Mordercy używają nielegalnie posiadanej broni, ofiary są bezbronne – przypadek z Mrągowa

2018-09-13 17:46 (PAP) Warmińsko-mazurskie/ Zabójstwo w Mrągowie, trwają poszukiwania sprawcy

W Mrągowie w czwartek po południu doszło do zastrzelenia kobiety. Policja poszukuje jej partnera. Jest typowany jako sprawca morderstwa – podał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Zastrzelona kobieta miała 50 lat – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Krzysztof Stodolny. “Sprawca oddał kilka strzałów i uciekł. Trwają jego poszukiwania” – powiedział Stodolny. Przyznał, że w ocenie śledczych sprawcą zastrzelenia kobiety jest jej partner.

Do zabójstwa doszło na obrzeżach Mrągowa, na os. Mazurskim. Na miejscu trwają czynności policjantów i prokuratury.

Prokuratura i policja nie informują, czy poszukiwany mężczyzna miał pozwolenie na broń. Nie ujawniają też, czy może być niebezpieczny dla innych ludzi. (PAP)


2018-09-14 12:36 (PAP) Mrągowo/ Mieszkanka miasta zastrzelona; policja szuka zabójcy

Kobieta, której ciało odnaleziono w czwartek w Mrągowie zginęła od postrzału, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Sprawcy zbrodni nie złapano.

Ciało kobiety z ranami postrzałowymi znaleziono w czwartek w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie. Policja i prokuratura nie podają szczegółów sprawy.

“W piątek odbyła się sekcja zwłok kobiety. Stwierdzono, że zginęła ona od ran postrzałowych, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów. Jeden z nich był strzałem w serce” – poinformował PAP prokurator Stodolny. Nie podał on, z jakiej odległości, ani z jakiego rodzaju broni oddano strzały.

Od czwartku policja poszukuje konkubenta kobiety, który według śledczych jest domniemanym sprawcą zabójstwa. “Jeśli to osoba, która jest poszukiwana oddała strzały, to broń posiadała ona nielegalnie. Konkubent zabitej kobiety nie miał pozwolenia na broń” – podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Do piątkowego południa prokuratura i policja nie podały personaliów poszukiwanego mężczyzny. W rozmowie z PAP prokurator Stodolny zastrzegł, że “takiej decyzji nie można wykluczyć”.

Śledczy nie informują także, czy poszukiwany mężczyzna może stanowić zagrożenie dla innych.(PAP)


2018-09-14 17:19 (PAP) Upubliczniono wizerunek i personalia podejrzewanego o zabójstwo w Mrągowie

Policja i prokuratura w piatek upubliczniły personalia i wizerunek mężczyzny, który – jak sądzą – zastrzelił 50-letnią mieszkankę Mrągowa. Kobieta otrzymała 8 strzałów w klatkę piersiową. Jena kula trafiła w jej serce.

Rzecznik olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny poinformował PAP, że w piątek po południu zapadła decyzja o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów zabójstwa. “W związku z tym mężczyzna ma być zatrzymany i doprowadzony do prokuratury” – powiedział Stodolny.

Poszukiwany to 51-letni Cezary Fiertek. Jego zdjęcie zamieszczono na stronie internetowej warmińsko-mazurskiej policji.

Ciało kobiety z ranami postrzałowymi znaleziono w czwartek w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie. Policja i prokuratura nie podają szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie para nie mieszkała razem.

“W piątek odbyła się sekcja zwłok kobiety. Stwierdzono, że zginęła ona od ran postrzałowych, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów. Jeden z nich był strzałem w serce” – poinformował PAP prokurator Stodolny. Nie podał on, z jakiej odległości, ani z jakiego rodzaju broni oddano strzały.

Od czwartku policja poszukuje konkubenta kobiety, który według śledczych jest domniemanym sprawcą zabójstwa. Wcześniej Stodolny podał, że poszukiwany nie miał pozwolenia na broń. (PAP)

Mordercy używają nielegalnie posiadanej broni, ofiary są bezbronne – przypadek z Mrągowa.

W trzech kolejno zamieszczonym depeszach PAP podkreśliłem po jednym zdaniu. Depesze są zamieszczone w kolejności ukazywania się, przy każdej jest data publicyzacji. Pierwsza depesza zawiera tajemnicze zdanie: Prokuratura i policja nie informują, czy poszukiwany mężczyzna miał pozwolenie na broń. Gdy przeczytałem to zdanie pomyślałem – dałem się złapać – a może miał to pozwolenie, to może lepiej nie pisać o tej sprawie. No i nie napisałem.

