Lewicowe lobby Michaela Bloomberga wydaje dziesiątki milionów dolarów na zwalczanie broni palnej

Sponsorowane przez Michaela Bloomberga lewicowe lobby wydało 71 mln dolarów w ciągu trzech kadencji kongresu na rozbrojenie uczciwych obywateli

Michael Bloomberg wspiera lobby przeciwne posiadaniu przez Amerykanów legalnej broni poprzez dziesiątki milionów dolarów bezpośrednich dotacji. Za dodatkowe miliony kupuje usługi firmy konsultingowej SKDKnickerbocker, która świadczy odpłatne usługi dla amerykańskiej lewicy kreując wizerunek, np. w temacie dostępu do broni, według życzenia zleceniodawcy.

26 października Breitbart News raportowało, że Bloomberg wydał ponad 50 mln dolarów na lobbowanie w tym celu w samym tylko roku 2014. Według Slate 36 mln był to podarunek dla NGO “Everytown for Gun Safety”, a 16.7mln wsparło “gubernatorów, którzy popierają zaostrzenie prawa związanego z bronią”.

Według Open Secrets (centrum monitorujące kampanie polityczne i polityków w USA) do powyższych 56.7 mln dolarów dochodzi 6 816 541 dolarów wpłacone przez Bloomberg’s Independence PAC na konto SKDKnickerbocker’a podczas wyborów w 2012 roku oraz 11 659 753 dolarów wpłacone w 2016.

Daje to łączną kwotę 71 176 294 dolarów wydanych przez Bloomberga w ciągu trzech kolejnych okresów wyborczych. (Kwota ta nie obejmuje ponad 6 mln dolarów, które fundacja Everytown for Gun Safety przekazała firmie SDKnickerbocker podczas wyborów w 2013 i 2015 roku.)

Mamy więc ponad 70 mln dolarów w ciągu trzech kampanii wyborczych wydanych na kampanie PR-owe przez firmę SKDKnickerbocker, określaną jako “dom mediowy pracujący dla Bloomberga”. Lobby próbujące podkopać Drugą Poprawkę ma więc nie tylko silne wsparcie finansowe, ale i zaplecze pozwalające sprzedać swoje idee społeczeństwu w atrakcyjny sposób.

Praworządni obywatele kochający wolność mają przeciwko sobie grupę wywierania wpływu, która ma bardzo głębokie kieszenie.

(źródło breitbart.com tłumaczenie Tomasz Trocki)


 

Moim zdaniem te dziesiątki milionów dolarów wydane zostały na przeróżne socjotechniki, manipulacje, a nawet kłamstwa o broni palnej. Jak to mówił Siara: mają rozmach sk…

Mają i rozmach i determinację w walce z prawdą, w walce z nami. Propaganda lejąca się w USA dociera także do Europy.

Dobrze by było abyśmy my mieli determinację w walce o prawdę. Rozmach też by się przydał i ofiarność na cele społeczne. Bez tego niewiele zwojujemy.

Przy tej okazji przypominam o tłumaczeniu czeskiej analizy i propozycji zaradzenia unijnej dyrektywie. Pierwsze kilkadziesiąt stron już przetłumaczone. Na pozostałe ponad sto wciąż zbieram pieniądze. W sumie na to co pozostało potrzeba około 5000 zł. Część oczywiście już mam.