W Gdańsku mężczyzna groził kobiecie pistoletem, policja dotarła do napastnika po kilku dniach.

W Gdańsku zatrzymano 34-latka, który groził kobiecie pistoletem. Wszystko zaczęło się od prośby o niehałasowanie w nocy. Wspomniana kobieta w odpowiedzi usłyszała dźwięk przeładowywanej broni i wulgarną groźbę pozbawiania życia. Kobieta schowała się w mieszkaniu, przerażona poinformowała policję, mężczyzna ukrył się. Policja po kilku dniach dotarła do agresywnego mężczyzny. W jego drogim aucie znaleziono między nielegalny pistolet, broń długą, maczetę, pałkę teleskopową, pojemniki z gazem oraz kominiarkę. Policji pomóc musieli między innymi antyterroryści. Podejrzewano – jak się okazało słusznie – że mężczyzna może być uzbrojony.

(źródło rmf24.pl)

 


Krótki komentarz. Nie mam zamiaru krytykować policji, że przyjechała po kilku dniach. Obecności policjanta nie sposób było oczekiwać na miejscu przestępstwa. Bardzo często w dyskusji o dostępie do broni palnej pojawia się argument, że do zapewnienia bezpieczeństwa powołana jest Policja, w związku z tym broń cywilom nie jest potrzebna. Mam bardzo poważne wątpliwości czy to jest prawidłowe rozumowanie.

Nie kwestionuję oczywiście zadań policji, do których zgodnie z art 1 ust. 2 ustawy o Policji należy w szczególności 1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra. Te zdania nadane uzbrojonej formacji jaką jest Policja w żaden sposób nie eliminują prawa Polaka do dbania o własne bezpieczeństwo. Nie można od człowieka wymagać aby dbanie o własne bezpieczeństwo polegało wyłącznie na oczekiwaniu na dotarcie policjanta, czasem trwa to przecież kilka dni. Kto tak myśli niech wie, że to rozumowanie z krainy obłędu, zdrowy rozum podpowiada zupełnie coś innego.

ROMB cytaty 21 ROMB cytaty 27 ROMB cytaty 32 ROMB cytaty 33 ROMB cytat 12 ROMB cytaty 43

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.