Karabinki Grot już odjeżdżają z Fabryki Broni “Łucznik” do wojska

15 grudnia 2017 r. Fabryka Broni „Łucznik”- Radom  sp. z o.o. dostarczyła ostatnią w tym roku partię karabinków MSBS GROT  dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Dostawa Grot C16 FB-M1 odbyła się terminowo, zgodnie z zapisami podpisanej we wrześniu podczas MSPO 2017 umowy pomiędzy Fabryką Broni a Jednostką Wojskową „NIL”.

Pierwsza partia karabinków GROT została przekazana symbolicznie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej w czwartek 30 listopada br. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie. Aktu uroczystego przekazania karabinków młodemu pokoleniu polskich żołnierzy dokonali powstaniec warszawski, profesor nauk medycznych płk Jerzy Majkowski ps. „Czarny” oraz mjr Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj”, „Dym”.

Na mocy podpisanej we wrześniu 2017 r. umowy, FB ma dostarczyć do WOT ponad 53 tysiące karabinków MSBS GROT. Wartość kontraktu wynosi niemal pół miliarda złotych. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do 2020 roku.

(źródło i fotografie fabrykabroni.pl)

Niech jadą, na przekór wyjącym pismakom, którzy mieszają ludziom w głowach, że te karabiny nie mają jakiś badań czy certyfikatów. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy z doniosłości historycznej tych faktów. Karabinek, polskiej produkcji, całkowicie wymyślony, skonstruowany i wyprodukowany w Polsce! Kiedy ostatnio takie coś miało miejsce w naszym kraju? Coś mi się zdaje, że całkiem dawno.

 • Hubert Szwede

  I pojechały NASZE POLSKIE GROTY bronić NASZEJ OJCZYZNY (społeczeństwa jakim by ono nie było).

 • Filip Jan

  No dobra… a co z nami ?

  • Andrzej Turczyn

   mają być w 2018

   • Filip Jan

    ciekawe czy zrobią też wersję w 308 Win.. bo jakoś nie obiło mi się o uszy

    • Marcin Bukowiecki

     Może za 10 lat …

    • Wojtek Sokołowski

     Zrobią. I nie za 10 lat 😀

   • Marcin Bukowiecki

    A znana jest “cywilna” cena?

    • Krzysztof Jabłoński

     Szeptucha twierdzi, że poniżej 8k PLN*.

     * Czyli cena “hurtowa” (dla sklepu) może być już 7900 PLN. Plus dopuszczalna marża 100 PLN (w Łuczniku mają ponoć taką “tradycję”).

  • lukasz

   Pytanie o cenę oraz czym są wykończone bo za karabin bez cerakote i kutej na zimno lufy więcej niż 5k nie dam bo nie jest to więcej warte.

   Moim zdaniem nie ma się co zachwycać nad tymi karabinami bez zobaczenia, rzetelnych testów oraz szczegółowej specyfikacji bo jeszcze na koniec okaże się, że jako społeczeństwo przepłaciliśmy za coś na poziomie mp15 przynajmniej 2 razy….

   • Andrzej Turczyn

    Grot ma lufę kutą na ziomno.

    • lukasz

     1. Loże plastik fantastick czy alu?
     2. Lufa pływająca?
     3. Wykończenie lufy?
     4. Wykończenie karabinu?
     5. Rozmiar gwintu urządzenia wylotowego?
     6. Rampa ładująca?

     Od pewnej kwoty czegoś się wymaga.

 • el_koyoto

  To tłokowiec, czy gazowiec?

 • Apolinary Koniecpolski

  Widze kilka lekkich modyfikacji w stosunku do wersji targowej. Widac ze technolodzy nie proznuja i ze wnioski z dostychczasowego uzytkowania przez WS i WOT sa realizowane. Tak trzymac! Ide za miesiac na szkolenie i mam nadzieje ze w ciagu 1 roku trafi rowniez do mojej kompanii !
  Brawo Antoni Macierewicz !!!

  • Navigare

   Hej Apolinary – ty służysz w WOT? Jeśli tak, to czy mógłbyś coś więcej napisać jak to wygląda od środka? Najbardziej interesuje mnie jak to idzie w perspektywy człowieka posiadającego pozwolenie na broń i już z nią obytego. Czy ten projekt jest poważnie prowadzony, czy to takie NSR bis? Jak nie chcesz pisać w komentarzach, to chętnie udostępnię Ci mój email.