Na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.

Komentarz na dzisiaj (13.11.2015 r.) Komentarz powinien być w istocie na wczoraj, ale odległości i czas podróży na przejechanie od mojego miejsca zamieszkania do Warszawy i powrót, uniemożliwiły mi napisanie wczoraj komentarza.

W ramach przygotowań do Konwencję Programowej ROMB, w dniu wczorajszym udałem się ze skarbnikiem ROMB Arturem Jabłońskim do Warszawy. Zamierzyliśmy odwiedzić Sejm, a tam wręczyć niektórym posłom zaprowadzenia na Konwencję Programową Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Konwencja Programowa ROMB to wydarzenie, jakie nie miało dotychczas miejsca w Polsce. Będzie to zarazem okazja i miejsce do poważnej dyskusji o problemach dostępu do broni palnej w Polsce oraz prezentacja społecznego projektu ustawy o broni i amunicji. Organizatorzy Konwencji uznali zatem, że nie może na niej zabraknąć tych, którzy w Polsce stanowią prawo. Przygotowane zostały zaproszenia o treści jak poniżej, oczywiście w formie imiennej.

zaproszp zaproszpaZ Koszalina droga do Warszawy daleka, po kilku godzinach jazdy do jechaliśmy do celu. Niezawodny Pan poseł PiS Stanisław Pięta zatroszczył się o to, abyśmy mieli możliwość wejścia do Sejmu, zapewniając nam sejmowe przepustki.

przepustka

Wczoraj w Sejmie tłok niesamowity. Dotychczasowy Rząd składał dymisję, posłowie składali przysięgę.

IMG_8095

Udało się wręczyć zaproszenia ogromnej większość posłów, których zaproszenie na Konwencję planowaliśmy. Zaproszenia oczywiście zostały przygotowane dla przedstawicieli wszystkich opcji politycznych w Sejmie, jednak ze szczególnym uwzględnieniem posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Wielkie podziękowania należą się Panu posłowi PiS Stanisławowi Pięta, który pomimo wielu obowiązków, znalazł czas dla nas i udzielił wszelkiej pomocy do wręczania zaproszeń posłom Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęcie zaproszeń było raczej życzliwe. Wręczenie zaproszenia zawsze wiązało się z krótką rozmową, prezentacją stowarzyszenia ROMB. W kilku przypadkach posłowie nie znaleźli dla nas czasu, ale mam nadzieję, że to wyłącznie w związku z inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu.

Do Konwencji jeszcze kilka tygodni, mam nadzieję, że spośród zaproszonych osób co najmniej kilka pojawi się na naszym spotkaniu.

Skromna fotorelacja z wczorajszego dnia w Sejmie:

IMG_8106

(z Panem posłem Stanisławem Pięta)

IMG_8077

(przedstawiciele ROMB z Panem posłem Stanisławem Pięta)

IMG_8083 IMG_8084

(w oczekiwaniu na posłów PiS w sali kolumnowej Sejmu)