Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!)

Jest taki wściekły atak na ustawę o broni i amunicji, że nie można spokojnie przez moment posiedzieć. Właśnie przeczytałem na portalu tvp.info, że pan poseł Jakubiak z Kukiz’15 informuje media o przygotowywanych projektach zmian do projektu ustawy o broni i amunicji.

Jakie to mają być zmiany? Kukiz’15 chce wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne dla osób ubiegających się o dostęp do broni. W pierwotnej wersji wymagane było jedynie zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu. Posłowie Kukiz’15 doszli do wniosku, że przepis ten powinien być bardziej restrykcyjny. Kolejna poprawka zakłada zwiększenie uprawnień organów państwowych w zakresie kontroli posiadaczy broni. Ruch chce, by niektóre organy, na przykład policja, mogły składać niezapowiedzianą wizytę w domu w celu skontrolowania sposobu przechowywania broni.

To jest nic, teraz usiądźcie wygodnie: poprawka zakłada wprowadzenie rejestru broni czarnoprochowej oraz zawęża dostęp do określonych rodzajów broni. Kukiz’15 proponuje, aby maksymalny kaliber pistoletów dla obywateli został ustanowiony na poziomie 9 milimetrów. Ma być też poprawka wprowadzająca obowiązek praktyki. Osoby, które otrzymają zezwolenie na broń, będą musiały co jakiś czas stawiać się na strzelnicy w celu sprawdzania swoich umiejętności. Osoby, które uzyskają zezwolenie, będą musiały należeć do klubów strzeleckich. Kukiz’15 chce, aby obowiązkowe sprawdziany umiejętności strzeleckich odbywały się nawet dwa razy w roku.

 

Poseł sprawozdawca projektu Bartosz Józwiak skomentował te rewelacje w taki sposób na Facebook:

Jeżeli jest tak, że pan poseł Jakubiak wypowiedział te zdania i mówił to poważnie, to chyba stracił rozum i oszalał, albo jest zdrajcą naszej sprawy! To krok wstecz wobec obowiązującego dzisiaj kagańcowego stanu prawnego! Jeżeli to prawda, to z klubu Kukiz’15 wylazła nie wolnościowa idea, a postsowiecki zamordyzm!

Sam nie wiem czy to się trzeba śmiać, bo to jakiś fake news, czy rzeczywiście autorów tej poprawki z klubu Kukiz’15 kompletnie rozum opuścił.

Jeżeli to prawda, to oczywiście zapiszemy was na listę hańby i zdrajców, z imienia i nazwiska, niech cała Polska zna posłów, którzy zdradzają Polaków. Zdrajców szczególnych, takich made in soviet union, którzy dając nadzieję Polakom, wciągnęli stronę społeczną do gry, a później podstępnie zdradzili gdy tylko lewactwo przywołało ich do porządku.

Jeżeli to prawdą okaże się, to prawdą też będzie, że te wasze potrafisz Polsko, zapewnianie o słuchaniu obywateli i wyborców, to tylko wycieranie fałszywych ust (może też być gęb lub mord) ładnymi hasłami, przez politycznych cwaniaczków.

Jeżeli to prawdą okaże się, to uczciwi posłowie, którzy ten projekt wspierają, bo dali słowo Polakom, nie powinni ani chwili więcej trwać w klubie poselskim Kukiz’15, bo Kukiz’15 mówi jak PiS, a jest wiele gorszy niż platforma.

To naprawdę wyjątkowo śmierdząca jest sprawa. Przyglądam się jej z uwagą.

Szczerze pisząc nie spodziewałem się takiego wściekłego ataku na projekt ustawy o broni i amunicji. No ale jest i znaczy, że to bardzo ważna sprawa!  Sprawa broni palnej to jak papierek lakmusowy. Po stosunku do tej sprawy poznajemy kto jak myśli o cudzej wolności. Tu słowa nic nie dadzą, tu widzimy fakty, kto ma za nic Polaków, a komu głos Polaków jest drogi.

