Norwegia chce wprowadzić zakaz posiadania karabinów samopowtarzalnych

Norweski rząd proponuje wprowadzenie zakazu posiadania karabinów samopowtarzalnych, jakich może używać wojsko i policja. Zakazem mają być objęci także ci mieszkańcy Norwegii, którzy już posiadają taką broń. Zakazem posiadania mają być objęte także magazynki dużej pojemności. Premier uzasadnia, że myśliwemu wystarczy pięć naboi. Wyjątki mają być ustanowione dla strzelców sportowych o międzynarodowych dokonaniach oraz dla kolekcjonerów.
(źródło vg.no)
Aż głupio patrzeć na flagę Norwegii, oni tam wpisany krzyż mają. Powinni mieć wpisany sierp i młot i wszystko na czerwono, bo właśnie takie “ideały” i idioci realizują. Norwegia chyba jako pierwszy kraj w Europie przystępuje do realizacji obłąkańczej dyrektywy europejskiej, która zakłada, że przestrzegający prawa posiadacze pozwoleń na broń są źródłem aktów terroru. Pamiętam jak dzisiaj, gdy w trakcie negocjacji dyrektywy tzw. bieńkowskiej zapewniano, że zakazy wprowadzane przez dyrektywę nie będą dotyczyły aktualnych posiadaczy broni. Pięknie kłamała pani Vicky Ford z Parlamentu Europejskiego.
Projekt norweski oznacza ni mniej ni więcej tylko konfiskatę legalnie posiadanej broni. Będzie konfiskowana broń osobom przestrzegającym prawa. Takie cele są i mają być realizowane przy pomocy dyrektywy o kontroli posiadania i nabywania broni.
Lewicowe rządy w Europie szybciutko rozbroją swoich mieszkańców. Najgorsze będzie to, że teraz jeden po drugim, europejski kraj, będzie sumiennie rozbrajał obywateli. W mediach głównego ścieku będzie znowu bełkot o strasznej broni, o magazynkach, o śmiercionośnym sporcie i tym podobne bzdury. Ludzie będą szczuci, część da się ogłupić. Niestety rządzący w Polsce w pewnych rzeczach też zachowują poprawność polityczną i obawiam się, że dostęp do broni będzie taką sprawą. To socjaliści, socjalista z innym socjalistą bez słów znajdą wspólny język jak zniewolić poddanych w imię walki o ich dobro i bezpieczeństwo.
Moim zdaniem nam wszystkim w Polsce powinno zależeć bardzo mocno, aby konflikt rządu z komunistami z Komisji Europejskiej nie gasł, a przybierał na sile. Im więcej idiotyzmów pijaczyna Juncker i jego zastępca z Holandii – Timmermans – będą zarzucali Polsce, tym bardziej powinniśmy wspierać rząd polski, aby konflikt trwał. Może coś dobrego z tego wyniknie, nie tylko w przedmiocie konfliktu.

 • Wankel

  ???
  Pan Andrzej chyba udostępnił klawiaturę swojego komputera innej osobie.
  Halo, halo… Jest tam kto ?
  Norwegia może być co najwyżej kolejna, bo pierwsza jest Polska z nowelizacją UoBiA wraz z ograniczeniami w magazynkach, projekt jest właśnie procedowany przez sejm. W zębach trzymacie gotowe ograniczenia i merdacie ogonem prosząc o poparcie.
  Drzazgę w oku Norwegów Pan zobaczył a belki w swoim nie widzi ?
  Czytajcie projekt nowelizacji ustawy !

 • Maciek Mazan

  Ciekawe, że przed szereg wyskakuje państwo, nie będące członkiem UE.
  Kolejna ciekawostka – rząd Norwegii jest zdominowany przez kobiety. Obsadziły wszystkie kluczowe dla bezpieczeństwa dziedziny oraz edukację. Gdybym był złośliwy, to uznałbym, że Norwegowie zapragnęli, aby nadopiekuńcze mamy zamieniły ich kraj na bezpieczny plac zabaw. W pakiecie z mentalną kastracją mas i pełną inwigilacją myślących inaczej.