Dzisiaj otwieram serwis PAP i co widzę. Pan morderca nie miał pozwolenia na broń. Pomyślałem wówczas, że wstyd mi. Powinienem nieco bardziej być pewny morderców i praworządnych posiadaczy broni. Mordercy posługują się nielegalnie posiadaną bronią i tak jest żelazna reguła. Gdy pojawia się morderstwo z użyciem broni palnej w ciemno można obstawiać, że to była lewa klamka.

Dlaczego w pierwszej depeszy pojawiło się cytowane zdanie? Myślę, że właśnie po to aby zasiać niepewność, wątpliwość, a może jednak miał pozwolenie, a może nawet jak nie miał, to kolejnych depesz już ktoś nie przeczyta i będzie wątpliwość, a nie pewność tkwiła w głowie.

Na szczęście na mordercach można polegać, zabijają tym co nielegalne i niech tak zostanie. Niech ci co posiadają pozwolenie na broń nie wpadną nigdy na pomysł aby w bezprawnym celu tą broń wykorzystać.

Pan przestępca jest gdzieś na wolności. Ma broń, pewnie ma amunicję. Można powiedzieć z całą pewnością, że jest niebezpieczny i robi co może aby nie zostać ujętym. Policja nie zapewniła bezpieczeństwa ofierze, nie zapewni bezpieczeństwa także tym, którzy ewentualnie spotkać się mogą z panem przestępcą. Rozsądnie by było mieć jakąś broń palną na wypadek spotkania z panem przestępcą. Niestety w Polsce broń jest nie dla każdego.

Gdyby ktoś spotkał tego pana przestępcę, zanim złapie go policja, niech pod żadnym pozorem nie rozpoznaje tego pana, a ucieka na bezpieczną odległość. Jak już ucieknie, niech wówczas ewentualnie dzwoni po policję i niech nie zgrywa bohatera wcześniej bawiąc się w obywatelskie ujęcia. Niech sobie bohaterem raczej zostanie pan wiceminister Jarosław Zieliński, co to publicznie opowiada bzdury, że policja zapewnia nam bezpieczeństwo. Taka moja rada.


2018-09-14 18:34 (PAP) Policja zatrzymała podejrzewanego o zabójstwo w Mrągowie

Na drodze krajowej nr 16 w Baranowie policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa – poinformowała PAP policja.

Ukrywającego się od dwóch dni mężczyznę policjanci zatrzymali na drodze nr 16 we wsi Baranowo między Mikołajkami, a Mrągowem. “Było to bardzo dynamiczne zatrzymanie, bo poszukiwany jechał autem. Do zatrzymania go doszło nieomal w ruchu” – poinformował w piątek po południu PAP rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Krzysztof Wasyńczuk.

Według rzecznika zatrzymany zostanie przesłuchany w sobotę. Wtedy też ma zapaść decyzja o ewentualnym aresztowaniu go.

Kilka godzin wcześniej policja i prokuratura upubliczniły personalia i wizerunek poszukiwanego, który – jak uważają – zastrzelił mieszkankę Mrągowa. Sekcja zwłok wykazała, że do kobiety oddano osiem strzałów, w tym jeden w serce.

Wcześniej prokuratura podawała, że poszukiwany nie miał pozwolenia na broń. Śledczy nie ujawniają szczegółów sprawy. (PAP)


2018-09-15 17:45 (PAP) Podejrzany o zabójstwo w Mrągowie – aresztowany na 3 miesiące

Podejrzany o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa Cezary F. został w sobotę tymczasowo aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem zabójstwa – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Stodolny powiedział PAP, że wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa byłej partnerki, za co grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie. “Nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień” – powiedział PAP rzecznik prokuratury.

Trzymiesięczny areszt wobec Cezarego F. w sobotę po godz. 16 zastosował mrągowski sąd rejonowy.

Zastrzeloną kobietę znaleziono w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie dwa dni temu. Wykonana w piątek sekcja zwłok wykazała, że w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów, w tym jeden w serce. O zastrzelenie kobiety śledczy podejrzewali jej byłego partnera, który się ukrywał. W piątek prokuratura ujawniła jego personalia, w kilka godzin później Cezary F. został zatrzymany na krajowej “szesnastce” w miejscowości Baranowo.

W chwili wytropienia przez policję F. jechał autem i próbował uciekać ścigającym go policjantom – przy zatrzymaniu doszło do uszkodzenia radiowozów, a droga została na pewien czas zablokowana.

Policja i prokuratura nie ujawniają powodów tragedii. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie F. i zabita kobieta rozstali się. (PAP)

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.