 

Uzupełnienie:

Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news

 

 • Wojtek Sokołowski

  O matko.
  Wypowiedzi posłów głupie, ale ten tekst w niektórych fragmentach okropnie szkodliwy.
  Zamiast szukać dojść, wyjaśnień, i porozumień obrzucanie inwektywami nic nie da.
  Ja rozumiem że nie miał Pan czasu czytać komentarzy które pojawiły się pod linkami dotyczącymi tych niby poprawek. Ale była tam wypowiedź posła Wojciecha Bakuna który stwierdził że prędzej wycofają swoje poparcie do ustawy, i projekt padnie, niż pozwolą na odwrócenie projektu.

  Nie powinien Pan pisać na gorąco. Bo to nie wpływa dobrze na teksty.

  • Andrzej Turczyn

   ja nie jestem politykiem tylko działaczem społecznym. nie ma potrzeby podkulania ogona, aby coś u pana posła Kukiza załatwić. On zapewniał, że jest u nas w pracy, to wkurzony pracodawca nie ma zamiaru przebierać w słowach. uwolnij rozum od mentalnej niewoli

   • Kamil Nagrodzki

    Tą jedną ustawą poznamy kto jest patriotą a kto zdrajcą.
    Jakie to proste…

    • Andrzej Turczyn

     tak właśnie widać to jak na dłoni

     • Kamil Nagrodzki

      Sprawdziłem na Wikipedii wiceministra Źielińskiego i okazuje się że był posłem na Sejm IV, V, VI, VII i VIII.
      Po tylu latach to nic dziwnego, że zapomniał jak normalne życie wygląda…

   • Wojtek Sokołowski

    Nie ma też potrzeby wyzwania nikogo od zdrajców. I zapisywania na jakiekolwiek listy. Jest potrzeba merytorycznej dyskusji. Szczególnie z posłami klubu dzięki którym ustawa w ogóle trafiła pod obrady.

    Poseł Bakun udostępnił nawet swojego prywatnego maila, żeby zgłaszać do niego pewne rzeczy, zaraz po tym jak projekt przeszedł pierwsze czytanie.

    Z posłami należy się kontaktować i owszem może stanowczo domagać pewnych postaw. Ale też i z szacunkiem, tylko w ten sposób można zbudować trwałą koalicję, która być może pozwoli uchwalić dobre prawo, ale też je i utrzymać.

    • Andrzej Turczyn

     wyląduj na ziemi, albo komentuj w innym miejscu

     • Wojtek Sokołowski

      Czytam Pana stronę od dawna. Niestety w ostatnim czasie obserwuje coraz więcej niepotrzebnej publicystyki, która jest zwyczajną drogą na manowce.

      Uważam że moim obowiązkiem wręcz jako czytelnika jest zwracanie uwagi na pewne rzeczy, bo czasami z boku lepiej widać.

     • Andrzej Turczyn

      Problem tylko taki, że to moja strona. Zachęcam jednak do założenia swojej. Jak będzie kolejny ktoś kto podobnego bloga zacznie prowadzić to będzie tylko korzyść dla Polski.
      Nie przypisuję sobie monopolu na mądrość, a to co piszę zawsze piszę “moim zdaniem”

     • Wojtek Sokołowski

      Ależ ja nie odczytuje tego jako problemu. Tak to Pana strona, i Pan jest tutaj gospodarzem, ale skoro pozwala Pan na komentowanie, to komentuje. W kulturalny sposób.

      A propo. Na grupie broń palna na FB, jednym z moderatorów lub administratorów jest Turaliński Kazimierz, lub też on sam piszący z innego konta FB.
      Trochę po tym co stało się w LV wysmażył bardzo antybroniowy post na swoim profilu.
      PO czym jak został rozjechany w komentarzach rozdał bany i pokasował nieprzyjemne komentarze.
      Próba dyskusji na ten temat na grupie skończyła się zamknięciem tematu.
      Pytanie przez kogo? A jeśli przez samego Turalińskiego ukrywającego się pod innym profilem, to dlaczego taka osoba jest na grupie tolerowana?
      Kiedy jest to zwyczajny szkodnik?

