Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojona kobieta obroniła się przed włamywaczami, bez strzału

USA, Luisiana. Czterech zakapturzonych mężczyzn usiłowało włamać się do domu w miejscowości Keithville. Byli wyposażeni w maski, nóż i marihuanę… W drzwiach przywitała ich kobieta z bronią palną w ręku. Na sam widok uzbrojonej właścicielki domu napastnicy uciekli. W międzyczasie świadkowie zdarzenia zgłosili szeryfowi, że w okolicy znajdują się podejrzani zakapturzeni mężczyźni. Wszyscy napastnicy zostali szybko ujęci. Napastnikami okazali się dwudziestokilkuletni młodzieńcy. Oskarżono ich o posiadanie narkotyków i usiłowanie włamania.

(źródło bearingarms.com)

W Polsce wiceminister Zieliński chciałby osobom w podobnej sytuacji przekazać wiadomość: za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje. Za moim pośrednictwem pan wiceminister może zawsze liczyć, że będę upubliczniał ten socjalistyczny bełkot, aż do czasu gdy pan wiceminister będzie łaskawy wycofać się tego stanowiska.

W państwie posługującym się wartościami tradycyjnymi, w którym dobro obywatela ma priorytet ponad wizje ludzi o spaczonym socjalizmem rozumie, właścicielka domu miała do dyspozycji pistolet i bez oddania strzału zapewniła porządek i bezpieczeństwo publiczne. Obroniła się bez konieczności oddania strzału w ich kierunku. Napastnicy byli uzbrojeni, mieli wyraźnie złe zamiary. W starciu z tymi nieuzbrojony obywatel nie miałby żadnych szans na ratunek. Kursy samoobrony by nie pomogły, szybki telefon na policję nic by nie dał. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w Ameryce, gdzie człowieka nie traktuje się jak nierozumne bydle, a jak osobę odpowiedzialną, która może dbać o swoje bezpieczeństwo skutecznymi sposobami.

Ta historia obrazuje sposób w jaki przy pomocy broni palnej co do zasady w Ameryce ratuje się zdrowie i życie. Nie było strzelaniny, nie było ofiar, postrzelonych. Sam widok bardzo groźnego narzędzia w rękach praworządnego obywatela wywołał tak przemożny strach, że przestępcy woleli zrezygnować ze swojego przestępczego zamiaru.

 • Szkoda, że minister nie czyta publikowanych tutaj tekstów.

  • Andrzej Turczyn

   może powinien 🙂

   • No tak, powinien, ale jak to zrobić żeby czytał. Musiałbyś też publikować w głównych mediach.

    • Andrzej Turczyn

     Wolę aby mój blog stawał się głównym medium. 😀

 • Kamil Nagrodzki

  Ciekawa wypowiedź z Wirginii Zachodniej…
  Stany ze szkoleniami nie są bezpieczniejsze od stanów bez obowiązkowych szkoleń.

  https://www.youtube.com/watch?v=uE4p0gE8kLc

 • tatik

  Czym się różni kobieta od baby? Baba na hasło “broń” histeryzuje i woli być wielokrotnie zgwałcona we wszystkie otwory niż żeby w domu był broń. Kobieta natomiast nie ma nic przeciw broni,a w razie potrzeby za nią chwyta. Kobiety są dobre i mądre a baby głupie i złe.

  • tokkotai

   Dodam,że Baba woli na sucho, kobieta na mokro. Pewnie to jest źródło tych działań. Babie wsio rawno kto ją będzie je..ał, kobieta wymusza przy pomocy broni brak kontaktów seksualnych z osobnikami z którymi nie chce.