Klocki Lego są coraz bardziej „agresywne”. (?!)

(weekend.pb.pl) Lego wprowadza do zabawy coraz więcej przemocy, aby nie stracić zainteresowania dzieci w czasach tabletów, smart fonów i Internetu – wynika z badań przeprowadzonych Nowej Zelandii.

Naukowcy ostrzegają: klocki Lego epatują agresją. Grupa z Uniwersytetu w Canterbury postawiła na łamach pisma „Plos One” ostre zarzuty jednemu z największych producentów zabawek na świecie. Z ich badań wynika, że Lego coraz częściej wprowadza do swoich zestawów broń i tematykę wojenną, a w ten sposób przyczynia się do brutalizacji dziecięcej zabawy.

– Produkty Lego nie są już tak niewinne, jak dawniej – twierdzi Christoph Bartneck, główny autor badania. Jego zdaniem skala tego zjawiska przekracza już granice tego, co dopuszczalne, aby urozmaicić rynek zabawek.

Naukowcy przeanalizowali zestawy klocków pod kątem elementów, które przypominają broń oraz przejrzeli katalogi zabawek duńskiego producenta zabawek od lat 70, oceniając jak bardzo epatują one przemocą. Okazało się, że broń w klockach pojawia się dzisiaj znacznie częściej niż dawniej, a w scenariuszach zabaw promowanych przez Lego coraz częściej pojawia się tematyka wojenna.

Agresja i przemoc to niestety coraz częściej nieodłączne elementy dziecięcej zabawy, a najmłodsze pokolenie jest narażone na kontakt z nimi już nie tylko w telewizji i grach komputerowych, ale także w zwykłych zabawkach – podsumowują naukowcy.

(źródło weekend.pb.pl)


Monte casino

Krótki komentarz. Światowe lewactwo próbuje zabrać dzieciom ich dzieciństwo oraz dzieci nam odmieniać według swojej modły świata. Oczywiście wszystko pod pozorem nauki choć to nie nauka, a ideologiczna lewacka zgnilizna.

Pamiętam z mojego dzieciństwa żołnierzyki, zabawy nimi i z perspektywy już dziesięcioleci dostrzegam, że lewacka ideologia pacyfizmu nie może u mnie się nijak zakorzenić. Otaczający świat jest wciąż pełny zła, przemocy i gdybym został pacyfistą, głosiłbym pewnie dzisiaj konieczność poddania się przemożnej woli ludów agresywnych.

Lewacy przybierający dla niepoznaki postać uczonych powinni wyznać prawdę, że nie chodzi o klocki Lego, a o sączenie do głów naszych dzieci wrogiej naszej cywilizacji propagandy. Lewactwo w żaden sposób nie jest w stanie sprawić wyrzeczenia się zła, wojny i agresji przez ludzi złych i zwyrodniałych. Lewactwo jest jednak w stanie sprawić, wpływając na dziecięce zabawy, że wychowane według ich modły nie będą się złu, gdy dorosną, przeciwstawiały.

Taki tylko dostrzegam cel w uczonym badaniu, o tym jak bardzo klocki Lego są złe w dzieci wychowaniu.

 

Wojacy2 Wojacy