Rozmowa z Marianem Kowalskim, specjalnie dla trybun.org.pl

Nie wiem na ile będzie mi się udawało, ale z całą pewnością będę się starał, aby poza moim wpisami zamieszczać na trybunie krótkie rozmowy z ciekawymi postaciami życia publicznego w Polsce. Jako, że znam osobiście Mariana Kowalskiego, poprosiłem go o krótką rozmowę, oto jej treść.

Andrzej Turczyn: Czy broń palna to dla Ciebie tylko przedmiot, czy to coś więcej niż urządzenie do rażenia celów na odległość?

Marian Kowalski: Niestety nie jestem posiadaczem broni palnej. Uważam jednak, że prawo do jej posiadania świadczy o tym że władza ma zaufanie do obywateli i jest emanacją ich woli. Rząd który ma złe zamiary wobec swoich obywateli woli by byli bezbronni dlatego też broń uważam za symbol wzajemnego zaufania władzy i obywateli.

A.T.: Czy mógłbyś czytelnikom bloga przedstawić swoje poglądy dotyczące tego jak powinno być uregulowane w Polsce posiadanie broni palnej?

M.K.: Wiem doskonale, że przestępcy i szaleńcy bez trudu mogą wejść w posiadanie broni palnej. Osoby związane ze służabmi mundurowymi także komunistycznymi niejednokrotnie są uzbrojone. Tak więc osoby powyżej określonego wieku np 21 lat, zdrowe psychicznie, nie karane za przestępstwa o charakterze kryminalnym powinny mieć pełne prawo do jej posiadania. Sprawy procedur pozostawiam fachowcom (ROMB).

A.T.: Czy mógłbyś przedstawić swoją opinię, czy posłowie są zainteresowani zmianami prawa o broni palnej. Czy jest sens aby Polacy mieli nadzieję na zmiany?

M.K.: Wszytko wskazuje na to, że posłowie nie traktują tego tematu priorytetowo, dlaczego? Złośliwi twierdzą, że przeforsowanie ustawy kosztuje 2 miliony zł, ale gdzież bym śmiał uważać przedstawicieli narodu za osoby interesowne.

A.T.: Czy Twoim zdaniem Polacy powinni głośno i stanowczo domagać się zmiany prawa o broni, czy po cichutku prosić o wysłuchanie?

M.K.: Obawiam się, że sprawą są zainteresowane małe kręgi ideowców, większość łatwo ulega lewackiej propagandzie. Myślę więc że moja sugestia z poprzedniego punktu może być najskuteczniejsza.

A.T.: Proszę o wskazanie co Twoim zdaniem powinny czynić organizacje społeczne, aby zmiana prawa o broni palnej była możliwa?

M.K.: Oczywiście trzeba szukać poparcia u polityków, prowadzić kampanie społeczne i po cichu robić zrzutkę 🙂

A.T.: Czy czytasz czasem trybun.org.pl? 

M.K.: Szczerze mówiąc niezbyt regularnie. Przypominam jednak, że w czasie kampanii wyborczej publicznie deklarowałem poparcie projektu ustawy ROMBu.

A.T.: Dziękuję za rozmowę.