swoją drogą ciekawe, jaka jest historia tych poprawek), aby bronić prawa ludzi do posiadania narzędzi do obrony! W którymś z komentarzy napisałem, że prawdziwie normalne państwo powinno coś takiego jako UoBiA w ogóle wyrzucić. Trzeba trzymać się rzymskiej zasady – co nie jest zakazane, jest dozwolone. I jednocześnie mieć na uwadze też chyba rzymskiego pochodzenia powiedzenie, że mnogość przepisów czyni bezprawie i pilnować ilości wprowadzanych przepisów?
  A może w nowej konstytucji trzeba zapisać maksymalną ilość i obszerność tworzonych ustaw, a wytworzenie następnej musi skutkować unieważnieniem poprzedniej, jeśli ilość zostanie przekroczona?
  Kolejna sprawa – codzienne obrady sejmu to PATOLOGIA! Tak. Sejm zwołuje się po to, aby zdecydować o wprowadzeniu jakiegoś nowego przepisu lub anulowaniu starego. Jeśli sejm zwołuje się codziennie, to sejm czuje się zobligowany do ciągłego zmieniania przepisów. Przecież raz ustalony porządek prawny musi trochę okrzepnąć, aby można było stwierdzić, czy jest dobry, czy też jest do zmiany. A w obecnym świecie sejm obraduje codziennie, codziennie zmieniając jakieś przepisy – takie przelewanie z pustego w próżne, tyle, że bardziej szkodliwe.

  • TakieTamLicho

   W sumie wypowiedzenie wojny USA i poddanie się natychmiast miało by niestety sens. @disqus_2zkRTAR8fb:disqus – pełna zgoda.Szkoda tylko,że zmiana aktualnego stanu rzeczy nie jest zbyt prawdopodobna i realna.

 • Pingback: Prezydent USA Donald Trump wywołuje temat dostępu do broni w kontekście islamskich zamachów | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: USA to ostoja cywilizacji wolnego człowieka, znamiennej biblijnym chrześcijaństwem, wolnością i dostępem do broni palnej | Andrzej Turczyn()