Nożyk do obierania jabłka to niebezpieczne narzędzie wymagające interwencji policji – głupota rozprzestrzenia się

2019-01-15 10:35 (PAP) W gdańskim sądzie policja zatrzymała mężczyznę z nożem

W Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku policjanci zatrzymali we wtorek mężczyznę, który miał przy sobie nóż, którym obierał jabłko. Mężczyzna nie zachowywał się agresywnie. Po rozmowie z dyrektorem sądu opuścił budynek.

Joanna Organiak z sekcji prasowej Sądu Apelacyjnego w Gdańsku poinformowała PAP, że pracownicy sądu zauważyli mężczyznę, który wszedł do sądu z niewielkim nożem. Wezwano policjantów, którzy odebrali mu niebezpieczne narzędzie.

Jak przyznała w rozmowie z PAP, mężczyzna obierał nożykiem jabłko na korytarzu i nie zachowywał się agresywnie wobec innych ludzi. Przyszedł do sądu na przedpołudniową rozprawę. Mężczyzna “był specyficznie ubrany, miał perukę z długimi włosami i opaskę” – powiedziała Organiak. Po rozmowie z dyrektorem sądu opuścił budynek.

“Będziemy wyjaśniać w jaki sposób ten mężczyzna wszedł na teren sądu z nożem” – powiedział PAP nadkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

O incydencie poinformowało jako pierwsze na Twitterze Radio Gdańsk. (PAP)

Ta sprawa  pewnie dotyczy jakiegoś starszego człowieka, skoro obierał jabłko małym nożykiem. Już tylko ta informacja jest najlepszym dowodem na to, że ani nożyk, ani człowiek nie stanowił zagrożenia na korytarzu sądowym. Skąd w ogóle taka myśl?!

Nie dość, że człowiek został wystraszony, to jeszcze nożyk do obierania jabłka okazał się niebezpiecznym narzędziem. Jak znam życie chodzi o nożyk, w który człowiek cały życie miał w kieszeni spodni. Takie podręczne narzędzie każdego normalnego faceta.

Chyba nie wiem jak to racjonalnie skomentować. Czy to obłęd, czy jakiś strach nieracjonalny, a może zwyczajna głupota? O, głupota, o niej ciągle zapominamy. Ona jest w nas Polakach nieustannie. Nic w tej sprawie nie zmieniło się.

Głupiec kiedyś było takie zjawisko społeczne, może nawet całą  instytucja społeczna. Ktoś był głupcem, wówczas było widać kto mądry jest. Głupcem był ten, kto nie charakteryzował się mądrością. Gdy mądrość podmieniono z wykształceniem, zniknęli głupcy, bo każdy ma skończoną jakąś szkołę.

Głupcy są wśród nas. Głupiec to coraz bardziej widoczne zjawisko społeczne. Głupiec to ktoś kto nie ma mądrości. Czym jest mądrość? Oj, nad tym zastanawiali się najwięksi filozofowie na świecie. Nie będą z nimi konkurował, mam swoje skromne zdanie, że mądrość zaczyna się tam gdzie

 

Bojaźń Pana jest początkiem poznania. Głupcy pogardzają mądrością i karnością. Przypowieści Salomona rozdział 1 wers 7

Można powiedzieć, że bez poznania Boga nie może być mowy o mądrości, a jest poważna szansa na głupotę. Mam wrażenie, że w Polsce z poznaniem Boga jest bardzo słabo Biblia to wciąż nieznana księga.

Dla chętnych, na początek proponuję rozdział 2 Przypowieści Salomona, a później całe przypowieści. Kto chce poznać odrobinę mądrości musi sięgnąć choćby tam.

 

1 Jeśli posłuchasz, mój synu, moich słów i zachowasz przy sobie przykazania, 2 nadstawiając swoje ucho na mądrość, nakłaniając swe serce do badania; 3 jeśli zechcesz zawezwać rozum i ku rozsądkowi skierujesz swój głos; 4 jeśli będziesz ich szukał jak srebra i poszukiwał jak skarbów ukrytych, 5 wtedy pojmiesz sens bojaźni Pana i dojdziesz do poznania Boga. 6 Ponieważ to Pan daje mądrość, od Niego pochodzi poznanie i zrozumienie, 7 On zachowuje zwycięstwo dla prawych, niczym tarczą osłania nienagannych, 8 chcąc w ten sposób chronić ścieżki prawa i zabezpieczyć drogę swoich wiernych. 9 Wtedy też zrozumiesz, na czym polega sprawiedliwość i sąd oraz prawość – i pojmiesz każdy dobry szlak, 10 ponieważ w twoje serce wstąpi mądrość i poznanie będzie miłe twojej duszy, 11 rozwaga będzie czuwać nad tobą, a myślenie będzie ciebie chronić. 12 To cię będzie strzec od niegodziwej drogi i od ludzi mówiących przewrotnie, 13 od tych, którzy porzucają ścieżki prawa, aby chodzić drogami ciemności; 14 od tych, którzy lubią popełniać niegodziwość, rozmiłowanych w tym, co złe i przewrotne; 15 od ludzi, których ścieżki są kręte, od rozbitków przez swe własne czyny.

Upada każdy kraj, gdy na urzędach będą siedzieli głupcy.