    • Kamil Nagrodzki

     Posłowie są sługami suwerena i to jest jedyna właściwa relacja.
     Jak nie realizują zobowiązań i oczekiwań to ich miejsce jest na śmietniku historii.
     Naszym zadaniem jest aby na pewno się tam znaleźli…

     • Wojtek Sokołowski

      I kto Ci wtedy zostanie? etatystyczno – socjalistyczny PiS, Platforma Antyobywatelska, Nowoczesna i jakieś komuchy na doczepkę.
      Która z tych partii Twoim zdaniem da szansę na uchwalenie normalnego prawa odnośnie broni palnej?
      Nawet PiS w projekcie stanowiska rządu odnośnie zgłoszonej ustawy ogon podkulił pod siebie i zapowiada wprowadzenie przepisów dyrektywy. Zamiast przyłączyć się do czeskiej skargi na dokument. Albo złożyć własną.

      O reszcie partii nie wspomnę, ich stanowisko w debacie było dość jasne.
      Odpowiedź jest prost, można narobić sobie teraz wrogów jeszcze tam gdzie mamy zwolenników, ale prowadzić dyskusje i przekonywać. Że rzucone jakieś ogólne pomysły są złe, i nie mają podstaw do realizacji. I nie powinny mieć miejsca.

     • Kamil Nagrodzki

      Projekt ROMB był na prawdę rozsądny i delikatny.
      Pojawiająca się krytyka, świadczy o działaniach które mają charakter agenturalny.
      Bez PiS i tak się nic nie uda uchwalić.
      Niestety marzenia o konsensusie wszystkich sił w parlamencie legły w gruzach.
      Teraz jest rozgrywka rząd vs. opozycja.
      Zobaczymy czy PiS się przestraszy.
      Ja bym działał, bo ryzyka w tej ustawie nie ma żadnego…

     • Piotr Crusader89

      Jak nic nie zostanie to wyjdzie “Szydło z worka” a w zasadzie już wyszło…
      Coraz bardziej jestem przekonany że III RP to ściema, a PiS czy K15 czy RN czy każda inna partia to kolejny etap ściemy tzw. Towar przygotowany pod aktualny trend.
      Pp tej ustawie będzie widać kto jest zimny, kto gorący, a kto letni i tylko warty wyplucia czy bardziej dosłownie wyżygania.

     • Grzegorz

      Dokładnie!

     • Andrzej Turczyn

      się okaże, że socjalistyczny PiS dla nas więcej zrobi niż “wolnościowy” gębą kukiz

     • Grzegorz

      Dałby Bóg Panie Andrzeju. Czyny to objawią.

     • Grzegorz

      Oceniaj posłów po czynach i po skutkach a nie po słowach. Jeśli najpierw złożyli projekt a potem wylewają kubły pomyj aby go uwalić to przeprowadzają perfidną grę manipulacji i w końcu okazują się być antypolscy.

     • makeintosch

      Właśnie widać jakimi sługami są, polityka nie polega na realizacji bon motów.

     • Kamil Nagrodzki

      Dokładnie wiem na czym polega polityka, ale nasi umiłowani przywódcy to jakieś dno i pół metra mułu…
      Za klasykiem można tylko powiedzieć:
      “Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

     • makeintosch

      No, ale nie porównujmy tego dna, do lewicy z II RP, a ten klasyk, warto pamiętać obalił demokratycznie obrane rządy, skazał Witosa w pokazowym procesie, właściwie za to, że był legalnym premierem (został rehabilitowany niedawno), pozamykał swoich przeciwników w Berezie, sam wcześniej działał w PPS-ie i prowadził wiele nieudolnie zaplanowanych akcji partyzanckich, uważam, że pomimo jego legendy (która jest na wyrost, moim zdaniem), był tyranem, jakich było trochę w Europie w tych czasach.

     • Grzegorz

      Słusznie mówisz. Jak wolny obywatel posiadający wymagania od ludzi, którym płacimy za realizację naszych potrzeb. Brakuje tylko mechanizmów aby tych “wybrańców” skutecznie kontrolować i w razie potrzeby szybko odwołać.

    • Marcin Kaczmarczyk

     Bakun ? a może Bakunin ?

 • Daniel Małysz

  Proszę spróbować umówić się tam z nimi na jakieś rozmowy. Jeśli okaże się, że to jednak prawda, to trzeba robić wszystko, by ten projekt w ogóle wywalić.

