Licencjonowany posiadacz broni pomagał policjantom w strzelaninie z przestępcą

Na przedmieściach Chicago dwóch policjantów próbowało zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli. Kierowca zamiast się zatrzymać rozpoczął ucieczkę. Policjantom udał się zatrzymać ociekający pojazd, ale kierowca zaczął do nich strzelać z broni automatycznej i rozpoczął ucieczkę już bez użycia samochodu. Jeden z policjantów został poważnie ranny.

Posiadacz pozwolenia na noszenie broni przejeżdżał w pobliżu i gdy zobaczył strzelaninę, zatrzymał swój samochód, dobył broni i zaczął strzelać do przestępcy, udzielając w ten sposób pomocy policjantom. Przestępca został postrzelony, zatrzymany.

Władze policji pochwaliły praworządnego obywatela i dziękowali mu za udzielenie pomocy interweniującym policjantom. Władzie miejskie twierdzą, że są dumne z takiej postawy obywatelskiej.

(źródło foxnews.com)

 

Amerykanie mówią o takim pomocnym obywatelu “Dobry Samarytanin”. Piękne określenie, wywodzące się z Biblii. Republikańskie spojrzenie na świat nakazuje traktować praworządnego obywatela jak takiego samego stróża prawa, jakim jest policjant. W Ameryce to działa. W Polsce jest my i oni. My obywatela i oni władza, albo odwrotnie, w zależności kim kto na co dzień jest.

Czy słuszne jest twierdzenie, że obywatel uratował policjantów? Kto wie? Nie jest jasne kto trafił przestępcę, gdyby okazało się, że celnym strzałem pokonał łobuza cywilny obywatel można powiedzieć, że uratował dwóch policjantów. Ten przykład jest najlepszym dowodem na to jak głupią filozofię ma rząd PiS-u. Otóż zgodnie z filozofią tego rządu za bezpieczeństwo obywateli nie odpowiada sam obywatel, a państwo i służby, które te państwo powołuje. To filozofa oficjalna, ogłoszona Polakom z trybuny sejmowej.

Prawda zwykła, praktyczna prawda jest prosta, nie wymaga dzielenia ludzi na my i oni. Prawda jest taka, że każdy praworządny obywatel jest tak pierwszą linią obrony naruszonego prawa i czasem może być tak, że to ten obywatel uratuje skórę policjantom.

Życie jest znacznie bogatsze od tego jakim widzą je ograniczeni politycy z Prawa i Sprawiedliwości. Licencjonowany posiadacz broni pomagał policjantom w strzelaninie z przestępcą – uzbrojony praworządny obywatel to najlepsza pomoc dla służb państwa.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.