Rosja na drugim miejscu na liście światowych producentów broni

2018-12-10 13:17 (AP,dpa/PAP) SIPRI: Rosja na drugim miejscu na liście światowych producentów broni

Rosja wyprzedziła Wielką Brytanię i zajmuje obecnie drugie miejsce, po USA, na liście największych producentów broni – poinformował Sztokholmski Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

Według SIPRI rosyjskie przedsiębiorstwa sprzedały w zeszłym roku broń za 37,7 mld USD, co oznacza wzrost o 8,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Przedstawiciel SIPRI Siemon Wezeman podkreślił, że rosyjski przemysł zbrojeniowy odnotowuje znaczący wzrost od 2011 roku.

Po raz pierwszy w raporcie SIPRI rosyjskie przedsiębiorstwo – państwowy koncern Ałmaz-Antej, produkujący m.in. nowoczesne systemy obrony powietrznej – znalazło się w pierwszej dziesiątce światowych firm zbrojeniowych.

SIPRI zwraca uwagę, że w 2007 r. Rosja przystąpiła do konsolidacji swego przemysłu zbrojeniowego i przewiduje, że proces ten zostanie wkrótce zakończony.

W raporcie SIPRI wskazano, że w 2017 r. światowa produkcja broni wzrosła po raz trzeci z rzędu. Sprzedaż 100 największych na świecie przedsiębiorstw zbrojeniowych osiągnęła 398,2 mld USD, co oznacza wzrost o 2,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czołowe miejsca w dalszym ciągu zajmują firmy USA; przypada na nie 57 proc. światowej sprzedaży broni. Udział Rosji to 9,5 proc.

Największym na świecie producentem broni jest amerykański Lockheed Martin Corp.

W raporcie SIPRI zwrócono m.in. uwagę na 24-procentowy wzrost sprzedaży zanotowany przez tureckie firmy zbrojeniowe. Wezeman wskazał, że jest to odzwierciedleniem “ambicji Turcji do rozwoju jej przemysłu zbrojeniowego, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na broń i zmniejszyć uzależnienie od zagranicznych dostawców”.

AP odnotowuje, że SIPRI nie uwzględnia w swym raporcie przedsiębiorstw chińskich “z powodu niewiarygodnych statystyk”. (PAP)


 

Fakt, że Rosja produkuje coraz więcej broni jest wystarczającym powodem aby zrezygnować z socjalistycznego rozdawnictwa, poprzedzonego rabowaniem w podatkach Polaków, a przestawić państwo w stan alarmowy i zacząć się zbroić, zbroić, zbroić. Niestety socjalizm nie sprzyja budowaniu potencjału militarnego, chyba że jest to taki socjalizm jaki był w wersji hitlerowskiej czy aktualnie putinowskiej czy chińskiej. Czyli socjalizm agresywny.

Niestety za czasów obecnych globalistów (nowoczesnych komunistów) z PiS-u to jest niewyobrażalne, aby na poważnie wydawać pieniądze na zbrojenia i wojsko. PiS uwielbia socjalizm w wersji globalnej, czyli rabowanie jednych i dawanie drugim, przy zaniedbywaniu tego co najważniejszą rolą państwa – militarnych zbrojeniach. W Polsce na socjalizm wydawane jest niewspółmiernie więcej pieniędzy niż na wojsko. Oni chwalą się swoimi 2% ale to tak naprawdę kropla w morzu polskich potrzeb.

Polski socjalizm nie jest agresywny, twórcy socjalizmu w Polsce chyba naprawdę w niego wierzą. Jak to kiedyś ktoś powiedział, są dwa rodzaje socjalistów – idioci i kłamcy. Kłamcy socjaliści budują socjalizm wiedząc, że to lipa. Idioci socjaliści w działanie socjalizmu wierzą.

Moim zdaniem czekają nas w najbliższym czasie niemiłe niespodzianki, wszystko w związku z budowaniem przez PiS globalnego socjalizmu.