 • Jot Zet

  Parę dni temu cytował Pan Maciarewicza który mówił, że dostęp do broni wtedy kiedy dorobimy się pokolenia z nią obeznanego i umiejącego się nią posługiwać…ale wg mnie dostęp do broni będzie powszechny jak zmieni się pokolenie polityków i przyjdzie nowe nieobciążone przeszłością, podszyte strachem i wpojonym poddaństwem…
  A do tego daleko…tak jak Rzepeckiego usunęli za poglądy słuszne dla narodu ale niegodne z trendem partyjnym tak skończy każdy inny lansujący pozwolenie powszechne, ale będą się pojawiać i będą wyrzucani bądź uciszani ale w końcu będzie ich tylu, że damy radę i zapanuje ład…tylko czy za mojego życia?

  • Julian Drozd

   Dostęp do elementarzy powinien być, ale dopiero jak się dorobimy pokolenia obytego z książkami… Na razie mamy analfabetyzm, to książek nie ma co sprzedawać tym ciołkom.

   • tokkotai

    Dostęp do Seksu będzie tylko dla mistrzów obeznanych ze sztuką ars-amandi. Czekaj, czekaj przeciez wyginiemy zanim się tacy znajdą.

    Komuniści pokroju POPIS, Kukiz, SLD, czy inne Nowoczesne Razem zawsze będą jechali na tekście, juz za 5, juz za 10 lat będzie lepiej a teraz wszyscy musza zaciągnąc pasa ( w domyśle: żebyśmy my sie mogli nażreć za czyjeś). Dopóki tego nie zrozumiecie, dopóty burdel bedzie się powiększał.

    Prawda jest taka, że albo wszystkie organizacje pro-strzeleckie stworzą własną “Partię Wolnych Obywateli” i ze swoim żelaznym elektoratem dostaną się do parlamentu, albo będzie smród i poruta.

 • Krzysztof Jabłoński

  I jeszcze to: http://www.tvp.info/34429603/strzelil-do-mezczyzny-23latek-uslyszal-zarzut-usilowania-zabojstwa
  Jakiś młodzik strzelił z czarnoprochowca w twarz ‘znajomemu’. Został pobity przez świadków, kolegów zaatakowanego.

  • DanielB

   W grupach na fejsie, są informacje że w rzeczywistości to była gazówka, a media podają nieprawdę o czarnoprochowcu.

   • Krzysztof Jabłoński

    Tak mnie właśnie zastanawiało jakim cudem ranny przeżył postrzał w twarz. Albo sam proch bez kuli, albo gazówka, albo straszak.

 • DjAbra

  a po uja zapisywać się gdziekolwiek indziej dla pozwolenia? policja i tak będzie miała w związku ze staraniem się o kwity moje dane, debilny to zapis. a sama wizyta sprawdzająca na strzelnicy jest ok, pod warunkiem że nie zrobią jakieś chorej ceny ustawowej za takie coś :/

  • Krzysztof Jabłoński

   Na pozwolenie rozszerzone jest w projekcie egzamin. Na utrzymanie tegoż, jest powtórka. Mało?
   Po kiego grzyba jakieś wizyty sprawdzające? Dziś tego u nas nie ma, w Czechach tego nie ma, pewnie nawet w lewackiej Norwegii i Putinowskiej Rosji też nie. Po co tworzyć pozbawione sensu legislacyjne potwory? Po to żeby ludzie pieniądze musieli oddawać?

   • Wojtek Sokołowski

    Egzamin jest na pozwolenie z prawem do noszenia, praktyczny.
    Poza tym na pozwolenie podstawowe, masz tylko egzamin teoretyczny.

    • Krzysztof Jabłoński

     Zgadza się. Mało?

     • Wojtek Sokołowski

      Osobiście jestem zwolennikiem przeprowadzania również egzaminu praktycznego, ale nie w formie w jakiej obecnie obowiązuje na policji, czy w PZSS.
      Główni dotyczyłby bezpiecznego posługiwania się bronią palną.
      Czyli wejdź na stanowisko, załaduj, strzel, rozładuj sprawdź broń, i przy okazji nie złam żadnych zasad bezpieczeństwa, czyli ogólnie pojętego BLOS.
      Żadnych durnych wymogów skupienia czy punktacji, nauczyć się strzelać, masz dopiero po tym jak uzyskasz pozwolenie, a nie przed.

