Uzbrojony w broń palną palestyński terrorysta zamordował dwoje Żydów na Zachodnim Brzegu

2018-10-07 09:36 (Reuters,AFP/PAP) Palestyńczyk postrzelił troje Izraelczyków na Zachodnim Brzegu

Palestyńczyk postrzelił w niedzielę troje Izraelczyków w parku przemysłowym Barkan przylegającym do osiedla żydowskiego na Zachodnim Brzegu Jordanu – podała izraelska policja i źródła medyczne. Dwoje rannych jest w stanie krytycznym. Napastnik zbiegł.

Według izraelskich mediów Palestyńczyk to mieszkaniec Kalkilji na Zachodnim Brzegu; pracował w jednym z zakładów na terenie parku przemysłowego. Jak poinformowała izraelska armia, napastnik “był znany siłom bezpieczeństwa”.

Izraelska policja i wojsko poszukują sprawcy ataku – poinformował rzecznik policji, nie podając jego tożsamości. Na razie nie jest jasne, jakie były motywy jego ataku.

Według izraelskich służb ratowniczych, postrzeleni w ataku kobieta i mężczyzna są w stanie krytycznym. Druga kobieta doznała poważnych obrażeń i również znajduje się w szpitalu.

Do ataku doszło w powstałym na początku lat 80 parku przemysłowym Barkan, gdzie tysiące Palestyńczyków pracuje w firmach i zakładach należących do Izraelczyków. (PAP)

2018-10-07 11:46 (AFP,Reuters/PAP) Zmarło dwoje Izraelczyków postrzelonych na Zachodnim Brzegu

Zmarło dwoje Izraelczyków, którzy zostali w niedzielę postrzeleni przez Palestyńczyka na Zachodnim Brzegu Jordanu – podała izraelska armia. Trzecia ofiara ataku, 54-letnia kobieta jest poważnie ranna, ale jej życie nie jest zagrożone. Napastnika jeszcze nie ujęto.

Jak poinformował rzecznik izraelskie armii Jonathan Conricus, 23-letni Palestyńczyk pracował w tym samym zakładzie, co ofiary jego ataku, do którego doszło w strefie przemysłowej Barkan przylegającej do osiedla żydowskiego na Zachodnim Brzegu.

Armia określiła atak jako “terrorystyczny”, dodając, że pojawiły się również inne czynniki; więcej szczegółów jednak nie ujawniono. “Miał miejsce atak, który nazywamy atakiem przeprowadzonym przez samotnego wilka” – oświadczył Conricus.

Według izraelskich służb ratowniczych Magen David Adom w niedzielnym ataku od ran zmarli kobieta i mężczyzna w wieku około 30 lat. Życie drugiej, 54-letniej kobiety, która w ataku odniosła poważne obrażenia, nie jest zagrożone.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu potępił atak, nazywając go “bardzo poważnym atakiem terrorystycznym”. Wyraził przekonanie, że sprawca zostanie odnaleziony i postawiony przed obliczem wymiaru sprawiedliwości.

Według izraelskich mediów Palestyńczyk to mieszkaniec Kalkilji na Zachodnim Brzegu. Jak poinformowała izraelska armia, napastnik “był znany siłom bezpieczeństwa”.

Sprawca uciekł z miejsca ataku i wciąż jest poszukiwany przez wojsko i policję.

Do ataku doszło w powstałym na początku lat 80. parku przemysłowym Barkan, gdzie blisko 5 tys. Palestyńczyków pracuje w firmach i zakładach należących do Izraelczyków. (PAP)

To są te nieczęste przypadki w Izraelu gdy Żydzi nie mają broni pod ręką i zdziczałym terrorystom palestyńskim się udaje zaatakować i ujść z życiem. Na szczęście dzikusa zarejestrowano, wkrótce wpadnie w ręce Żydów, a jego dom zostanie dosłownie zaorany, a najpierw wysadzony w powietrze.

 

Pamiętajcie, że broń ratuje życie, pod warunkiem jest posiada ją ktoś praworządny w czasie i miejscu ataku.

 

Tak mi przyszło na myśl, zupełnie na marginesie. Zobaczcie jacy to ludzie ci palestyńscy terroryści. Żydzi pozakładali firmy, zatrudniają tam Palestyńczyków, a ten przylazł tam właśnie i zamordował dwójkę Żydów. Macie ogłupiali zwolennicy palestyńskiej walki z Żydami, jak Palestyńczykom zależy na pokoju z Żydami. Przez takich wojowników o sprawę palestyńską cierpią i Żydzi i Palestyńczycy. Ta cała walka o odzyskanie Palestyny to jedna wielka ściema. Jakby ją odzyskali to by z niej zrobili to co islamiści potrafią robić z miejsc cywilizowanych. Co potrafią to widać bardzo fajnie w staczającej się jakieś odmęty chaosu Francji czy Szwecji.