Węgry wystąpiły ze Światowego Paktu ws. Migracji, a Polska pod rządami PiS popiera migrację na globalną skalę

2018-07-24 12:35 (PAP) Minister: Węgry oficjalnie wystąpiły ze Światowego Paktu ws. Migracji

Węgry oficjalnie zgłosiły Organizacji Narodów Zjednoczonych wystąpienie z procesu przyjmowania Światowego Paktu ws. Migracji – powiedział we wtorek dziennikarzom minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto w Budapeszcie.

Szijjarto oznajmił, że niezgodność stanowisk Węgier i ONZ ws. migracji jest nie do rozwiązania i Węgry zachowają swą dotychczasową politykę migracyjną, czego „nie zmieni żaden globalny pakiet”.

„Z innych miejsc patrzymy na procesy migracyjne i dlatego inaczej je widzimy” – dodał minister. Według niego ONZ uważa migrację za zjawisko nieuniknione, dobre i godne wsparcia, a tymczasem dla Węgier jest ona zjawiskiem złym i niebezpiecznym dla nich i dla całej Europy. Stąd też – jak tłumaczył – odmienne wnioski: według ONZ do migracji należy zachęcać, a według Węgier trzeba ją powstrzymać.

Szijjarto wyraził przekonanie, że Światowy Pakt formułuje „piękne cele”, np. walkę z przemytem ludzi, ale jego skutki są z tymi pozytywnymi celami sprzeczne, gdyż dokument stymulujący do migracji będzie dobry tylko dla przemytników, którzy będą mogli zachęcać do ruszenia w drogę argumentem, że migranci i tak zostaną przyjęci, bo ustalono globalnie taki kierunek.

Minister podkreślił, że według Węgier wymiana ludności kontynentów jest sprzeczna z naturą i dlatego globalny pakt powinien się skupić raczej na powstrzymaniu migracji.

Oświadczył, że w Pakcie znalazły się zapisy, których Węgry nie spełnią, np. że jeszcze przed wyruszeniem w drogę i już po wyruszeniu należałoby organizować migrantom szkolenia, by ułatwić im składanie skarg czy przyznać ulgi, by mogli taniej przesyłać do kraju wypłaty, a organizacjom pozarządowym trzeba by umożliwić pomaganie migrantom w składaniu skarg i zwiększaniu zdolności ich przyjmowania.

Węgry – jak podkreślił – podjęły „wręcz przeciwne posunięcia” w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich obywateli.

Minister dodał, że ponieważ Stany Zjednoczone już na samym początku wycofały się z procesu ustalania tekstu Paktu, a niezadowolenie z jego kształtu wyrażały te inne państwa, to nie trzeba się obawiać negatywnych konsekwencji po decyzji Węgier.

13 grudnia państwa członkowskie ONZ, poza USA, uzgodniły tekst Światowego Paktu w sprawie Migracji. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że ma on sprawić, by migracja była “bezpieczna, uporządkowana i uregulowana”. Dodał, że Pakt jest niewiążący, ale stanowi “bezprecedensowy krok ku rozszerzeniu współpracy międzynarodowej” w kwestiach dotyczących uchodźców i migrantów. Pakt zostanie formalnie zatwierdzony podczas międzynarodowej konferencji, która ma się odbyć w Maroku w połowie grudnia.


2018-07-13 21:37 (AFP/PAP) Państwa ONZ, poza USA, zaakceptowały plan Światowego Paktu ws. Migracji

Państwa członkowskie ONZ, poza USA, zaakceptowały w piątek plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że Pakt ma sprawić, by migracja była “bezpieczna, uporządkowana i uregulowana”.

Guterres dodał, że Światowy Pakt jest niewiążący, ale stanowi “bezprecedensowy krok ku rozszerzeniu współpracy międzynarodowej” w kwestiach dotyczących uchodźców i migrantów.

Negocjacje w sprawie tej umowy trwały 18 miesięcy. Pakt zostanie formalnie zatwierdzony podczas międzynarodowej konferencji, która ma się odbyć w Maroku w połowie grudnia.

Dokument stanowi katalog środków, które mają pomóc krajom członkowskim Organizacji w poradzeniu sobie z napływem imigrantów. Są to m.in.: międzynarodowa koordynacja przepływu informacji, pomoc w integrowaniu społecznym przybyszy i wymiana doświadczeń.

Punktem wyjścia do podjęcia międzynarodowych rozmów na temat umowy, zwanej początkowo Paktem na rzecz Migracji Bezpiecznej i Uporządkowanej, była tzw. Deklaracja Nowojorska z września 2016 roku, przyjęta jednogłośnie przez 193 państwa należące do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców został uprawniony na podstawie Deklaracji Nowojorskiej do zaproponowania w tym roku światowego paktu na rzecz migrantów, mającego na celu wzmocnienie i koordynację międzynarodowych starań o poprawę losu uchodźców i migrantów.(PAP)


 

Przeczytajcie z uwagą co mówią Węgrzy. Zakładam, że to prawda. Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko to, że to co Węgrzy wskazują jako zagrożenie istnieje i godzi się na to rządząca Polską partia Prawo i Sprawiedliwość. To elementarne wnioskowanie a contrario.

Gdzie jest Polska? Polska bije brawo na globalną migrację. Polska jest na postronku międzynarodówek pragnących zwalić nam na głowę miliony, dziesiątki milionów imigrantów.

Te wszystkie pisowskie deklaracje, wobec tego co zrobiły Węgry, a czego nie robi Polska, to jedno wielkie kłamstwo i ogłupianie Polaków.

Mądre Węgry idą ramię w ramię z Ameryką. Polski nie ma pośród tych sojuszników, bo rządzą nami sprzedajni i tchórzliwi politycy z PiS, uzależnieni od socjalizmu i ogarnięci niewypowiedzianą wręcz głupotą.

Nie mam słów aby napisać aby opisać to co myślę o tych politycznych miernotach. Chyba faktycznie dobrze pasuje do nich określenie polityczne oszołomy. Słownik języka polskiego definiuje słowo oszołom jako: 1) pot. «człowiek ślepo podporządkowany jakiejś idei i wierzący w nią bezgranicznie» 2) pot. «ktoś zachowujący się nienormalnie».

Tak to bardzo pasuje do tego co uskuteczniają panowie i panie z PiS-u. Są ślepo podporządkowani “geniuszowi” prezesa, a obecnie tow. premiera, a to co robią… hmm, czy to jest normalne, gdy ktoś się gębą sprzeciwia imigrantom, a liberalizuje prawo dla ich przyjmowania i podpisuje się pod paktem jaki wywoła skutki, o których mówią Węgrzy?

Polska w ich łapach jest w wielkim niebezpieczeństwie. Oni pod pozorem patriotyzmu czynią wielkie, może nawet nieodwracalne szkody.

Kilka słów o wsparciu mojej pracy społecznej. Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, które przeznaczam na serwis PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że nadchodzi dzień gdy zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament serwisu PAP. Brakuje około 500 zł miesięcznie. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do ponad 750 000 odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta. W ostatnim miesiącu było to ponad 93 000 osób. Szkoda by było przerwać, a bez waszego wsparcia tak się stanie.