     • Mamako

      Również jestem zwolennikiem egzaminów praktycznych, ale tylko dla pozwoleń do celów samoobrony. Mi aktualny stan proponowanej UOBiA pasuje. Nie widzę potrzeby egzaminu praktycznego dla kogoś, kto może tylko przenosić broń palną – ten na strzelnicy nabierze praktyki.

     • Wojtek Sokołowski

      A moim zdaniem warto, choćby dlatego żeby mieć pewność, że osoba która z bronią na strzelnicy się pojawia, potrafi się nią bezpiecznie posłużyć.
      Nie jest to wymóg jakiś ponad rozsądek, tylko taki w sam raz.

      Oczywiście jest też rozwiązanie zastępcze. Które już się teraz pojawia na niektórych strzelnicach. Choć z tego co czytałem głównie dotyczy użytkowników broni czarnoprochowej.

      Po paru jakiś niebezpiecznych sytuacjach, w wypadku czarnooprochowców, którzy są pierwszy raz, strzelnica wymaga przejścia jakiejś procedury sprawdzającej. Czy to jest płatne czy nie, nie wiem. Ale wolność Tomku w swoim domku.

      A biorąc pod uwagę że projekt odchodzi od pozwoleń do celu, to taki egzamin powinien obejmować wszystkich.
      Jest nawet ważniejszy niż papierowa znajomość przepisów, bo te w chwili obecnej można sobie wyguglować, w dowolnym niemal momencie, poradników multum.

     • Mamako

      Zmieniłem wydźwięk mojego poprzedniego komentarza, by lepiej wyrazić swoje stanowisko odnośnie egzaminu praktycznego. Ja osobiście jestem za powszechnym dostępem do broni palnej na wzór liberalniejszych stanów Ameryki Północnej. No ale takie podejście nie ma większej aprobaty, zatem godzę się na reglamentacyjny dostęp do broni palnej o ile będzie on umożliwiał na normalnych zasadach wydania przywileju na posiadanie broni Kowalskiemu do obrony osobistej bez wymogu udowadniania, że nie jest wielbłądem i że żyje w ciągłym ponadprzeciętnym niebezpieczeństwie. Uważam, że proponowana ustawa to mniejsze zło, niż aktualne, oraz znacznie mniejsze zło od tego, co może być.

     • asdnoin

      Swietny pomysl! Wprowadzmy tez obowiazkowy (platny rzecz jasna) egzamin co roku dla kierowcow. W koncu duzo wiecej osob ginie na drogach niz od broni… I egzamin lekarski – co roku. Tez od tego zalezy zycie ludzkie. I dla aptekarzy, bo moze ktos zginac od niewlasciwie wydanego leku. Oczywiscie “Nie jest to wymóg jakiś ponad rozsądek, tylko taki w sam raz.” Irytujace jest takie podejscie jak przez Pana zaprezentowane. Egzamin ma byc raz i wystarczy.

     • Marcin Kaczmarczyk

      No i obowiązkowy psychiatra przy prawie jazdy a tak w ogóle to zabronić samochodów bo jeszcze jakiś “nowy europejczyk” wjedzie w kogoś.

     • Fernir

      Egzamin praktyczny powinien być już przy karcie broni czy jak tam się nazywa ten I stopień, ale jednorazowy przy uzyskiwaniu pozwolenia.

     • Marcin Kaczmarczyk

      To jeszcze proponuje wprowadzić specjalną ustawę że potrafie sie posługiwać moim wackiem i specjalne zaswiadczenie i kurs nakładania kondomów.

     • Wankel

      Do Wojtek Sokołowski i Mamako,
      za dużo myślicie, za mało emocji – chyba traficie na czarną listę 🙂
      No jak Wam może pasować komunistyczno-milicyjny typ ustawy ?
      Zdrada, zdrada !!!
      Dziwne jest tylko, że jak się ludzie interesują strzelectwem to dostają te pozwolenia i to nie na 2-3 szt. 22LR, a najwięcej zamieszania robią Ci co prochu nie wąchali.

