CBŚP rozbiło grupę przestępczą nielegalnie handlująca bronią

Na stronie cbsp.policja.pl znalazłem informację, że Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę przestępców, zajmującą się nielegalnym handlem bronią. Policjanci zabezpieczyli, 22 sztuki broni, w tym 17 sztuk broni długiej, 5 tłumików, 16 sztuk istotnych elementów broni i prawie 8 tys. sztuk amunicji, podczas likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem broni i jej przerabianiem oraz sprzedażą. Grupa przestępcza przemycała różnego rodzaju broń do Polski i po przerobieniu sprzedawała na rynku przestępczym. Więcej…

(źródło cbsp.policja.pl)


Wygląda na to, że to nie było miłe towarzystwo kolekcjonerów broni palnej, tylko łobuzy z niezłym arsenałem. Niestety tak to już jest na świecie, że przestępcy potrzebują broni i inni przestępcy ich w tą broń zaopatrują. Wszystko oczywiście odbywa się poza prawem, tj. nielegalnie. Dobrze, że policjanci złapali łobuzów. Nie potrzebujemy handlarzy nielegalną bronią, bo to zupełnie psuje atmosferę wokoło broni. Ludzie o rozumach ograniczonych, jak np. pewna pani komisarz europejska, mogą nie rozróżniać, że takich przypadków nie wyeliminuje się przez zaostrzenie przepisów dla posiadaczy broni w oparciu o pozwolenie na broń palną. Ludzie o ograniczonym rozumie pomyślą, jak pewna pani komisarz europejska, że jak utrudni się legalnym posiadaczom posiadania broni, to takie przypadki znikną.

Oczywiście piszę złośliwości pod adresem pani komisarz Bieńkowskiej, ale właśnie w taki sposób chcę zwrócić uwagę na to jak wielkie szkody wyrządziła nam ta pani. Przypominam, że od wczoraj obowiązuje zmiana w dyrektywie o broni.