Największy odbiorca rosyjskiej broni zaniechał importu broni z Rosji – w obronie interesów Rosyjskich niezwłocznie stają Niemcy

Rzeczpospolita podaje, że Indie, które są (były) największym importerem rosyjskiej broni, wstrzymały zapłatę za istniejące kontrakty i odmówiły zawierania nowych umów. Ma to ścisły związek z sankcjami, jakie nakłada na Rosję administracja Prezydenta Trumpa.

Amerykańskie sankcje polegają na blokowaniu rosyjskiemu monopoliście w handlu bronią Rosoboroneksport, możliwości dokonywaniu transakcji w dolarach. To zaś sprawia, że banki w Indiach uniemożliwiają transakcje krajowym podmiotom.

Jednocześnie Stany Zjednoczone nadały Indiom status priorytetowego partnera w handlu strategicznymi towarami, co pozwala on na łatwiejsze i szybsze zakupy amerykańskiej broni. W konsekwencji Hindusi zrywają kontrakty z Rosjanami, przez co Rosja traci miliardy dolarów.

To są bardzo dobre wiadomości.

W obronie Rosji niezwłocznie stają Niemcy. Szef MSZ Niemiec wzywa do stworzenia systemu płatności niezależnego od USA. Europa musi stworzyć system płatności niezależny od Stanów Zjednoczonych, jeśli chce ocalić porozumienie nuklearne z Iranem – napisał szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas w komentarzu opublikowanym w środowym wydaniu dziennika “Handelsblatt”.

Gdy zestawi się ze sobą te wiadomości widać wyraźnie w czyim interesie działają Niemcy. Niemiecki minister uważa, że niezbędne jest wzmocnienie europejskiej autonomii poprzez ustanowienie niezależnych od USA kanałów płatniczych oraz utworzenie europejskiego funduszu walutowego i niezależnego systemu SWIFT.

Cała depesza PAP w tej sprawie:

Download (PDF, 65KB)

Przeróżne rzeczy opowiada niemiecki minister, a prawda jest taka, że to wszystko jest walka świata komunizmu, islamu i totalitarnej in spe Europy z wciąż wolnymi zjednoczonymi stanami Ameryki. Polska pod rządami PiS stoi jeszcze okrakiem, ale przechyla się do świata instytucjonalnego zła, tj. islamu, komunizmu i totalitarnej in spe Europy.

Nasi odwieczni wrogowie Rosja i Niemcy jednoczą się coraz bardziej w walce z naszym największym i najlepszym sojusznikiem, czyli USA. Polsce, Polakom potrzeby jest sojusz cywilizacyjny, gospodarczy i militarny z Ameryką. Tylko to może nas ocalić, tylko to może sprawić, że będziemy mieli jakiekolwiek obywatelskie wolności. Tylko to może sprawić, że nie pozamykają nas w obozach reedukacyjnych.

Polacy obudźcie się!

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.