     • Wojtek Sokołowski

      Napisałem gdzieś że mi obecny typ ustawy pasuje? Obecne prawo uważam za kompletnie głupie niemal.
      To proch się wącha?
      Nie wiedziałem…..

     • Wankel

      Nie stresuj się, to ironia, a argument o prochu nie do Ciebie kolego…

     • Marcin Kaczmarczyk

      A po co mam robić pozwolenie jak mi eurokomunisci i tak odbiorą za kilka lat. Przeciez PiS jest jak PZPR i z bratniego sojuszu UESSR nie zamieża wychodzić.

     • Krzysztof Jabłoński

      Nie jestem zwolennikiem, ale też nie będę hejtował. W mojej opinii trochę to nadal traktowanie ludzi jak debili, bo wielki brat da zabawki, ale najpierw przypilnuje, czy aby lemmingi grzeczne i nie tłuką się nimi po łbie. Jednak to nadal w mniejszym stopniu traktowanie ludzi jak debili niż obecnie. Rozsądny człowiek zanim zabierze się za coś na czym się nie zna, sam z siebie poczyta o tym, poprosi o pomoc kogoś doświadczonego, albo wykupi kurs. Człowieka nierozsądnego nie wystarczy przypilnować raz, trzeba by go nadzorować stale, a to już absurd i socjalizm.

  • Mamako

   “a sama wizyta sprawdzająca na strzelnicy jest ok” – do tej pory nie było to koniecznie, to czemu teraz nagle miałoby być? Idąc podobnym tokiem rozumowania powinniśmy wprowadzić ważność praw jazdy tylko na rok, by je regularnie odnawiać pod pretekstem sprawdzenia znajomości prawa (by przypadkiem kierowca o jakimś nie zapomniał) i umiejętności jazdy, bo państwo nie kontroluje przejechanego dystansu i być może jakiś kierowca nie jeździł ostatnio zbytnio przez co mógł zapomnieć jak się jeździ.

 • Krzysztof Jabłoński

  Z tymi badaniami PSYCHIATRYCZNYMI to jest jeden wielki przekręt z nieporozumieniem w tle. Obecnie NIE MA żadnych badań psychiatrycznych. Jest potrzebna tylko opinia psychologa. Posłowie przeciwni zmianom w ogóle oraz zwolennicy “dalszych prac” żądają “przywrócenia” badań, które nie zostały usunięte, bo ich NIGDY ICH NIE BYŁO. Trzeba to w końcu wyprostować.

  • Wojtek Sokołowski

   Bo te zapowiedzi wynikają z braku znajomości obecnych rozwiązań. Im się psychiatra z psychologiem myli.

   • Apolinary Koniecpolski

    Bo wiekszosc z nich nie widziala psychologa za to kontakt z psychiatrami maja regularny.

  • Marcin Kaczmarczyk

   E tam badania. Odrazu z grubej rury 6 tygodniowa obserwacja psychiatryczna w zakładzie zamkniętym dla kazdego kandydata na pozwolenie. A tak w ogóle była uznaniowość milicyjna to teraz będzie psychologiczno-psychiatryczna bo takim testem mozna uwalić 99% kandydatów.

   • Mamako

    – Panie doktorze, chcę posiadać broń palną…
    – No to nie ma co zwlekać, wysyłam Pana do zakładu psychiatrycznego na 6 tygodni, może uda się jeszcze Pana wyleczyć.

 • THUMPS UP

  Czy ktoś się orientuje, kiedy będzie posiedzenie komisji w sprawie nowej ustawy ?

 • Mariusz Sienkiewicz

  Pisałem o tym wczoraj CP idzie do zakazu lub rejestracji. Milicja nie odpusci.

  • Andrzej Turczyn

   znaczy, że kukiz tańczy jak służby grają….

   • Apolinary Koniecpolski

    Od poczatku bylo to jasne. Widac bylo po komunistycznych odpadach jakie nabral na poslow. Projekt ten sam co Nowoczesna czyli zagospodarowani wkurwionej mlodziezy odchodzacej od PO.

   • Bartosz Alchimowicz

    Dokładnie. Kukiz gada i gada ze jest antysystemowy a jak widać to już jest to samo szambo co reszta. Jak oni się narodu swojego boją, który ich przecież wybrał. Wrzucam K15 do tego samego wora co reszta. Jeśli nie pójdziemy w politykę to się chyba nic nie zmieni :/.

