Nowa świecka tradycja we Francji: pełna mobilizacja sił policyjno-wojskowych w okresie świątecznym

Francuskie władze zdecydowały, że w święta Bożego Narodzenia w kraju zostanie rozmieszczonych 97 tysięcy policjantów, żandarmów i żołnierzy w sytuacji, gdy utrzymuje się wysokie zagrożenie atakami ze strony ekstremistów (islamskich przyp. mój) – poinformowało francuskie MSW.

Jak podaje w niedzielę agencja Associated Press, siły bezpieczeństwa skoncentrują się na ochranianiu świątecznych jarmarków, centrów handlowych, budynków religijnych, transporcie publicznym i miejscach turystycznych.

W związku z tym, że “obchody świąt Bożego Narodzenia wpisują się w kontekst wciąż wysokiego zagrożenia terrorystycznego (…) zagwarantowanie bezpieczeństwa Francuzom i turystom jest absolutnym priorytetem dla resortu w tym okresie” – napisało francuskie MSW w piątek w komunikacie.

Resort poinformował, że do ochrony miejsc i wydarzeń w niedzielę i poniedziałek, 25 i 26 grudnia, zmobilizowano 97 tysięcy członków sił bezpieczeństwa: 54 tys. policjantów, 36 tys. żandarmów i 7 tys. członków sił operacji antyterrorystycznej “Sentinelle”.

Jak dodano, wcześniej w tym miesiącu nakazano dodatkowe zabezpieczenie głównych miejsc kultu religijnego w czasie żydowskiej Chanuki oraz w prawosławne święta Bożego Narodzenia w styczniu “aby umożliwić świętowanie tych uroczystości w dobrych warunkach”.

Według danych MSW z listopada br. od ustanowienia we Francji w listopadzie 2015 roku stanu wyjątkowego – po zamachach w Paryżu, które spowodowały 130 ofiar śmiertelnych – siły bezpieczeństwa zdołały zapobiec w tym kraju 32 zamachom terrorystycznym. W ciągu tych 23 miesięcy doszło do pięciu zamachów. Terroryści dali o sobie znać w Magnaville pod Paryżem, Nicei, Saint-Etienne du Rouvray na północy oraz w Paryżu i Marsylii. Wszystkie te ataki kosztowały życie 92 osób.

Stan wyjątkowy we Francji, który był sześciokrotnie przedłużany, zniesiono 1 listopada br. Jednak uchwalona później nowa ustawa antyterrorystyczna przenosi do prawa powszechnego pewne środki stanu wyjątkowego; utrzymuje oprócz innych środków bezpieczeństwa specjalne obostrzenia podczas ważnych świąt i wydarzeń oraz zamykanie miejsc kultu religijnego, w których głosi się niebezpieczne, radykalne poglądy. (PAP)


 

Poza moim przypisem w wiadomości ani słowa o tym, że ekstremizm i terroryści są spod znaku półksiężyca, allacha i islamu. Ogłupienie postępuje, nie wolno pisać i mówić, że aktualnie źródłem terroryzmu jest islam. W sumie jest to zrozumiałem w islamskiej Francji, ale z jakiego powodu nie pisać o tym w Polsce? Tego zaprawdę nie pojmuję, a więc piszę bez krępacji.

Islamska Francja już od kilku lat kultywuje  nową świecką tradycję. W miejsce mikołajów na ulicach uzbrojeni policjanci i żołnierze. Tak sobie myślę, że fajnie by było i dla tradycji i dla bezpieczeństwa, gdyby po prostu żołnierzom i policjantom na czas świątecznej służby zafundowano mundury w kształcie mikołaja.

Zupełnie poważnie, to co dzieje się we Francji to konsekwencja odrzucenia fundamentów cywilizacji, wpuszczenie obcych i wrogich cywilizacji milionów islamskich przybyszów. Dzisiaj ci przybysze to rodowici Francuzi, nie inaczej.

Francja w istocie mnie nie obchodzi. Wspominam o tym dla przestrogi co czeka każdy kraj, który pójdzie drogą mieszania cywilizacji. W miejsce spokojnych świat, święta pod znakiem kontroli policyjno-wojskowej. Terror policyjny przeciwko terrorowi islamskiemu, to czeka każde społeczeństwo europejskie, które wpuści ich -islamistów do środka.

Polska póki co jest krajem etnicznie jednolitym, oby tak zostało. Obawiam się jednak, że tak pięknie niestety nie będzie… pokaże to czas.