Lewicowe lobby Michaela Bloomberga wydaje dziesiątki milionów dolarów na zwalczanie broni palnej

Sponsorowane przez Michaela Bloomberga lewicowe lobby wydało 71 mln dolarów w ciągu trzech kadencji kongresu na rozbrojenie uczciwych obywateli

Michael Bloomberg wspiera lobby przeciwne posiadaniu przez Amerykanów legalnej broni poprzez dziesiątki milionów dolarów bezpośrednich dotacji. Za dodatkowe miliony kupuje usługi firmy konsultingowej SKDKnickerbocker, która świadczy odpłatne usługi dla amerykańskiej lewicy kreując wizerunek, np. w temacie dostępu do broni, według życzenia zleceniodawcy.

26 października Breitbart News raportowało, że Bloomberg wydał ponad 50 mln dolarów na lobbowanie w tym celu w samym tylko roku 2014. Według Slate 36 mln był to podarunek dla NGO “Everytown for Gun Safety”, a 16.7mln wsparło “gubernatorów, którzy popierają zaostrzenie prawa związanego z bronią”.

Według Open Secrets (centrum monitorujące kampanie polityczne i polityków w USA) do powyższych 56.7 mln dolarów dochodzi 6 816 541 dolarów wpłacone przez Bloomberg’s Independence PAC na konto SKDKnickerbocker’a podczas wyborów w 2012 roku oraz 11 659 753 dolarów wpłacone w 2016.

Daje to łączną kwotę 71 176 294 dolarów wydanych przez Bloomberga w ciągu trzech kolejnych okresów wyborczych. (Kwota ta nie obejmuje ponad 6 mln dolarów, które fundacja Everytown for Gun Safety przekazała firmie SDKnickerbocker podczas wyborów w 2013 i 2015 roku.)

Mamy więc ponad 70 mln dolarów w ciągu trzech kampanii wyborczych wydanych na kampanie PR-owe przez firmę SKDKnickerbocker, określaną jako “dom mediowy pracujący dla Bloomberga”. Lobby próbujące podkopać Drugą Poprawkę ma więc nie tylko silne wsparcie finansowe, ale i zaplecze pozwalające sprzedać swoje idee społeczeństwu w atrakcyjny sposób.

Praworządni obywatele kochający wolność mają przeciwko sobie grupę wywierania wpływu, która ma bardzo głębokie kieszenie.

(źródło breitbart.com tłumaczenie Tomasz Trocki)


 

Moim zdaniem te dziesiątki milionów dolarów wydane zostały na przeróżne socjotechniki, manipulacje, a nawet kłamstwa o broni palnej. Jak to mówił Siara: mają rozmach sk…

Mają i rozmach i determinację w walce z prawdą, w walce z nami. Propaganda lejąca się w USA dociera także do Europy.

Dobrze by było abyśmy my mieli determinację w walce o prawdę. Rozmach też by się przydał i ofiarność na cele społeczne. Bez tego niewiele zwojujemy.

Przy tej okazji przypominam o tłumaczeniu czeskiej analizy i propozycji zaradzenia unijnej dyrektywie. Pierwsze kilkadziesiąt stron już przetłumaczone. Na pozostałe ponad sto wciąż zbieram pieniądze. W sumie na to co pozostało potrzeba około 5000 zł. Część oczywiście już mam.

 • max-bit

  Myśle że ta propaganda właśnie wypłynęła z Europy i ich zaraziła … chyba choć cholera wie … nie na pewno to my tam przypłynęliśmy …. wiec z nimi przypłynęli i ci i tamci …
  Po za tym nic dodać nic ująć.

 • Bartosz Alchimowicz

  Ehh oni maja NRA. Dobrze by było, gdyby strzelcy zjednoczyli się w jednej ogólnopolskiej organizacji lobbującej w interesie obronności Polaków. Takie marzenia…

 • niKo

  Rozbroić ludzi a później sterować jak baranami ,które idą na rzeź.
  Poza tym im bardziej atakują legalnych posiadaczy ,tym bardziej napedzaja rynek broni nielegalnej, który był ,jest i będzie.

  • max-bit

   USA tez w nie jest cudownej sytuacji gospodarczej, oczywiście o niebo lepszej od naszej ale cudów nie ma (jak na ich warunki) dlatego Trump robi co może by ją rozbujać między innymi znacząco obniżając podatki choć to tylko ratowanie sytuacji a nie jej rozwiązanie. Oczywiście “ciemne siły” są i w USA, tak naprawdę nie wiemy na ile ta cała szopka jest tylko szopka. Zauważmy ze podobnie jak u nas niby TA ekipa ma rozliczyć poprzednia ale na ogół się to kończy na szopce. W USA to nawet szopki nie ma (przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo). Takie wielkie halo było wokół Pani Clinton.
   Jak sfiksowane (powinno tu paść więcej ….) są elity mogą świadczyć tylko informacje o czymś co jest zwane Pizza Gate o czym wspomniał nawet ostatnio Mel Gibson. Nie możliwe ? Na pewno ? Nie zakładał bym się …. a co się działo 75 lat temu ? (a to nie było tak dawno temu).
   Zresztą to co się dzieje w EU to dużo o tym może świadczyć … ze to może być prawda.

 • Komunizm to jest pełzająca, rozlewająca się zaraza przybierająca najróżniejsze formy i przedostająca się tam gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemal nie było jej widać.

 • Romek Ja

  Szanowny Panie Turczyn,
  Nawiązując do ostatniego akapitu ws tłumaczenia proponuję regularnie publikować poziom uzyskanego wsparcia. Myślę, że wzbudzi to zainteresowanie u ewentualnych donatorów.
  Pozdrawiam.