 • tatik

  Po czym poznać, że polityk kłamie? Po tym, że otworzył usta albo napisał coś w internecie. Co zrobić żeby polityk nie kradł? Obciąć mu ręce. Znacie dowcip, że jakiś psychol nasączył gotówkę trucizną i przekazał na dom dziecka. W rezultacie zmarło sześciu posłów, dwóch senatorów i jeden wiceminister ale żadne dziecko nie ucierpiało. Z dostępem do broni politycy nie mają powodu nie robić nas w jajo.

 • Michał Kilanowski

  Z tym kalibrem 9mm to się pewnie jakiś “expert” wypowiedział. Cudzysłów zamierzony.
  Zabronią posiadania Colta 1911 bo .45ACP, czyli za duży kaliber.
  To niech wszyscy kupią FN FiveSeven w 5,7×28 i zobaczymy, czy poczują się bezpieczniejsi.
  CP do rejestracji, rewelka. Ale Minister Milicji to powiedział z mównicy.
  Zatęsknimy za starą ubojką, oj zatęsknimy.

  • Marcin Kaczmarczyk

   Zawsze mogli ograniczyć do 4,5 mm.

  • Krys53

   co do ograniczenia do 9mm to szok?!
   a co do FN5/7 to za 11k można kupić, a jeszcze ze 3 promesy mam,
   żonie skończę remont chaty a FN może kupię ;-))
   poważnie od czwartku biorę się za sowich posłów K’15 włącznie z panem PKU niech wyjaśnią o co biega…

 • rethempthoor

  Podobno poseł Jakubiak ma agenturalną przeszłość. Teraz to by się w sumie zgadzało. Przyszedł czas obudzić śpiocha.

  • Dr Glock

   Albo szantażować

 • Sławomir Pyzel

  OMG !
  Kukiz Zwatiował !
  Koszty utrzymania wzrosną minimum dwukrotnie !
  I to ma być ta dobrą zmiana..
  O ja pier…!

 • Mariusz Sienkiewicz

  Bez akcji w tv takiej pozytywnej, nic nie wskóramy. Do tego potrzebujemy jedności i kasy. Jak będzie jedność to kasa się na TV znajdzie. Politycy kiedy pokalkulują głosy członków jednej organizacji i ludzi im przychylnych to szybko zmienią w tej sprawie zdanie. Nawet Nitras zacznie przebierać z nogi na nogę o szerszy dostęp do czołgów. Wspierałem ROMB kasą AD Arma i FU ale wolę wpłacać na jedno konto dla jednej organizacji. Strzelców jest w Polsce na tyle dużo, że jak każdy raz do roku wywali 50 zela na jedną organizację to się świat nie zawali. Chciałbym aby w Polsce istniał odpowiednik NRA. Ktoś kto będzie lobbował w mojej sprawie za moje pieniądze.

  • Kamil Nagrodzki

   Myślę, że grupa zwolenników jest znacznie liczniejsze niż tylko strzelcy.
   Do tego dochodzą rodziny i ich najbliżsi znajomi,

   Zresztą widać to w sondażach. Pytanie jest tylko na którym miejscu w podejmowaniu decyzji wyborczych jest ta kwestia.
   Może jakaś kampania uświadamiająca narodowi, ze jest to “papierek lakmusowy”
   pozwalający określić stosunek Państwa/władzy do obywateli…

 • Pingback: Piszcie, dzwońcie do Kukiz'15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni! | Andrzej Turczyn()

 • max-bit

  I zaświadczenie od Szefa wszystkich szefów że jest to nam na prawdę potrzebne.
  Czekajcie … jeszcze wdrożą wszystkie wytyczne w Łuni
  Proszę o opublikowanie telefonów do tych Panów.
  TU

 • Marcin Kaczmarczyk

  Kukiz to drugi Wałęsa – jestem za a nawet przeciw. To samo było z islamistami w Polsce niby był przeciw ale potem na krótko za potem znowu przeciw. Jednak trzech posłów z jego partii robiło jakieś dziwne ruchy w kierunku przyjmowania dziczy.

