W Holandii wyznawcy Allaha przygotowywali atak terrorystyczny na dużą skalę z użyciem broni i ładunków wybuchowych

2018-09-27 21:53 (AP/PAP) Holandia/ Zatrzymano siedem osób podejrzanych o przygotowywanie ataku

Siedmiu mężczyzn podejrzewanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego na dużą skalę aresztowano w czwartek w Holandii – poinformowała tamtejsza prokuratura.

Do aresztowań doszło w Arnhem, około 100 kilometrów na południe od Amsterdamu, oraz w Weert na południu kraju, przy granicy z Niemcami i Belgią.

Podejrzani w wieku od 21 do 34 lat próbowali wejść w posiadanie karabinów AK47, broni ręcznej, granatów ręcznych, pasów z materiałami wybuchowymi oraz ładunków wybuchowych do umieszczania w samochodach, a także szukali możliwości ćwiczenia obsługi tej broni. Według prokuratury, przygotowania do ataku były dość zaawansowane. Zatrzymani zamierzali użyć broni automatycznej oraz przymocowanych do ciała ładunków wybuchowych, a w innym miejscu zdetonować bomby umieszczone w samochodach.

Trzech z siedmiu mężczyzn było już w przeszłości zatrzymanych, gdy mieli zamiar wyjechać za granicę w celu dołączenia do dżihadystycznej grupy zbrojnej, a domniemany lider komórki – 34-letni Irakijczyk – w zeszłym roku został skazany za próbę zaciągnięcia się do Państwa Islamskiego. Wszyscy zatrzymani w piątek zostaną przesłuchani.

Do aresztowań doszło niespełna miesiąc po tym, gdy na dworcu kolejowym w Amsterdamie 19-letni Afgańczyk mieszkający w Niemczech dźgnął nożem dwoje amerykańskich turystów. (PAP)

Wyznawcy Allaha ani nie ograniczyli magazynków, ani nie interesowali się pozwoleniami. Wyznawcy Allaha chcieli zdobyć broń i zamordować ile się da niewinnych osób. W tym samym czasie rządy w Europie, na polecenie Komisji Europejskiej robią co potrafią i co mogą aby utrudnić posiadanie broni praworządnym Europejczykom, czyli potencjalnym ofiarom wyznawców Allaha.

Normalnie człowiek, którego rozum nie jest ogłupiony poprawnością polityczną, pomyśli że to musi mieć jakiś związek. Z jednej strony wyznawcy Allacha przygotowują się do mordowania, a z drugiej strony potencjalne ofiary wyznawców Allacha są pozbawiane możliwości obrony własnej. To podpowiada logika.

Tej elementarnej logice zaprzeczają rządy, które mówią i przekonują, że rozbrojenie potencjalnych ofiar wyznawców Allaha jest robione po to aby te potencjalne ofiary były bardziej bezpieczne.

Słuchajcie, ja tego nie potrafię złączyć całość. Albo mnie rozum oszukuje, co wykluczam, albo politycy kłamią ile wejdzie i w to szczerze wierzę. Durniem nie można być aż tak wielkim.

 

Ta strona działa dzięki  darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.