Szef CIA: Rosja będzie nadal usiłowała ingerować w wewnętrzne sprawy USA

Szef CIA Mike Pompeo oświadczył w czwartek na Forum Bezpieczeństwa w Aspen, w stanie Kolorado, że Rosja będzie nadal usiłowała ingerować w wewnętrzne sprawy USA. Nazwał relacje z Moskwą “skomplikowanymi” i ocenił, że Rosja nie ma planów wycofania się z Syrii.

Pompeo powtórzył też, że Rosja ingerowała w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.

Dyrektor CIA powiedział ponadto, że niewiele wskazuje na to, by Rosja przyjęła poważną strategię wobec bojowników Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Sugestie, że Moskwa jest w Syrii sojusznikiem Waszyngtonu, nie są potwierdzone tym, co się tam dzieje – ocenił. Wyraził też opinię, że Rosja pozostanie militarnie w Syrii utrzymując swą bazę w porcie Tartus nad Morzem Śródziemnym.

Pompeo podkreślił też, że trudno wyobrazić sobie stabilną sytuację w Syrii ze wspieranym przez Rosję prezydentem Baszarem el-Asadem u władzy. Nazwał go “marionetką Irańczyków”.

Pompeo jednocześnie wyraził nadzieję, iż w niektórych regionach świata USA i Rosja będą mogły współpracować w walce z terroryzmem.

Szef CIA występował na VIII Forum Bezpieczeństwa w Aspen, zorganizowanym przez amerykański ośrodek analityczny Aspen Institute. (PAP)


Szef CIA wie co mówi, mówi prawdę. Tak samo jak mówił prawdziwie o źródle siły Ameryki, o czym pisałem we wpisie Dyrektor CIA Mike Pompeo o rzeczywistych powodach siły Ameryki. Chiny, Rosja, Iran, Syria, Korea Północna to przykłady państw barbarzyńskich. Te twory wyglądają z pozoru jak państwa, ale w istocie niosą rewolucję zła na cały świat.

Te tworzy państwowe mają zasadniczy cel, zniszczyć, albo zdetronizować Amerykę, znany nam porządek wartości i cywilizacji. W miejsce tego wprowadzić tępą siłę, pieniądze które mają dawać władzę. Porządek, który oni niosą jest śmiertelnie niebezpieczny. Miejsce Polski jest przy Ameryce, przeciwko tym tworom państwowym. Takie jest moje zdanie.