Prawo noszenia broni jest pozytywnym zjawiskiem społecznym.

O tym prostym fakcie ludzie trzeźwo patrzący na otaczającą nas rzeczywistość wiedzą. Nie wiedzą o tym ludzie ułomni intelektualnie, idioci oraz udają, że nie wiedzą wrogo nam usposobieni cwaniacy. Jedną z metod walki z bronią palną w Polsce jest zakłamywanie rzeczywistości. Ta metoda w dobie telewizji, cenzury w mediach elektronicznych zmierza do doskonałości. W Polsce bardzo popularne jest np. przedstawianie nam bardzo często krzywego obrazu roli broni Ameryce. Z niektórych przekazów odnosi się wrażenie, że tam strach wyjść na ulicę, strzelaniny, morderstwa z bronią w ręku. Jednym z efektów tego fałszywego przekazu jest niechętne nastawienie do posiadania broni elyt oraz policjantów. W Polsce niestety niewiele osób zna biblijną zasadę, która wyrażona jest w słowach: Przestańcie sądzić kierując się pozorami; w swoich ocenach bądźcie sprawiedliwi (ewangelia Jana rozdz. 7 wers 24). To skutek faktu, że polskie społeczeństwo nie jest wychowane na Biblii. Dzisiaj mamy Polskę ukształtowaną na w części na manifeście komunistycznym, a w części na zabobonie. progres2

Wracam do Ameryki, bo ta póki co wciąż na swój szkielet ukształtowany na Biblii co sprawia, że zasada – Przestańcie sądzić kierując się pozorami; w swoich ocenach bądźcie sprawiedliwi – wciąż jest tam obecna. Jak jest naprawdę w Ameryce gdzie każdy niemal posiada broń palną? Niech światło na tamtą rzeczywistość związaną z posiadaniem broni rzucie bardzo ciekawe badanie sondażowe przeprowadzone na grupie 450 000 policjantów. Intuicja podpowiada, że gdyby posiadanie broni przez Amerykanów sprawiało tak wielkie problemy z porządkiem publicznym, policjanci powinni być przeciwko prawie do noszenia broni przez cywilnych posiadaczy.

Jak jest? Jest zupełnie odwrotnie, ponad 91% amerykańskich policjantów jest zwolennikami prawa do noszenia broni przez obywateli USA. Ten argument moim zdaniem znosi ten wszechogarniający bełkot medialny, że posiadanie broni jest w Ameryce problem. Skoro odpowiedzialni za porządek i bezpieczeństwo publiczne są zdecydowanymi zwolennikami prawa do noszenia broni przez cywilnych posiadaczy, znaczy to tylko jedno. Broń palna w rękach Amerykanów zdaniem stróżów prawa nie stanowi żadnego problemu.

LOTT_fig_01

Sądzenie po pozorach, które stwarza przekaz medialny, nie jest rozsądne. Empiryczne badania przynoszą obraz zupełnie odmienny. W który obraz uwierzyć? Głupiec będzie uwierzył w kolorowe obrazki migające na ekranie telewizora, człowiek mądry uwierzy liczbom.