W Polsce niezbędne jest odbudowanie kultury posiadania broni palnej.

W Polsce niezbędne jest odbudowanie kultury posiadania broni palnej. Nie zrobi tego za nas nikt. Nie zrobi tego rząd, nie zrobią tego samoistnie media. To zadanie organizacji społecznych, a może i zadanie dla całego społeczeństwa.

Aby osiągnąć cel i przywrócić w Polsce należyte rozumienie istoty posiadania broni palnej, przez praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków, trzeba pokonać długą drogę. Przede wszystkim trzeba Polaków oswajać z tematyką broni palnej. Przez całe dziesięciolecia komuniści stworzyli obraz Polaka z bronią palną, jako człowieka stanowiącego zagrożenie społeczne. Do dnia dzisiejszego tkwi to bardzo głęboko w Polakach. Przykładowo postulat wprowadzenia broni krótkiej dla myśliwych spotyka się z negatywną odpowiedzią rządu, albowiem będzie to stanowiło zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego. Beneficjentem tego rodzaju broni mieli być posiadacze broni myśliwskiej – praworządni i zdrowi psychicznie obywatele. Wobec takich ludzi formułuje się zarzut, że właśnie oni jako posiadacze broni palnej krótkiej, mogą stanowić zagrożenie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Jak inaczej te słowa wyjaśnić, jeżeli nie tak, że wciąż praworządny Polak z bronią palną traktowany jest jako zagrożenie ładu społecznego? Innego racjonalnego wyjaśnienia nie znajduję.

Aby to kłamstwo odkłamać, przywrócić prawidłowe społeczne postrzeganie legalnego posiadacza broni palnej, trzeba o tym pisać. Trzeba pisać publicznie, przekonywać, pokazywać wadliwość systemu, wskazywać i krytykować tych co są odpowiedzialni za zakłamanie rzeczywistości.

Z tego powodu, każda publikacja jest potrzebna. Każdy post w internecie, który jest póki co miejscem wolnego wyrażania myśli, jest sprawą wielkiej wagi. Każdą informację trzeba odnotowywać, przekazywać do szerszej masy odbiorców. To może robić każdy. Łatwe, a zarazem bardzo potrzebne zadanie dla każdego, komu sprawy broni zdają się ważne.

Może z czasem tematyka broni palnej zagości na dobre w mediach tradycyjnych, na dużych portalach internetowych. Tego życzę sobie i Wam.

Tu i teraz odnotowuję publikację z portalu Narodowcy.net:

 

JAK CZĘSTO STRZELA FUNKCJONARIUSZ?

102cd_banern

Kategorie: Wiadomości