Czterech imigrantów rannych w Calais we Francji, w strzelaninie z użyciem nielegalnej broni palnej

Cztery osoby zostały ranne w czwartek w Calais na północno-wschodnim wybrzeżu Francji w strzelaninie towarzyszącej bójce między afgańskimi i erytrejskimi imigrantami – poinformowała agencja Reuters powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa.

Według tego źródła, jeden z postrzelonych doznał ran zagrażających życiu.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb oświadczył, że w trybie pilnym odwiedzi w czwartek wieczorem Calais, by dokonać przeglądu sytuacji po tym, co określił jako “poważny incydent”.

Do Calais, skąd prowadzą do Wielkiej Brytanii tunel i połączenia promowe, od dłuższego czasu ściągają imigranci z Azji i Afryki w nadziei nielegalnego przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. (PAP)


 

W zasadzie nie powinienem pisać, że to nielegalna broń palna została użyta w tym przestępstwie, przecież to zupełnie oczywiste.

Ta wiadomość to kolejny dowód na to, że mili panowie z Afryki przynieśli ze sobą broń palną. Oni mają i będą mieć, bo przecież to broń nielegalna. Europejczycy zaś mają broni nie mieć, bo bezpieczeństwo zapewni im państwo.

Oczywiście rozsądni ludzi nie powinni oczekiwać bezpieczeństwa od państwa. W czasie i miejscu ataku nie sposób co do zasady doszukać się policjanta.

Czasem to mi się już nie chce pisać tego samego od lat. Piszę i piszę i jakiś specjalnych efektów nie dostrzegam mojego pisania.


Uzupełnienie. 2018-02-01 22:04 (Reuters/PAP)

Francja/ Czterech imigrantów w stanie krytycznym po strzelaninie w Calais

Cztery osoby są w stanie krytycznym w rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w czwartek w trakcie bójki między afgańskimi i erytrejskimi imigrantami w Calais na północno-wschodnim wybrzeżu Francji – poinformowała lokalna prefektura.

Ponadto dwaj imigranci odnieśli lżejsze rany postrzałowe, a 12 doznało innych obrażeń. Jak zaznaczono, liczby te mogą ulec zmianie.

“Policja interweniowała, by ochronić afgańskich migrantów, którym zagrażało 200 migrantów narodowości erytrejskiej” – głosi komunikat prefektury.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb oświadczył, że w trybie pilnym odwiedzi w czwartek wieczorem Calais, by dokonać przeglądu sytuacji po tym, co określił jako “poważny incydent”.

Do Calais, skąd prowadzą do Wielkiej Brytanii tunel i połączenia promowe, od dłuższego czasu ściągają imigranci z Azji i Afryki w nadziei nielegalnego przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. Według francuskich władz, w regionie Calais przebywa obecnie 600 migrantów, natomiast według organizacji pomocowych – 800. (PAP)


Widzę, że to grubsza jatka była…

Pistolet samopowtarzalny Margolin, egzemplarz w stanie kolekcjonerskim na sprzedaż