  • Andrzej Turczyn

   Miałem napisać, ze nie nie dziwi to w kraju w którym min obrony jest baba 😀

   • wroclawianin

    Uprzejmie proszę o skasowanie tego komentarza i nie powtarzanie takich tez nigdy więcej. Pisząc równie głupie rzeczy szkodzi Pan wysiłkom wszystkich ludzi, którzy nie chcą być kojarzeni ze stereotypowym postrzeganiem “prawicowca”.

    Obrażając połowę zainteresowanych nie da się nic ugrać.

    • Grzegorz

     Jak baby zabierają się za coś, co powinni robić faceci z jajami to zaczyna się rozmiękczanie serduszek skutkujące pacyfizmem, humanizmem i zniewieścieniem społeczeństwa, co w kontekście jednego lub dwóch pokoleń doprowadza do mentalnego rozbrojenia tych społeczeństw, co jest na rękę wrogom cywilizacji!

     • wroclawianin

      Jak szowiniści próbują reprezentować ruchy wolnościowe to rozsądni ludzie wysiadają z tego pociągu.
      Prosiłbym prezentować zaściankowe poglądy prywatnie, w domu, gdzie nie rzutujesz na resztę środowiska negatywnie.

      Jeśli ktoś tego nie rozumie, to naprawdę szkoda czasu na tłumaczenie.

     • Grzegorz

      Nie widzisz korelacji pomiędzy coraz szerszym wpływem humanizmu, pacyfizmu, egalitaryzmu a upadkiem cywilizacji świata zachodu w ciągu ostatnich stu lat? Nie widzisz związku pomiędzy coraz większym wpływem psychologii (terapeutycznej, klinicznej) a coraz większym brakiem psychologicznej dojrzałości społeczeństw, co potwierdzają prowadzone od dłuższego czasu doroczne badania robione przez psychologów zachodnich?

     • wroclawianin

      Widzę wyraźną korelację między prymitywnymi, szowinistycznymi poglądami reprezentantów ruchów wolnościowych, a spadkiem popularności idei wolnościowych w ogóle.

      Jeśli ktoś w XXI myśli, że może rozstawiać kobiety po kątach jak w średniowieczu, to najlepsza oznaka, że nie nadaje się do żadnych stanowisk publicznych, a może sobie tylko co najwyżej do telewizora pokrzyczeć.

     • Grzegorz

      Jeżeli ktoś nie rozumie, że mężczyźni i kobiety są równi co do prawa i istoty człowieczeństwa lecz różnią się między sobą co do cech psychofizycznych i są predestynowani do różnych zadań, które mogą wykonywać z lepszym lub gorszym skutkiem, to ja mu nie pomogę.

     • Witek

      To znaczy że kobiety nie powinny dostawać pozwolenia na broń , bo broń to męska zabawka ? Nie mów takich rzeczy na mojej strzelnicy bo marnie się to dla ciebie skończy ….

     • Grzegorz

      Czytaj ze zrozumieniem.

     • lestaca

      “Jak szowiniści próbują reprezentować ruchy wolnościowe to rozsądni ludzie wysiadają z tego pociągu.” Nic dodać, nic ująć. Ciężko będzie spopularyzować posiadanie broni palnej, jeśli idee popularyzacji będą szły ramię w ramię z hasełkami na tak tragicznie niskim poziomie. Jeśli naprawdę wyznajesz Grzegorzu takie prymitywne poglądy, lepiej zachowaj je dla siebie i swojej żony.

   • lestaca

    Po panu, panie Turczyn, spodziewałam się jednak nieco mądrzejszego komentarza.

 • Edi Ed

  Podsumowując ten temat: ” Sprzedam karabiny norweskie i francuskie z IIWŚ nowe, tylko raz rzucone na ziemię”;-).