Jak przeżyć strzelaninę? Kiedy strzelają, nie uciekać – to rada dobra dla bydlęcia prowadzonego na rzeź.

Kiedy jesteśmy świadkami strzelaniny, a nie mamy się gdzie schować, połóżmy się na ziemi i nie ruszajmy, by nie przyciągać uwagi osoby strzelającej do tłumu – mówi PAP dr Krzysztof Karolczak, ekspert ds. terroryzmu.

“Coraz częściej mamy do czynienia z takimi zdarzeniami, jak piątkowe w Monachium. Okazuje się, że edukacja i świadomość zwykłych ludzi, jak się zachowywać w podobnych momentach, jest bardzo istotna. To już nie są zamachy bombowe, tylko bezpośrednio wymierzone przeciwko ludziom, przy użyciu broni palnej” – powiedział Karolczak.

Jak twierdzi ekspert, kiedy dochodzi do strzelaniny, nie wolno uciekać. “Ucieczka, obrócenie się plecami do osoby strzelającej, jeszcze do tego niezrównoważonej psychicznie, (a z taką prawdopodobnie mieliśmy do czynienia w Monachium) czasami potęguje u niej to, by właśnie strzelać do osoby uciekającej” – mówi.

“Jeżeli nie ma się za czym schronić, to należy się położyć na ziemi i nie ruszać. Po to, żeby swoimi ruchami, biegiem, nie skierować na siebie uwagi strzelającego. Oczywiście w takich sytuacjach trudno mówić zachowaniu zimnej krwi. Myślę, że każdy powinien mieć jednak zakodowane z tyłu głowy, że w momencie, kiedy słyszy się strzały, to należy położyć się na ziemi, nie ruszać, by nie spowodować u sprawcy chęci strzelania do mnie” – powiedział Karolczak.

Jego zdaniem może należałoby dołączyć do szkoleń BHP element, jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.
(źródło bezpieczenstwowbiznesie.pl)

Krótki komentarz. Jak przeczytałem tytuł artykułu od razu pomyślałem ze zdziwieniem, o czym oni piszą. Uczą poddania, uległości wobec barbarzyńców. Tak myślę ale też znalazłem wyjaśnienie tego pouczenia. To wyjaśnienie to przerażająca bezbronność, zakorzeniony w głowie zgniły pacyfizm. Czego niezdolny do obrony i mentalny pacyfista może nauczać takich samych jak on? Rozbrojono nas, teraz uczy się nas zachowań właściwych dla bezbronnych ludzi. Chcą z nas, niegdyś dumnego i walecznego Narodu, wyhodować bydło gotowe na rzeź. Barbarzyńcy zwani terrarystami leżących bez ruchu ofiar nie będą dobijać tylko wówczas gdy nie będą mieli na to czasu. W normalnych warunkach wyrżną po kolei, każdego. Tak było w klubie Bataclan. Tych co posłuchali takich radców jak pan Karolczak czekał taki los: Terroryści nie tylko wymordowali w klubie Bataclan 89 osób. Ich zbrodnia charakteryzowała się szczególnym okrucieństwem. Gdy policjanci odbili klub i zobaczyli rozerwane ciała, wielu wymiotowało, choć nie był to pierwszy raz, gdy widzieli martwych ludzi. Francuskie władze powstrzymały media od publikowania informacji na temat ohydnych tortur jakich dopuścili się terroryści działający na rzecz Państwa Islamskiego. Podczas gdy policja próbowała odbić budynek, terroryści postanowili zrealizować swoje chore żądze i torturowali zakładników. Policjanci na miejscu zobaczyli ofiary z brutalnie wydłubanymi oczami, odciętymi głowami i jądrami oraz z genitaliami w ustach. Kobiety miały wbijane ostre przedmioty w pochwy. To między innymi z tego powodu część rodzin nie mogło zobaczyć ciał swoich bliskich. Ojciec jednego z zabitych dowiedział się, że jego syn ma wydłubane oko i odciętą prawą część twarzy. Jak wynika z ustaleń, terroryści chcieli brutalnie okaleczyć ciała, by potem użyć zdjęć i filmów do swoich materiałów propagandowych.”
Kto głupi i traktuje się jak bydle prowadzone na rzeź, niech się kładzie i czeka na to, że nie będzie zauważony przez islamistę. Kto jednak ma odrobinę instynktu samozachowawczego, czuje, że jest człowiekiem posiadającym godność i chce żyć, niech się broni w każdy możliwy sposób, albo ucieka tak szybko jak tylko się da, gdy podjęcie obrony nie ma szans!
Kiedy strzelają, nie uciekać – to rada dobra dla bydlęcia prowadzonego na rzeź. Ta rada zasadza się na przekonaniu, że islamski terrorysta do będzie dobry pan. Zlituje się, nie dobije strzałem w głowę, nie poderżnie gardła okrzykiem Allach Akbar. Ci ludzie to nie są idioci, to sprawni mordercy, którym nie jest straszny śmierci smak. Nie da się schować za maską bezruchu.
Uzupełniam wpis o racjonalny podręcznik przygotowany na wypadek aktu terroru przez stowarzyszenie FIA:

Download (PDF, 6,79MB)

Nie zapominajcie o najważniejszym:
orzel polacy do broni