Towarzystwo Strzeleckie na Święcie Wojska Polskiego w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

Z okazji Święta Wojska Polskiego, w koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych odbył się Piknik w mundurze. W tym roku, ta coroczna koszalińska impreza. miała miejsce w  Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Jak zwykle organizatorem było Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii “Perun” w Koszalinie, które zaprosiło do udziału koszalińskich kolekcjonerów broni palnej. Nie mogło nas tam zabraknąć, przecież wielu żołnierzy jest w Towarzystwie Strzeleckim.

Stowarzyszenie Towarzystwo Strzeleckie oraz Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber” zaprezentowały wystawę broni palnej, która moim zdaniem cieszyła się popularnością. Broń palna często nie różni się od replik ASG bądź broni pozbawionej cech użytkowych. Dzisiaj chyba odwiedzający nasze stoisko nie mieli wątpliwości, że oglądają broń palną i to broń w pełni sprawną.

Wystawa oczywiście udana, Polacy z bronią coraz bardziej oswojeni. Budujemy kulturę posiadania broni palnej. Poniżej krótka fotograficzna relacja z wystawy.

Stowarzyszenie wreszcie nabyło zielone sukno i broń na wystawach prezentuje się naprawdę okazale. Coraz więcej imprez z naszym udziałem, chyba rzeczywiście zainteresowanie bronią palną wzrasta.