Z karabinami na Politechnice

Dzisiaj, 18 maja 2017 roku na Politechnikę Koszalińską weszliśmy z bronią w ręku. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą władz uczelni, w ramach studenckich Juwenaliów. Koszalińskie stowarzyszenia budujące mozolnie kulturę posiadania broni w Polsce zorganizowały dzień z militariami. Członkowie stowarzyszenia Towarzystwo Strzeleckie w Koszalinie zaprezentowali kolekcjonerskie egzemplarze broni palnej, a strzelcy z KKS Kaliber namawiali lud do uzyskiwania pozwoleń na broń palną. Elementem naszej wystawy był punkt informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koszalinie, stoisko Strzelnicy Unia oraz prezentacja szabel kawaleryjskich. Pomysłodawcą wystawy był pan dr hab. inż Jacek Katzer profesor Politechniki Koszalińskiej, oczywiście członek koszalińskich stowarzyszeń strzeleckich.

Odwiedził nas prorektor koszalińskiej politechniki prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski wraz z kanclerze  dr inż. Arturem Wezgrajem. Mam wrażenie, że Pan prorektor z dużym zainteresowaniem podszedł do wystawy. Urządziliśmy nawet ściankę dla fotografów 🙂

(prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski z karabinem Radom Sport 5,56, wojskowe oznaczenie to karabinek wz. 96 Beryl)

Studenci w nadmiarze nie dopisali. Jednak trzeba lud systematycznie i powoli oswajać z posiadaniem broni palnej. Wiele osób nie dowierzało, że prezentowana broń jest w pełni sprawna, posiadana zgodnie z prawem i w zasadzie każdy może o pozwolenie na broń się starać. Dużo pracy u podstaw jeszcze nas czeka. Komuniści przez dziesięciolecia wykonali naprawdę spustoszenie w głowach Polaków. Ale nic to, nie tracimy nadzieje.

Już w najbliższą sobotę 20 maja 2017 roku, na terenie Politechniki Koszalińskiej ponowimy wystawę broni palnej w ramach V Pikniku Naukowego, organizowanego przez Wydział Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Będzie jeszcze więcej karabinów, będzie jeszcze więcej pistoletów. Będzie co oglądać.

Z dzisiejszej wystawy krótka relacja fotograficzna: