W Koszalinie patriotycznie strzelamy w 608 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem

Koszaliński Klub Strzelecki Kaliber w 608 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem organizuje zawody strzeleckie na strzelnicy myśliwskiej w Manowie.

W zawodach poza klubowiczami będą uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych. To w pewnym sensie będzie kontynuacja zawodów zorganizowanych przez dowódcę 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10. Regulamin zawodów został ogłoszony na stronie klub.

Bitwa pod Grunwaldem to była ważna bitwa i jest co świętować. Wojska polskie, litewskie, i wojska wszystkich tych, którzy tworzyli państwo Jagiellonów pokonały krucjatę jaką wydał Polsce katolicki Zakon Krzyżacki. To była wielka wojna wydana niepokornej wówczas Rzeczpospolitej przez państwo zakonne. Na bitwę, a w istocie krucjatę przeciwko Polsce, przyjechało pełno mądrali z całej Europy i dostali łomot od dumnych Polaków.

Wówczas Polska była potężna. Świętujemy dumnie z karabinem w ręku, tak jak to być powinno i jak świętować trzeba wielkie polskie zwycięstwa. Zapraszam!


Uzupełnienie. Nie będę pisał osobnego wpisu. Tu napisze o tym co działo się na zawodach.

Pogada dopisała, było słonecznie ale nie nadmiernie upalnie. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników. Polskie Radio Koszalin podaje, że zawodników było ponad 80, ale aż tak dobrze to nie było.

Odwiedziła nas na zawodach koszalińska telewizja MAX i patron medialny imprezy Polskie Radio Koszalin.

Konkrecji strzeleckich było 8, cztery pistoletowe, dwie karabinowe i dwie strzelbowe. Huku na strzelnicy było zatem sporo.

Poza strzelaniem była wystawa broni, zorganizowana przez członków Towarzystwa Strzeleckiego. Parę fajnych karabinów i pistoletów. Było co oglądać.

Odwiedzili nas na zawodach żołnierze z koszalińskich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Odwiedzili i brali udział w zawodach. W konkurencji drużynowej zwyciężyli żołnierze z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Poniżej mała galeria fotografii z naprawdę udanej imprezy.