Każda cywilizacja, która poważnie myśli o swoim dalszym istnieniu, musi zapewniać szeroki dostęp do broni palnej.

Komentarz na dzisiaj (3.10.2015 r.) Każda cywilizacja, która poważnie myśli o swoim dalszym istnieniu, musi zapewniać szeroki dostęp do broni palnej. Stawiam tezę, że każda wielka cywilizacja, która istniała na przestrzeni wieków, zapewniała dostęp do broni tym co ją uosabiali. Stawiam również tezę, że każda wielka cywilizacja, która istniała na przestrzeni wieków, ograniczała dostęp do broni tym, którzy do niej nie należeli.

Uważny ogląd aktualnej rzeczywistości europejskiej prowadzi do wniosku, że prawo posiadania broni palnej, jest pod nieustannym obstrzałem. W Polsce nie możemy na dobre wyrwać się z komunistycznych wzorców. Z wielkim trudem pełzamy w kierunku normalności, cały czas szarpani przez uczniów twórców milicyjnych metod. W Europie lewicowi krzewiciele świata bez przemocy, w legalnych posiadaczach broni palnej upatrują przyczynę mordów i niesprawiedliwości.

Rozumienie tej rzeczywistości może być na dwa sposoby. Socjalistyczni właściciele Europy to nowa cywilizacja, wyłącznie sobie zapewniająca przywileje. Nowa klasa panów, urzędników, wszelkiej maści socjalistycznych stwórców wiecznej szczęśliwości. Klasa panów sączących ludowi przekonania, że bez broni tylko będą żyli w pokoju i szczęści. Konstruują ten nasz szczęśliwy żywot, oddzieleni od nas kordonami uzbrojonych po zęby ochroniarzy. To pierwsze spojrzenie na tą rzeczywistość. Drugie zaś jest taki, że na dobre dementuje się cywilizacja przez grubo ponad 1000 lat zwaną europejską. Otwarte niemal na oścież wrota kontynentu, dla tych co za cnotę uznają ucinanie ludzkich głów. Obywatel Europy jest metodycznie przygotowywany do pokornego znoszenia gwałtów i grabieży.

Te dwie możliwości jeden mają skutek –  upadek. Całkowity upadek cywilizacji zwanej Europa.

Moim zdaniem posiadanie broni jest tak przyrodzonym prawem człowiekowi, jak prawo do życia czy posiadania własności. Szczególnie to widać po skutkach braku tego prawa. Podmiot zmienił się w przedmiot, dla którego klatkę z miską pełną zupy pan urzędnik projektuje.

Jak zaradzić tej trudnej i palącej sprawie? Moim zdaniem jeszcze nie nadeszły czasy, gdy powyższa myślozbrodnia ściągnęłaby na mnie więzienie. Jeszcze do wyborów stają Ci, co dostępowi do broni nadają szczególne znaczenie. Jeszcze można o tym pisać, mówić, domagać się zmiany. Zatem bądźcie mądrzy, bo nie każda sprawa równa w swej wadze z innymi. Moim zdaniem podjęta przeze mnie dzisiaj ma szczególne znaczenie.