 • Cyr4x

  Postsowiecki zamordyzm, taa… Weźcie wy się lepiej czym innym zajmijcie niż polityką.

 • Krys53

  Koledzy i koleżanki nie czas na jałowe posty ale popieram Trybuna aby pisać do posłów K;15 o ich zdanie a Ci z nas którzy są z okręgów ww. panów pisać bezpośrednio do ich biur lub odwiedzić aby przekazać nasze negatywne opinię,’
  w kupie siła
  ja swoich popytam a może i dowiem się co PKU wymyślił
  a co do Jakubiaka sorry ale on to stary trep z PRL i to “sierściuch”, niestety takich jak Mozets jest niewielu…

  • tokkotai

   Coś się ruszyło. Prominentni posłowie K15 zaczęli coś bąkać o fakenews.
   Warto zwiększyć częstotliwość emaili. Osobiście wyraziłem swoje niezadowolenie poprzez facebooka.

 • Pingback: Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Potrafimy działać skutecznie, ale niestety nie doczekaliśmy się należytego załatwienia sprawy ze strony posłów Kukiz'15 | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Odwiedziłem Muzeum Emigracji w Gdyni i mam smutną refleksję | Andrzej Turczyn()

 • ziemol70

  Ja wiem skąd wzieły im się te okresowe egzaminy. Są one zaczerpnięte ze służb mundurowych. Nie mając przeszkolenia (kurs, egzamin teoretyczny i praktyczny) na daną jednostkę broni nie dostaniesz jej do ręki. Pamiętam to z własnej autopsji. Co do projektu ustawy w większości zaproponowanej przez organizacje społeczne to strzeliliście sobie w kolano. Niektórzy pamiętają przemycone zapisy przy poprzedniej nowelizacji. Osobiście jako emerytowany funkcjonariusz policyjny jestem za szerszym dostępem do posiadania broni oczywiście kiedy spełnia się wszystkie wymogi i jestem przeciw uznaniowości wydawania pozwoleń. W szlak za tym powinna iść szeroko zakrojona kampania społeczna uświadamiania społeczeństwa, budowanie strzelnic, etc. Będąc miłośnikiem broni/militariów strzelam sobie rekreacyjnie z wiatrówek na działce i to takich które nie podlegają ustawie. Mam ich trochę od pistoletów po karabinki. Pistolety trzymam w szafce w szufladzie (o klasie S1 – żart naśmiewający się z rozporządzenia w sprawie przechowywania) a karabinki są wyeksponowane na stojaku. Nie pałam też do posiadania broni palnej bo jak chcę raz na pół roku strzelać to walę na strzelnicę PMShooter w wawie, płacę za godzinę pobytu/zabawy 50zł + koszty pestek i nikt mnie nie pyta/sprawdza czy się nadaję czy nie, a tym samym nie ściąga żadnych haraczy w postaci wniosków do wniosków, zaświadczeń od zaświadczeń i opłat dla leśnych dziadków z PZSS (wychodzi wszystko taniej). A nawiatrówki poniżej 17J nie trzeba mieć niczego i też daje przyjemność. To tyle w temacie i Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników.

 • Pingback: Kolejny poseł pobiegł na skargę do Gazety Wyborczej na Polaków, tym razem to poseł PiS Jarosław Zieliński | Andrzej Turczyn()

 • leon_zarawdowiec

  Od ’89 roku kiedy to podobno Polski naród – “Wi de pipuł” – wszedł na drogę odnowy wszystkiego, a systemu przede wszystkim, mimo że ślepo naśladujemy systemy zachodnie, że USraelowi i Srulsrahell’owi wciąż włazimy by “robić im łaskę” wciąż korpusem tkwimy w postsowieckim “wszystko co nie jest dozwolone jest zabronione” a marzeniami niedościgłymi “Wi, de Pipuł” od prawie 30 już lat wciąż jest amerykańskie “co nie jest zabronione jest dozwolone”. Oto Polska-Porypaństwo Kanoniczno-Talmudycznego Bezprawia właśnie…że jej-rozbrojonej/tymy ręcyma gnojonej jasny pieronek w końcu nie zatrzaśnie?!