Narkotykom towarzyszy nielegalna broń – dowód tej tezy z Wielkiej Brytanii – Polacy złapani podczas przemytu narkotyków i broni

2018-09-09 19:35 (PAP nationalcrimeagency.gov.uk) W.Brytania/ Polacy aresztowani przy próbie przemytu narkotyków i broni

Dwaj obywatele Polski zostali aresztowani w porcie w Dover pod zarzutem przemytu broni i ciężkich narkotyków – poinformowała w niedzielę brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA).

Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej w piątek przez oficerów brytyjskiej służby granicznej w ciężarówce Polaków znaleziono – zamiast zadeklarowanego ładunku papieru do kserokopiarek – 20 sztuk broni palnej, 1000 sztuk amunicji, a także 300 kg metamfetaminy, 50 kg ketaminy, 50 kg kokainy i 10 kg heroiny. Łączna wartość przewożonych narkotyków została wyceniona przez śledczych na 7,5 miliona funtów.

Śledczy potwierdzili także, że sugerowany przez Polaków adres dostawy ładunku w walijskim Cardiff był nieprawdziwy.

31-letni Łukasz K. i 32-letni Rafał A. staną w poniedziałek przed sądem w Margate.

Kathryn Philpott z NCA podkreśliła w wydanym oświadczeniu, że w ramach akcji “skonfiskowano znaczną ilość broni i amunicji, które mogłyby stanowić poważne zagrożenie dla życia ludzi, gdyby trafiły w ręce przestępców na terytorium Wielkiej Brytanii”.

“Gangi używają broni palnej do siania strachu i przemocy na naszych ulicach”, a policjanci “są zdeterminowani, (…) aby uniemożliwić dostanie się tego typu przedmiotów do Wielkiej Brytanii” – dodała.

Podejrzewam, że wszystko to dobro oczekiwane na rynku przestępczym, jechało do Wielskiej Brytanii na handel. Czarny rynek obok narkotyków przyjmuje każdą ilość nielegalnej broni.

Skala surowości i restrykcji w relacjach dotyczących posiadania i handlu bronią i amunicji jest tak gigantyczna, że cały nielegalny handel już od dawna nie ma związku z tymi podmiotami i ludźmi, którzy posiadają koncesje czy pozwolenia na broń. Niestety regulacje są w dalszym ciągu zaostrzane, coraz bardziej i mocniej, bez jakiegokolwiek uzasadnienia.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Uzupełnienie 7.02.2019 r. Z informacji jakie zostały mi przekazane wynika, że dwaj oskarżeni Polacy zostali uniewinnieni. Zostali wykorzystani przez inną osobę, broń i narkotyki przewozili nieświadomie.