W Teksasie przybywa szkół zatrudniających uzbrojony personel

W Teksasie od 2013 roku obowiązuje ustawa, która pozwala okręgom szkolnym na uzbrojenie pracowników szkolnych. Na podstawie tej ustawy w szkołach mogą być powoływani school marshal, tj. pracownik, który może posiadać ukrytą broni palną. Ustawa została uchwalona w 2012 roku po masowym mordzie w Sandy Hook Elementary School w Newtown, gdzie zabito 20 uczniów i sześciu nauczycieli.

Na dzień dzisiejszy 217 okręgów szkolnych zatrudnia uzbrojony personel. Stanowi to około 21 procent z 1023 okręgów szkolnych w Teksasie. Od czasu masowego mordu w Santa Fe High School, 13 dodatkowych okręgów szkolnych w Teksasie zgłosiło się do udziału w programie i umożliwia personelowi szkolnemu posiadanie broni.

(źródło eu.caller.com)


 

Nawet w tak powszechnie uzbrojonym Teksasie liczba szkół z uzbrojonym personalem wcale nie jest oszałamiająca. Szczerze pisząc spodziewałem się większego zaangażowania szkół w projekt uzbrojenia personelu.

Z drugiej strony, gdy w Teksasie każdy ma broń, może nie zwracają jakiejś szczególnej uwagi na takie sprawy.

Odnotowuję, tak czy inaczej jest to coś bardzo pozytywnego. W sytuacji, gdy co rusz pojawiają się wariaci z bronią w łapach, każdy praworządny obywatel z pistoletem to życie dla innych. Bezbronność wcale nie jest cnotą, to raczej głupota.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż