Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji zostanie zakazane poruszenie się z bronią i sprzedaż broni

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 zostanie zakazane przenoszenie broni nie tylko w miastach, w których będą odbywały się mecze, ale w całych obwodach, które obejmują centra piłkarskie – podaje rosyjski portal pl.sputniknews.com. W tym czasie będzie zabroniona także sprzedaż broni. W przypadku naruszenia broń zostanie natychmiast skonfiskowana. Takie środki wprowadzono na okres od 25 maja do 25 lipca 2018 roku.

„Środki te mają na celu ograniczenie obrotu bronią w obwodach wołgogradzkim, swierdłowskim, kaliningradzkim, niżnonowogrodzkim, rostowskim, samarskim, w Kraju Krasnodarskim, Republice Tatarstan, Republice Mordowia, w Moskwie i Petersburgu. Właścicielom broni kategorycznie zabroniono podróży po danych podmiotach Federacji Rosyjskiej z bronią, niezależnie od typu i rodzaju broni, jak również celu przemieszczania się (polowanie, transport, szkolenia strzeleckie, z wyjątkiem udziału w krajowych i międzynarodowych zawodach sportowych w strzelaniu sportowym)”
— poinformowała Olga Bielska, rzecznik prasowy oddziału Rosgwardii

(źródło pl.sputniknews.com)

Tak się zastanawiam czy nasze MSWiA czerpie wzorce z Rosji, czy Rosja czerpie wzorce z Polski, bo w Polsce PiS stosuje całkiem podobne praktyki. Przypominam wprowadzane przez ministra Błaszczaka podobne ograniczenia. Za czasu rządów PiS wprowadzono już dwukrotnie czasowy zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie załadowanym.

Rządy PiS nie różnią się od żadów ich poprzedników, bo poprzednie ekipy podobnie sowieckie środki bezpieczeństwa stosowały. Sowieckie, bo adresowane do praworządnych obywateli, jakby to oni ponosili odpowiedzialność za przestępstwa związane z użyciem broni palnej. Dla niezorientowanych informacja: zakaz posiadania, noszenia i sprzedawania broni przez przestępców obowiązuje w każdym państwie w sposób nieustanny.