„Badanie prędkości pocisków o niskiej energii” – o tym jak CLKP z naszych podatków wyrzuciło w błoto ponad 4 miliony złotych.

Autor: Mateusz Kurowski

Wielu z Was zapewne słyszało o rewolwerach na gumowe kule. Są one zasilane nabojami typu 6 mm flobert blank (ślepaki 6 mm). Policja od wielu lat próbuje walczyć między innymi z firmą Kolter która jako pierwsza wprowadziła te rewolwery na nasz rynek. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji za wszelką cenę chce spowodować, żeby tego rodzaju „strzeladełko” (pełnoprawną bronią palną, nie sposób tego nazwać) było dostępne tylko i wyłącznie poprzez uzyskanie pozwolenia na broń palną.

badanieniskich1

Są to rewolwery:
Zoraki K10
Keseru K10
Major Eagle

Konstrukcja tych urządzeń wygląda następująco. Wizualnie jak zwykłe rewolwery alarmowe. Jedyna różnica to ta, że nie posiadają w lufie przegrody uniemożliwiającej wystrzelenie pocisku. Bębenek w tych rewolwerach jest „rozdzielnego ładowania” z jednej strony wsadzamy kule gumowe o średnicy 10 mm a z drugiej nabój 6 mm short blank. Bębenki są nie osiowe – nie sposób (bez zaawansowanej ingerencji w konstrukcję bębenka, za którą grozi za równo kara więzienia jak i po prostu uszczerbek na zdrowiu) włożyć tam innego rodzaju amunicji niż 6 mm short blank.

CLKP za kwotę blisko 4,2 miliona złotych przeprowadziło w ciągu ostatnich lat badania które miały udowodnić, że tego rodzaju urządzenia są niebezpieczne. Badania które przeprowadzili pracownicy CLKP i opisali w książce nie dowodzą NICZEGO.

badanieniskich2

Na stronie 93 tego jakże zaszczytnego dzieła “Badanie Prędkości Pocisków o Niskiej Energii”. Mamy zdanie które zaczyna się od: “Wskazane byłoby również….”

badanieniskich3

Panowie z CLKP gdyby tylko mogli to uznaliby WSZYTSKIE urządzenia miotające jako wymagające pozwoleń na broń palną. W książce wspominane są również PROCE/ŁUKI/ASG!

badanieniskich4
badanieniskich5

Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy Policja wydając ponad 4 miliony złotych zrobiła coś pożytecznego, czy też tylko roztrwoniła pieniądze, które równie dobrze, można było przeznaczyć chociażby na amunicję dla Policjantów, żeby mogli w ciągu roku wystrzelać więcej niż te 10-12 sztuk amunicji…