Pan wiceminister Zieliński od Policji powinien natychmiast być zdymisjonowany

2018-11-15 11:59 (PAP) Szefernaker: Brudziński polecił Zielińskiemu wyjaśnienie w trybie pilnym sytuacji w suwalskiej policji

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński polecił wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu wyjaśnienie w trybie pilnym doniesień medialnych na temat sytuacji w suwalskiej policji – powiedział w czwartek wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

We wtorek “Kurier Suwalski” opublikował na swojej stronie internetowej artykuł pt. “Co dzieje się w suwalskiej policji?”. “Pilnowanie całą dobę posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego, udawanie Służby Ochrony Państwa, mianowanie policjanta z kilkuletnim stażem na naczelnika – tak suwalscy policjanci opisują sytuację w miejscowej komendzie” – czytamy w materiale.

Wcześniej – podczas posiedzenia Sejmu 9 listopada – posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska pytała z mównicy sejmowej Zielińskiego, “z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa podczas uroczystości, w których bierze udział wiceminister”. “Jaką pracę wykonuje ksiądz, który został zatrudniony w komendzie i nie przychodzi do pracy?” – dopytywała.

Jak wyjaśniła, policjanci z miejskiej komendy policji w Suwałkach napisali do niej list z prośbą o interwencję. “Piszą, że mają dość być pogardzani i traktowani zgodnie z potrzebami politycznymi wiceministra, pana Jarosława Zielińskiego” – mówiła.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, pytany w czwartek w programie “Fakt Opinie” o te zarzuty, zaznaczył, że “to są informacje medialne”. “Pan minister Joachim Brudziński polecił wyjaśnienie tej sprawy panu ministrowi (Jarosławowi) Zielińskiemu w trybie pilnym i myślę, że ona będzie wyjaśniona” – powiedział Szefernaker.

“Sprowadzanie wszystkiego do przebierania się podczas wydarzenia mającego charakter społeczny w jednej miejscowości, sprowadzanie całej policji do tego, jest naprawdę – w moim przekonaniu – niesprawiedliwe” – ocenił. (PAP)

Processed with MOLDIV

Pan wiceminister Zieliński ma u mnie bardzo niskie notowania. Szczerze pisząc nie ma ich wcale. Uważam, że pan Zieliński jest człowiekiem o bardzo ograniczonych horyzontach myślowych – tak zgrabnie ujmę moją ocenę tego co pan wiceminister opowiada. Sławne na moim blogu są słowa pana wiceministra o tym jak to służby państwa mają dbać o bezpieczeństwo obywateli, a nie sam obywatel – dają panu wiceministrowi jednoznaczne świadectwo. Właściwie to świadectwa mu nie dają.

Jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym policjantem, którego imienia już nie pamiętam i nie przypomnę sobie za nic w świecie 🙂 i on był łaskawy wyrazić własne zdanie o panu wiceministrze od Policji. Oj nie przytoczę tego zdania tutaj, bo co by to były za soczyste słowa… Nawet ja tak kląć nie potrafię. Tak, mam poważne podejrzenia, że policjanci bardzo słabo oceniają pana wiceministra od Policji.

Do tego wszystkiego to co powyżej. No ręce opadają. Można powiedzieć, że teraz jest wszystko jasne i wiadomo skąd szczere przekonanie pana wiceministra, że to służby dbają o bezpieczeństwo obywateli, a nie sam obywatel. Skoro obywatel Zieliński ma takie zatroskane służby wokół siebie, to ja się wcale nie dziwię, że ten konkretny obywatel ma takie, a nie inne przekonanie o tym, kto dba o jego bezpieczeństwo i że on sam nie musi być o nie zatroskany.

Niestety obywateli Zielińskich co to mają tak zatroskane służby obok siebie, nie ma w Polsce sporo. Mogę chyba nawet napisać z ostrożną pewnością, że takich obywateli Zielińskich, jak ten obywatel Zieliński co go tak dzielnie chroni Policja, jest w Polsce bardzo mało.

Wniosek z tego jest tylko jeden. Pan Zieliński powinien w trybie niezwłocznym być zdymisjonowany, bo ani my nie chcemy takiej kasty nowych panów, ani policjanci nie chcą takich politycznych przełożonych, tylko oni boją się o tym głośno powiedzieć.

Pan minister Brudziński zaś powinien nie uskuteczniać tzw. jajec. Pan wiceminister przecież napisze, że wszystko jest cacy i co, czy to wystarczy? Czy u was panowie i pani z rządzącego PiS-u już i aż taka obowiązuje pycha władzy? Chociaż głupi kto nie widzi jakie wy teraz wielkie pany.