A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.

Zaczynam biblijnym przekazem z ewangelii Mateusza rozdział 24 werset 3. To nauka prosta dla tego kto po Biblię czasem sięgnie, nawet od niechcenia. Są zjawiska w świecie, które da się przewidzieć oceniając zdarzenia poprzedzające. Da się na podstawie zdarzeń aktualnych, przewidzieć co stanie się po nich.

Islam to totalitarny  system polityczny. Islamiści nie mają w zwyczaju powstrzymywać się przed zadawaniem śmierci, dla realizacji swoich ważnych celów. Powstało państwo islamskie, które ma za cel podbicie również Europy. Wielka rzeka islamskich emigrantów płynie do Europy, po powstaniu państwa ISIS. Zdrowi to i młodzi mężczyźni przede wszystkim. W Europie z coraz większym natężeniem pojawiają się zamachy terrorystyczne, niepokoje społeczne, wywoływane przez islamskich radykałów lub skutkujące ich zachowaniami. Komisja Europejska w ścisłym z tym zbiegu czasowym, rozpoczyna błyskawiczną krucjatę przeciwko praworządnym Europejczykom, planując ich praktyczne rozbrojenie. Zgodnie z oczekiwaniem eurokratów już na wiosnę rozbrojenie Europejczyków ma stać się faktem. Islamscy emigranci coraz śmielej sobie poczynają, napastując seksualnie Europejki. Skala i natężenie agresji islamistów narasta. Od jakiegoś już czasu pojawiają się doniesienia, że islamiści będą wywoływać zamieszki. Te doniesienia się spełniają.

Co jeszcze mam napisać, aby pojąć tą sekwencję zdarzeń? Co jeszcze napisać, aby zrozumieć kto jest kim i prowadzi nas na rzeź? Co jeszcze napisać, aby pojąć o co trzeba się szczególnie starać? Co mam napisać, aby pojąć co jest dziś szczególnie ważne dla Polaków?