Z cyklu broń ratuje życie: 82 letni mężczyzna zastrzelił włamywacza, szeryf nie stawia mężczyźnie zarzutów

W dniu 13 stycznia 2018 roku wowktv.com informuje: Timothy Dean Coker, lat 24, z Ripley, został zastrzelony dzisiaj rano po tym, jak włamał się do domu… (i tu adres).

Według zastępcy szeryfa hrabstwa Kanawha, Coker włamał się przez okno w garażu, w którym akurat pracował 82-letni właściciel domu. 

Włamywacz groził właścicielowi domu, który wyciągnął broń i strzelił do włamywacza. Obrażenia jakich doznał Coker doprowadziły do jego śmierci.  

Nie są planowane żadne zarzuty przeciwko właścicielowi domu.

Wszystko to miało miejsce w USA, w Zachodniej Wirginii, w hrabstwie Kanawaha.


Ta sama wiadomość, gdyby zdarzenie miało miejsce w Polsce:

24-latek z …, został zastrzelony dzisiaj rano po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w domu mieszkańca… (tu miasto).

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w … podaje, że mężczyzna wszedł do garażu, w którym akurat pracował 82-letni właściciel domu. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. W wyniku strzelaniny 24-letni mężczyzna doznał obrażeń, które skutkowały jego śmiercią.

Obecni na miejscu śledczy zabezpieczyli broń, 82-letni mężczyzna prawdopodobnie miał pozwolenie. Broń została zabezpieczona do dalszych badań.

82-latkowi postawiono zarzut zabójstwa z użyciem broni palnej, grozi mu dożywocie. O losie 82-letniego mężczyzny zdecyduje sąd, prokurator złożył wniosek o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu. 

Wiecie, że nie żartuję w tym co powyżej napisałem? Mam nadzieję, że nikt kto przychodzi czytać tego bloga nie ma co do tego wątpliwości. Tu jest Polska, postkomunistyczny kraj, w którym obywatel jest niczym.

Nie zmienimy Polski jutro. Jednak możemy sprawić po pierwsze to, że Polacy zobaczą, że może być inaczej niż jest w Polsce, po wtóre wówczas może zapragną aby tak samo było w Polsce. Właśnie z tego powodu musicie poświęcić swój czas i oprócz przeczytaniem tego co ja tu dla was przygotowałem jeszcze rozpowszechnić ten wpis ile się da. Nawet nie tylko ten, ale i każdy inny, w którym przekonuję do normalności.

Komu zależy na Polsce, do roboty!

Informacja organizacyjna dla wszystkich tych, którym zależy aby miał dostęp do serwisu PAP i zamieszczał na blogu komentarze w oparciu o depesze, które tam znajduję. Comiesięczny dostęp do serwisu kosztuje ponad 1200 zł. W tym miesiącu otrzymałem fakturę, a w poprzednim miesiącu darowizny, które otrzymała fundacja wyniosły około 400 zł. Bez waszego wsparcia dostępu do serwisu PAP nie da się utrzymać.