Kanadyjskie siły zbrojne kupują nowe karabiny maszynowe

Kanadyjskie siły zbrojne dysponują karabinami maszynowymi sprzed 30 lat. Są to Belgijskie karabiny maszynowe C6. Część karabinów została już została wycofana ze służby z powodu zużycia. Żywotność pozostałych zbliża się ku końcowi.

Kanadyjski rząd ogłosił, że dostawcą nowych karabinów będzie Colt Kanada. Będzie to 1154 nowych karabinów maszynowych C6A1 FLEX, a kontrakt opiewa na 32.1 miliny dolarów kanadyjskich, tj. około 25.7 dolarów amerykańskich. Colt Canada to niewielka fabryka broni, zatrudniająca około 100 pracowników. Karabiny, wraz z wyposażeniem dodatkowym, mają być dostarczone w okresie od września 2018 roku do czerwca roku kolejnego.

(źródło therecord.com)


 

Szczerze pisząc zdziwiło mnie to, że karabiny dostarczała będzie wcale nie jakaś wielka firma zbrojeniowa. Colt Canada to raczej mały zakład produkujący broń strzelecką. Oferta handlowa na stronie przedsiębiorstwa niewiele różni się o oferty Fabryki Broni w Radomiu, a może i jest uboższa. Obecne zatrudnienie Colt Canada to około 100 pracowników, wcale nie jest oszołamiające.

Może nie powinniśmy mieć kompleksów w zakresie rodzimego producenta broni…