Waldemar Pawlak: Powinniśmy uzbroić… uchodźców.

Komentarz na dzisiaj (21.10.2015 r.) Dzisiaj Internet obiegła wiadomość niebywała. “Waldemar Pawlak: Powinniśmy uzbroić uchodźców. Były szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak chce zbroić uchodźców. Były premier argumentuje, że dzisiejszy przybysze do Europy powinni zostać wyposażenie z broń, by mogli wrócić do swoich krajów i przy wsparciu europejskich armii uwolnić je od terrorystów. Waldemar Pawlak zastrzega, że jego pomysł dotyczy tylko mężczyzn, a kobiety i dzieci powinny być objęte opieką. Były szef PSL przypomniał, że w czasie II wojny światowej Polacy, którzy uciekli z okupowanego kraju, również otrzymali od aliantów uzbrojenie, by walczyć o swoją ojczyznę.”

uchodżcy

Gromy i przekleństwa posypały się na pana Waldemara, za ten niebywały pomysł. Nie podejmuję polemiki z tym, że broń w rękach uchodźców bardzo szybko by posłużyła do podbicia innych krajów, nie walczenia o swoje. A przepraszam, może i o swoje, ale nowe swoje, te kolonizowane w Europie. To dostrzega każdy.

Zwróciłem uwagę na inną konsekwencję wypowiedzi Waldemara Pawlaka. Mianowicie ja dostrzegam, że pan Pawlak, a tą zdolność przypisuję całej klasie politycznych władców, doskonale rozumie do czego jest potrzebna broń palna. Pawlak chce dać broń jednym, których uznaje za dobrych, aby mieli czym pokonać innych, których uznaje za złych. Czy dobrze pana Pawlaka zrozumiałem? Jestem przekonany, że tak właśnie jest.

Oni tam na Olimpie pełnym ważnych polityków, doskonale wiedzą czemu służy broń. Dlaczego tej wiedzy w praktyce nie wykorzystają wobec nas? Dlaczego nie chcą nam dać broni, abyśmy dbali o nasz polski dom? Uśmiecham się tylko do myśli, które są odpowiedzią na moje pytanie… Kogo oni traktują za złego, a kto dobry dla nich jest!?

polacy