Pozwolenie na broń sportową – film.

Internetowy kanał o broni palnej Gun TV zaprezentował film o tym w jaki sposób można uzyskać pozwolenie na broń sportową. Każdy zainteresowany pozwoleniem na broń powinien ten krótki film obejrzeć. Moim zdaniem to minimalne kompendium wiedzy na początku drogi do pozwolenia na broń. Jednak bez czytania przepisów i bardziej szczegółowych opracowań, tylko taka wiedza do zdecydowanie za mało.

Oczywiście zdecydowaną przesadą jest przesłanie płynące z filmu, że mamy bardzo liberalne prawo dostępu do borni palnej. To oczywiście wniosek bez merytorycznych podstaw. Z tego faktu, że w Polsce można posiadać na pozwolenie sportowe wiele rodzajów broni, które w innych krajach nie są dostępne, zupełnie nie wynika wniosek, że przesłanki uzasadniające wydanie pozwolenia na broń są w Polsce liberalne. Nic to, uznaję to za kolejną odsłonę być może pozytywnego w przekazie huraoptymizmu, który zaczął się twierdzeniem, że w Polsce mamy powszechny dostęp do broni palnej. To różnica w ocenie obowiązującego prawa. Nie zmienia to faktu, że kto ciekawy wstępnej wiedzy o tym jak uzyskać pozwolenie na broń palną, powinien ten film obejrzeć.

Zupełnie drobna uwaga jest taka, że orzeczenie lekarskie czy psychologiczne nie może być starsze niż 3 miesiące, a nie 30 dni jak wskazał pan rzecznik KSP w Warszawie.