Zainteresowanych strzelectwem i posiadaniem broni palnej w Koszalinie i okolicach zapraszam na strzelnicę pneumatyczną KKS “Kaliber” w Koszalinie

Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber”, który jest organizacją pożytku publicznego, otworzył strzelnicę pneumatyczną. Przez kilka miesięcy szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji, później było oczekiwanie na zwolnienie lokalu. Gdy lokal został przekazany klubowi do dyspozycji została urządzona elegancka strzelnica pneumatyczna.

Strzelnica znajduje się w Koszalinie przy ul. Franciszkańskiej 24, wejście z lewej strony budynku po schodach w dół.

Strzelnica posiada 6 stanowisk strzeleckich. Są to stanowiska wyposażone w transportery do tarcz.

Mamy klubową broń – pistolety i karabiny pneumatyczne wyczynowe oraz dla użytkowników rekreacyjnych.

Strzelnica posiada także dwa pomieszczenia klubowe. Rodzie, którzy zdecydują się przyprowadzić swoje dzieci na naukę strzelania, będą mieli gdzie spędzić wolny czas.

Strzelnica już funkcjonuje. Jest to też miejsce cotygodniowych spotkań członków i chętnych do wstąpienia do KKS “Kaliber”. Klub Kaliber posiada licencję PZSS i jest stowarzyszeniem strzeleckim w rozumieniu przepisów ustawy o broni i amunicji. Przynależność w naszym klubie daje możliwości ubiegania się o pozwolenie na broń palną w celu sportowym.

Członków klubu, zainteresowanych wstąpieniem do klubu, zainteresowanych uzyskaniem pozwoleń na broń, zainteresowanych naszą działalnością zapraszam w każdy czwartek od godziny 18,30 na spotkania klubowe.

Przeznaczyliśmy na cel zorganizowania strzelnicy pieniądze, które klub otrzymał z 1% podatku, a nawet znaczenie więcej. W zeszłym roku z tego tytułu otrzymaliśmy ponad 5000 zł. Jestem przekonany, że widać, iż wasze pieniądze zostały dobrze wydane.

Gdyby ktoś zdecydował na dalsze wspieranie strzelectwa w Polsce, zachęcam do przekazania na ten cel swojego 1% podatku. Pieniądze mogą trafić do KKS “Kaliber”, a my wydamy je na nowe karabiny, pistolety aby młodzi Polacy uczyli się strzelać.

Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber” KRS 0000313437. Dalsze szczegółowe informacje o klubie na stronie www.kkskaliber.pl.

 • Krzysztof Jabłoński

  “wojny czas” – zabawny błąd.

 • Krzysztof Jabłoński

  Obiekt robi wrażenie. Moim zdaniem dobrze wydane pieniądze. Trzeba tylko uważać, żeby ktoś nie podrzucił łusek na boisko, twierdząc, że to od Turczyna 🙂

 • Rattus Rattus

  Wreszcie coś dla ludzi! Brawo! Ujdzie nawet to, że imienia Chłopców z lasu. Nie odstrasza. Prawie każdy ma jakichś ulubieńców z lasu. Pod szyld łapią się partyzantki od prawa do lewa, od “Ognia” do FARC, od obrony wsi przed Niemcem do obrony Doliny Rospudy przed inwestycją.

  • Andrzej Turczyn

   nie, nie, chłopcy z lasu po naszemu to tylko ci z Wojska Polskiego co się z komunistami bili

   • Rattus Rattus

    Nazwa obiektu przy Franciszkańskiej, o ile nie zinterpretujemy jej przy pomocy “maszyny narracyjnej” z kosmosu, wydaje się światopoglądowo neutralna. To dobrze, bo broń jest dla wszystkich. NRA potrafi oddać głos czarnemu hipsterowi, który oskarża amerykański establishment o biedę i przemoc w skupiskach kolorowej ludności. Jest to, rzecz jasna, Collion Noir. W towarzystwie pięknych kobiet, ekstra gadżetów i wypasionej broni wyrósł na kawał celebryty. Druga poprawka jest nie tylko dla chrześcijańskiego, familijnego farmera z półciężarowym samochodem o niskiej efektywności energetycznej.

 • Mozets

  Naprawdę nie złośliwie ale jako stary strzelec i przyjaciel strzelców doradzam używanie okularów ochronnych z tworzywa sztucznego podczas strzelania. Widzę , że strzelnica jest wykonana prawidłowo i odebrana przez komisje. Wspaniała broń ( widzę wyczynowe Hammerli) . Ale w razie jakiegoś odbicia pocisków ( wiem na tej strzelnicy raczej niemożliwe) i uderzenia w oko mogą być ogromne kłopoty patrz portal stalówka.net – wybicie oka u strzelca – ucznia na strzelnicy szkolnej. Oczywiście, że strzelnica w tej szkole była wykonana niezgodnie z przepisami – ale licho nie śpi ( i przepisy BHP na strzelnicy).
  Marek Mozets sędzia strzelectwa sportowego.