List do kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Kampania wyborcza poprzedzająca wybory Prezydenta RP nabiera rumieńców. Kandydaci jeżdżą po kraju, zaczynają się konwencje wyborcze. Trzeba to wykorzystać do kontynuowania dyskusji o dostępie Polaków do broni palnej.

Moim zdaniem dobry Prezydent to taki, który Polaków traktuje jako odpowiedzialnych i zdolnych do racjonalnego działania. Póki co Polacy mają złe doświadczenia z tzw. politykami. Nie mamy tradycji społeczeństwa obywatelskiego. Politycy wdzięczą się wyłącznie wówczas gdy potrzebne są im nasze głosy. Warto próbować to zmienić!

Mając powyższe celu przygotowałem list, który skieruję do każdego kandydata na urząd Prezydenta RP. List jest bardzo konkretny, wymagający jednoznacznej odpowiedzi. Oczekuję, że ci politycy, którzy starają się dzisiaj o nasze głosy, potratują poważnie zadane im pytanie. Gdy odpowiedzą, będziemy mieli możliwość dokonania oceny, kto jest warty naszego głosu, a kto nie. Podobnie będzie gdy nie otrzymamy żadnej odpowiedzi.

List zacznę wysyłać w najbliższych dniach drogą pocztową oraz drogą email. Gdyby ktoś posiadał adresy pocztowe oraz adresy email do kandydatów, proszę o wskazywanie ich w komentarzach.

Prezentuję poniżej list w wersji do Pana kandydata. Będzie oczywiście list to Pani kandydatki.

Download (PDF, 443KB)

Kategorie: Blog, Moim zdaniem