Karabinek MSBS w wersji finalnej zaprezentowano na targach Pro Defense w Ostródzie.

Na targach Pro Defense w Ostródzie Fabryka Broni “Łucznik” Radom zaprezentowała finalną wersję karabinka MSBS 5,56 mm. Broń została wyposażona w ostateczną wersję komory zamkowej i spustowej oraz kolby. W karabinku zamocowano również lżejszą lufę. Pewne modyfikacje karabinka zostały wymuszone przez zmianę założeń broni. Inspektorat Uzbrojenia narzucił większe ograniczenia wagi karabinka MSBS 5,56 mm. Na rok 2016 zaplanowano badania państwowe karabinka.

Na ukończeniu są prace nad nowym magazynkiem standardu AR-15/M16, który ma zasilać rodzinę polskiej modułowej broni strzeleckiej kalibru 5,56 mm. Magazynek ma być wykonany z zielonego, półprzezroczystego tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości.

Kontynuowane są również prace nad samopowtarzalną odmianą MSBS 5,56 mm na rynek cywilny. Konieczne jest zagwarantowanie, że broń nie będzie mogła być ponownie przystosowana do prowadzenia ognia ciągłego. Może to oznaczać, że na rynku cywilnym w podobnej zewnętrznie formie, znajdą się nieco odmienne mechanizmy. Prototypy samopowtarzalnego MSBS 5,56 mm już w Fabryce Broni osobiście widziałem.

(źródło: altair.com.pl wmasg.pl)